Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyNed Maj 13 2012, 11:58

Postovani članovi i posetioci foruma,
postavio sam ovaj video želeći da čujem Vase komentare o radu ovog motora.

Pitam Vas da li je ovo adekvatan i prihvatljiv zvuk za ovaj auto, jer ja čujem neke zvukove koji mi se čine da to nisu.

Ako Vam nije tesko snimite i Vi nesto slicno, u cilju upoređivanja i pronalazenja kvarova tj odrzavanja nasih Daewoo a.

Naime nadam se da će ovo postati dobra praksa, sto se tiče postavke video materijala, jer mi je, nadam se kao i Vama,
"preko glave" čitanje tekstualnih poruka kojim se opisuje neopisivo!


Ps.
"Jedna slika stotinu reči!"
A tek video...[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyNed Maj 13 2012, 12:35

Aj ako stignem ali imam isti motor samo ralika je u zvuku kako sta prenese.Ja nemam kameru imam fotoaparat ili mobilni da snimim a na njima je razlicit zvuk ne moze bas da se prenese verno.Tvoj zvuk vuce na neki dizel.Meni se i ne cuje mnogo motor ali siguran sam da je drugaciji zvuk uzivo nego na snimku.
Nazad na vrh Ići dole
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyNed Maj 13 2012, 12:42

Megasp ::
Aj ako stignem ali imam isti motor samo ralika je u zvuku kako sta prenese.Ja nemam kameru imam fotoaparat ili mobilni da snimim a na njima je razlicit zvuk ne moze bas da se prenese verno.Tvoj zvuk vuce na neki dizel.Meni se i ne cuje mnogo motor ali siguran sam da je drugaciji zvuk uzivo nego na snimku.

Pozdrav,
sve dok ga ne snimis ne mozes znati jer je zvuk vrlo varljiv u svom prenosu!
Snimak sam napravio fotoaparatom.
E da, auto je radio na benzinu da se ne bi čuli plinski injectori od sekvent gasnog uredjaja!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyNed Maj 13 2012, 18:21

Ma znam jer sam i ranije snimao,a radio sam i kao tonac.Evo ja sam snimio sa telefonom htc wildfire i zvuk je kao dvokrilni avion.Snimak je u 3gp pa mozes misliti kakav je zvuk,prvo je na benzin bez lambda sonde ,kada dam gas onda je prebacen na vakumski plin i zvuk je skoro isti,mada uzivo i nije.Evo snimak samo za tebe [You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji izmenio Megasp dana Ned Maj 13 2012, 20:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyNed Maj 13 2012, 19:11

[quote="Megasp"]Ma znam jer sam i ranije snimao,a radio sam i kao tonac.Evo ja sam snimio sa telefonom htc wildfire i zvuk je kao dvokrilni avion.Snimak je u 3gp pa mozes misliti kakav je zvuk,prvo je na benzin bez lambda sonde ,kada dam gas onda je prebacen na vakumski plin i zvuk je skoro isti,mada uzivo i nije.Evo snimak samo za tebe
Pozdrav,

Veoma sam se obradovao tvom snimku kada sam ga ugledao na postu!
Ima samo jedan mali problem a to je da je snimak "private" pa ne mogu da ga pregledam.
Molim te objasni mi kako da ga startujem tj kako da mu pristupim.
Hvala ti jos jednom na svemu!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyNed Maj 13 2012, 19:58

Evo promenio licencu moja greska.
Nazad na vrh Ići dole
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyČet Maj 17 2012, 09:19

Pozdrav,
tvoj motor se čuje potpuno isto kao i moj.
kada sam smanjio, malo, visoke tonove čuo sam takodje odredjen nivo "caketanja" lupkanja u tvom motoru.
Taj zvuk nije posebno izrazen ali podseca na luft kod letecih lezajeva na radilici, a to je ono sto mi se nimalo ne dopada!
Kako da znam da li su otisli lezajevi na radilici, da li postoje jes neki simptomi osim zvuka motora?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyČet Maj 17 2012, 09:56

Ne znam ali meni ide super sada.Mozda ti se cuju malo hidropodizaci.Nije za uzbunu
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyČet Maj 17 2012, 14:11

LJudi ja vozim ovakvu nubiru samo sto je moja 2.0. Pocela je da menja zvuk pre nekih 500, 600 km. Radi mi kao dizel. Tako mi se culo pre nego sto sam promenio svecice. Posto sam stavio nove normalno se cuo, kao sto benzinac treba da se cuje. Sa novim svecicama sam presao nekih 3000 km. Postavicu snimak zvuka svog motora pa da cujem vase misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyPet Maj 18 2012, 19:50

Profesore,
kad odu lezajevi na radilici zvuk, obicno, se zvuk visoke frekvencije javlja na jednom broju okretaja ( nije obavezno ali najcesce) i pri naglom dodavanju gasa zvuk se drasticno pojaca. Inace cuje se kao da cekicem lupas po bloku motora.
Ovo na snimku lici na auspuh ili usis vazduha, a podizaci se cuju drufgacije- posto je broj okretaja radilice duplo manji od br. okr. radilice- broj udaraca je manji.
Nazad na vrh Ići dole
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptySub Maj 19 2012, 00:07

veselinovic ::
Profesore,
kad odu lezajevi na radilici zvuk, obicno, se zvuk visoke frekvencije javlja na jednom broju okretaja ( nije obavezno ali najcesce) i pri naglom dodavanju gasa zvuk se drasticno pojaca. Inace cuje se kao da cekicem lupas po bloku motora.
Ovo na snimku lici na auspuh ili usis vazduha, a podizaci se cuju drufgacije- posto je broj okretaja radilice duplo manji od br. okr. radilice- broj udaraca je manji.

Pozdravaljam te Veselinoviću,
prvo ću ti se zahvaliti na tvom postu i solidarnosti.
Drago mi je sto postoje ljudi kao sto ste ti i Megasp, kojima nije tesko da napisu nekoliko redova na forumu i svojim misljenjem i savetima pomognu drugima u ovom slucaju meni.
Upravo ta solidarnost je ono sto nas cini ljudima, pored koje mi se moj problem sa motorom cini
beznacajnim.
Hvala jos jednom.

Nazad na vrh Ići dole
zorank65
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.02.2012

Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) EmptyČet Jun 28 2012, 09:51

Dobar dan svima. Cuo sam vas rad motora pa reko da vam komentarisem moj problem koji sam imao ,isto s zvukom.Otisao kod jednog majstora kaze treba promenuti vodenu pumpu pa kad vec menjam i skidam da se napravi mali servis koji kosta negde oiko 150eur.medjutim nebude mi tesko odem kod drugog reko cuje mi se nesto candrlja u motoru a neznam sta je pogleda on i odma tog trenutka kaze otisli lezajevi na antenatoru.Skide kais s antenatora moj auto necujan,skinemo antenator promenimo lezajeve cetkice i vratimo nazad i evo auto mi vec godinu dana se necuje a i popravka je bila 1500 din.Tako da menjate dva do tri majstora,postali su kao doktori samo nagadjaju.Pozdrav svima i posetite moj webs - [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty
PočaljiNaslov: Re: Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)   Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zvuk uključivanja nečega nakon startovanja motora Lanosa, čega?
» Hladnjak motora Nubira II
» Velik broj obrtaja motora Nubira
» Tip Motora
» cudan zvuk kada dajem kontakt

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: