Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Broj obrtaja za vreme menjanja brzina

Ići dole 
+4
Radan
Megasp
dr_wuchko
ArsyRuma
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
ArsyRuma
Početnik
Početnik
ArsyRuma


Broj poruka : 26
Datum upisa : 13.08.2014
Godina : 30
Lokacija : Ruma

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptySre Avg 13 2014, 11:06

Pozdrav! Da se predstavim, zovem se Milan, vozim Daewoo Nubira 1.6 16v sx benzin-gas. Imam problem i nadam se da ima aktivnih korisnika ,koji ce mi mozda pomoci da ga resim. Znaci u pitanju je broj obrtaja za vreme menjanja brzina. Tacnije, cim stisnem kvacilo u voznji, obrtaji skoce do 3000 obrtaja i tako izmedju svake brzine.Da li je neko imao ovakav problem ,ili mozda zna sta je u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptySre Avg 13 2014, 16:52

Vrlo je moguce da je problem sa step motorom. Imas na forumu nekoliko tema o step motoru i o ciscenju. Mozda neko drugi ima neku bolju ideju, ali do tad procitaj ove teme. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyNed Avg 17 2014, 17:37

dr_wuchko ::
Vrlo je moguce da je problem sa step motorom. Imas na forumu nekoliko tema o step motoru i o ciscenju. Mozda neko drugi ima neku bolju ideju, ali do tad procitaj ove teme. Smile
+1 nisam imao slucaj na saltanju da skace ali na leru bi trebalo da radi nemirno .U svakom slucaju ne skodi ocistiti step motor od prljavstine a i nije neki posao imas u temama i slike i video,malo potrazi Wink
Nazad na vrh Ići dole
ArsyRuma
Početnik
Početnik
ArsyRuma


Broj poruka : 26
Datum upisa : 13.08.2014
Godina : 30
Lokacija : Ruma

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyUto Dec 02 2014, 09:26

Probao vise step motora, na svakom ista situacija, zamenio senzor leptira gasa , ista situacija, pregledao EGR ventil , ispravan, membrana funkcionise, ali problem i dalje isti. Sumnjam na neko vakum crevce , ima ih mnogo i dalje tragam...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyUto Dec 02 2014, 11:54

Dali si bio na dijagnostici?Šta kaže?
Nazad na vrh Ići dole
ArsyRuma
Početnik
Početnik
ArsyRuma


Broj poruka : 26
Datum upisa : 13.08.2014
Godina : 30
Lokacija : Ruma

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyUto Dec 02 2014, 12:09

Upravo odoh kod majstora , da prikacimo dijagnostiku, javljam sta smo uradili cim se vratim
Nazad na vrh Ići dole
ArsyRuma
Početnik
Početnik
ArsyRuma


Broj poruka : 26
Datum upisa : 13.08.2014
Godina : 30
Lokacija : Ruma

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyUto Dec 02 2014, 12:42

Majstor raskacio dzek sa step motora, provozali krug , auto radi savrseno, obrtaji opadaju. Sto znaci problem je u step motoru , ali posto sam probao vise komada , sumnjam da nije do instalacije ... jedan od majstora rece da i kad ugradis novi step motor nije dovoljno samo da ga zavrnes i prikacis , nego i da ga nasetujes. Naravno ne zna kako se setuje na ovom automobilu, ali dao je primer sa opel suzom , na kojoj se da kontakt , pa se (dok je ugasen auto) stiska gas do daske 8 puta i  jos nesto uz to. Da li je neko imao iskustva sa tim i da li je setovao to na neki slican nacin?
Nazad na vrh Ići dole
maksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 29.01.2013
Lokacija : Smederevo

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyUto Dec 02 2014, 20:34

ArsyRuma ::
Majstor raskacio dzek sa step motora, provozali krug , auto radi savrseno, obrtaji opadaju. Sto znaci problem je u step motoru , ali posto sam probao vise komada , sumnjam da nije do instalacije ... jedan od majstora rece da i kad ugradis novi step motor nije dovoljno samo da ga zavrnes i prikacis , nego i da ga nasetujes. Naravno ne zna kako se setuje na ovom automobilu, ali dao je primer sa opel suzom , na kojoj se da kontakt , pa se (dok je ugasen auto) stiska gas do daske 8 puta i  jos nesto uz to. Da li je neko imao iskustva sa tim i da li je setovao to na neki slican nacin?
Pozdrav, znam za ovo podesavanje, to je iz manual-a za Nubiru... Nadam se da ce pomoci Smile bravo

IDLE LEARN PROCEDURE
Whenever the battery cables, the powetrain control module
(PCM)/engine control module (PCM/ECM), or the
PCM/ECM fuse is disconnected or replaced, the following
idle learn procedure must be performed:
1. Turn the ignition ON for 5 seconds.
2. Turn the ignition OFF for 5 seconds.
3. Turn the ignition ON for 5 seconds.
4. Start the engine in park/neutral.
5. Allow the engine run until the engine coolant is
above 85C (185F).
6. Turn the A/C ON for 10 seconds, if equipped.
7. Turn the A/C OFF for 10 seconds, if equipped.
8. If the vehicle is equipped with an automatic transaxle,
apply the parking brake. While pressing the
brake pedal, place the transaxle in D (drive).
9. Turn the A/C ON for 10 seconds, if equipped.
10. Turn the A/C OFF for 10 seconds, if equipped.
11. Turn the ignition OFF. The idle learn procedure is
complete.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyUto Dec 02 2014, 21:44

Dobro a šta kaže dijagnostika?Raskačili ste džek i malo provozali i čini se da auto dobro radi.Nebi trebalo da se tako dešava,bar bi trebalo da uključi Chek lampicu ako je isključen step motor.A da je problem u instalaciji nebi bilo nikakvih promena u radu.Bojim se da vas step motor odvlači od glavnog problema.Meni je jednom bio problem u jednoj žici koja se otkačila od step motora ali tada nije mogao da održava ler gas pa sam morao "ručno" da ga održavam dok nisam rešio problem.
Nazad na vrh Ići dole
ArsyRuma
Početnik
Početnik
ArsyRuma


Broj poruka : 26
Datum upisa : 13.08.2014
Godina : 30
Lokacija : Ruma

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptySre Dec 03 2014, 09:50

Hvala makso ,sad cu odmah da probam. Ma na kraju nismo ni nakacili dijagnostiku, naravno , kad sam poceo da kocim u voznji auto samo sto se ne ugasi , jednom se cak i ugasio. Meni ne bilo mrsko ,vratim dzek na step motor kad ono obrtaji u leru nenormalni, ispod 3000 nije hteo da spusti.CHEK lampica sija, ne gasi se. Kontam da je zaglavio step i da ga odrzava na 3000, kad malo pokrenem auto oni opadnu, cim su opali ja ugasim auto i raskacim. Racunam ,vratio je step u nulu pa ce sad ostati tako,jer je raskacen . Stvarno ostalo, ali i dalje problem sa kocenjem i sa kretanjem, nema stabilan ler .Bude oko 900 obrtaja a kad krenem padne na 300 ili se cak i ugasi. Jutros vratio dzek i sad vozim tako, sa istim starim problemom(ne opadaju obrtaji kad god stisnem kvacilo u voznji) Sada cu da probam ovo setovanje od Makse ,mozda se nesto promeni. Zabavi nikad kraja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyČet Dec 04 2014, 16:58

J a sam sumjao da me zeza komp.Desi se ponekad da mi trokira da se bori oko400 obrtaja i da se ugasi.Upalis ga on isto i benzin i plin,raskacis step motor nema razlike(treba obi sa raskacenim da odmah digne obrtaje) i nista samo se sredi tj prestane radi normalno pa posle par meseci se desi opet i tako
Nazad na vrh Ići dole
maksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 29.01.2013
Lokacija : Smederevo

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyNed Dec 07 2014, 03:39

Nema na cemu, nadam se da ce pomoci.  bravo
 Ja imam problem, doduse samo kada vozim na gas, sa obrtajima takodje, kada sa vece brzine kocim naglo i izbacim iz brzine pred zaustavljanje padnu mi obrtaji nisko, cak se desi i da se ugasi. Takodje u leru ne odrzava broj obrtaja i cuju se kao udari. Moram ga oterati kod nekog "majstora za plin" da ga nakaci na dijagnostiku. Inace na benzinu radi super, bez ikakvih problema, kao da vozim drugi auto i jaci je pri gasu dosta.  voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyNed Dec 07 2014, 09:29

P;a ako je tako treba da nastelujes gas.Mozda su i membrane za zamenu
Nazad na vrh Ići dole
maksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 29.01.2013
Lokacija : Smederevo

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyNed Dec 07 2014, 12:54

znam da treba ali imam drugih izdataka trenutno, da kazem prioritetnijih, u najavi i set kvacila... Mad Do proleca da isteram sa ovakvim plinom pa cu onda, nije los kada dostigne radnu temperaturu samo malo pazljivije vozim kada je hladan...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyNed Dec 07 2014, 19:00

Ja skoro menjao set kvacila 9200 valeo
Nazad na vrh Ići dole
maksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 29.01.2013
Lokacija : Smederevo

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyNed Dec 07 2014, 23:11

Da li si zadovoljan,  kakav je u voznji?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyPon Dec 08 2014, 17:27

Mek ko dekin...
Nazad na vrh Ići dole
maksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 29.01.2013
Lokacija : Smederevo

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyPon Dec 08 2014, 17:41

smehlol! hahaha хвала на информацији .
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: obrtaji luduju   Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptySre Avg 17 2016, 16:17

ma ne zeza te step motor jer on regulira ler gasa nista vise tebe zeza trotle senzor je r je star a on se ni ko d nubire ni kod takume ne stela jer senema sto stelovati ima dva sarafa koji precizno sjedaju na svoje mjesto i to je to . kod nekih se kola moraju sterlovati trotli ali kod deawoo ne
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptySre Avg 17 2016, 19:03

Pa ako do sad nije saznao o čemu se radi onda,onda ga yebi.Tema iz 2014-te Smile
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: ma vidim ja to al di su svjezi datumi .   Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptySre Avg 17 2016, 22:00

Jebat ga niko nist ne pise novo pa odgovaram na staro.mozda nekome i taj podatak pomogne jedno ubuduce. Jer poanta je reci ovdi da svi imaju koristi a ne samo idkljucivo on. da ocu reci samo njemu napisao bi mu private poruku ovako je svima dostupno. Ne pisem ja ovo sto mi nuzda nego sto ocu pomoc onima sto znaju manje od mene a u panici su. Kuzis stari moj?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyPon Avg 22 2016, 15:14

Razmisljam ovako :
Ako pritiskas kvacilo i broj obrtaja se povecava sta se desava kad sklonis nogu sa kvacila.
Dali se isto desava kad si parkiran i istu roceduru ponavljas ili se to desava samo u pokretu to jest
kad vozis.
Pod jednan - koliko ja znam pored cilindra koji pritiska polugu na kvacilu nalazi se kabal lambda sonde. Pogledaj dali nema neka veza sa tim da prilikom pritiskanja klipa i poluge slucajno ne dodiruje taj kabal ili uopste nesto pomera ili struze oko njega jer ima i drugih zica koje su u njegovoj blizini.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: opet citam sto decke muci    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyPon Avg 22 2016, 15:45

dakle ocito nemate pojma cemu sluzsi i kako radi trotle senzor, da znate kako radi trotle senzor znali bi da on daje signal kompicu da upali ili ugasi step motor ili ti isv idle speed valve. dakle kad pustite gas da b i promjenili brzinu trotle se vrati na nulu a ta nulakaze kompjuteru da upali step motor i da drzi ler na 750 obrtaja ako nije upaljena klima ako je onda na 900 dakle to dvoje trotle senzor i step motor se nadopunjuju kad rai jedan neradi drugi i obratno ... zato lupetate vbez veze kad tvrdite da step motor dize obrtaje motora ...pa step motor samo propusta zrak u plenum komoru i nema nikakve veze sa benzinom a bez benzina nema ni visoklih obrtaja...dakle step motor nema veze sa benzinom .. ali vala trotl ima direktne veze s benzinom jer kako stiskate gas trotl senzor kaze kompicu da doda benzina ali ako je trotle senzor pokvaren on pocne brljaviti i slati kompicu signjal da doda benzina stalno previse daklel vi pustite gas ali trotle ostaje visokkao da drziute gas i kad stisnete kvacilo oslobodite motor opterecenja tockova i obtaji skoce odma to vam otezava saltanje i unistava paknu kvacila... i naravno trosi benzin. ni ovo da oksi senzor moze davati krivo ocitanje ne stoji jer on ne govori komopicu da mu je malo benzina, nego da mi je previse goriva... jer defold nardba za dovod benzina je uviejk veca od signala koji salje oxy senzor compu da izvrsi korekciju. kako to znate ? pa jednostavno, ako vam crkne oxy imati ce te povecanu potrosnju benzina, a to znaci da oxy javlja o visku a ne o manjku goriva u smjesi... dakle trotle senzor kaze kompicu daj vise goriva, a oxy senzor kaze kompicu daj manje goriva... osim toga oxy senzor ne radi kad je moor hladan a deckima se to stalno desava da obrtaji skacu i u voznji i na parkingu... i kad je topal i kad je hladan dakle da ponovim crko mu trotle senzor pa ostaje zaglavljen na visim obrtajima nego sto treba al imka tu jedna zaniumljivost na kojuutreba ukaaati a to ej to da kompic uvijek slusa poriooritetno sto mukae trotle a ne oxy jer oxy samo dotjeruje fino smjesu ali trotle kaze koliko snage motoru treba dakle tortle je direktna potraznja a oxy je fina regulacija te potraznje.... kad crkne oxy imati ce te par litara vecu potrosnju na sto km a kad crkne trotle imate paniku u motoru nepravilan rad, a to je to sto momak ima...
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyPon Avg 22 2016, 15:57

ajde prevedi to trotle na nas pojma nemam sta znaci pa ne razumem sta si hteo da pojasnis. Engleski mi slabo isao
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  EmptyPon Avg 22 2016, 18:06

Senzor polozaja klapne gasa.
Obicno bude neki potenciometar na kojem se napon mijenja od oko nule ( recimo oko 0.5V) pri otpustenomgasu, do oko 5V pri max pritisnutoj papucici gasa.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty
PočaljiNaslov: Re: Broj obrtaja za vreme menjanja brzina    Broj obrtaja za vreme menjanja brzina  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Broj obrtaja za vreme menjanja brzina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Velik broj obrtaja motora Nubira
» 1.8 2000. Tacuma trza u 4 i 5 brzini
» Posle menjanja dihtunga glave
» problem sa leganzom
» Nubira 1.6 16V los rad izmedju 1800 i 2600 obrtaja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: