Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 grejanje skroz slabo

Ići dole 
+8
metrocop
arbor
bokilava
mali
Oggy
joca
ivan85_zmaj
suko
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 01:10

Kog malog? Imas hladnjak motora i hladnjak klime...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptyPet Nov 25 2011, 07:02

Ma radijator za grejanje... radi se o grejanju u kabini.
Nazad na vrh Ići dole
arbor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.03.2011

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptySub Dec 17 2011, 16:52

pa vrlo je tesko doci do malog radijatora,potrebno je skinuti gotovo sve ispod soferke,ja sam uspeo da ga izvucem ali sam morao da polomim plastike,i izvuko ga sa strane,ali cetvrtinu srafova nisam uspeo da vratim... Stari hladnjak je bio znatno tezi od novog,znaci da je pun necega. imam slike svega, postavicu ih. sada greje extra
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptySub Nov 17 2012, 17:37

Joj ljudi al mene nervira grejanje u leganzi. Imao sam slican problem,skroz slabo duva toplo,sve klapne rade,otvaraju kako treba al nece da greje. Ispirao sam mali hladnjak sa cilit bengom pa par puta vodom al nista nisam napravaio,isto duva. Ostalo mi jos da probam sa aditivom da isperem ceo sistem pa ako ne uspe nema druge no skidati taj mali,muka me hvata od same pomisli
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptyPon Nov 19 2012, 16:08

pisao sam ranije mislim bas i u ovoj temi da je mali hladnjak jako zaj...za sredjivanje govorim iz iskustva bar 100 sam ih popravio.aditivi i ostala sra...tesko ga mogu odcepiti samo kinuti sto je vec dovoljan problem i svaku celiju posebno ocistiti mehanicki ali ja ne znam da li je neko danas jos lud da to radi tako to je posao u pm. a i to je znak da u sistemu za hladjenje je cesto sipana voda umesto da i leti stoji antifriz pa se nahvata kamenca koji zacepi celije i smanji vam kolicinu tople vode u njemu tj.smanji kapacitet grejanja.
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptyPon Nov 19 2012, 21:15

Meni je brate u svakom autu sto sam imao bio antifriz bez obzira na godisnje doba ali u leganzi sto sam je kupio bila obicna voda pa otud i problemi. Nadam se da mi nije skroz zacepio jer kada sam radio veliki servis i samim tim menjao vodenu pumpu,posle ispustanja antifriza i ponovnog vracanja procedjenog bilo je pocelo da radi grejanje ali samo jedno vreme pa opet nastavio po starom pa se zato I nadam da je negde drugo u sistemu prljavstina.
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptySub Dec 15 2012, 23:35

I ja imam problem sa grejanjem na leganzi. Treba dosta vremena da prodje da bi pocela jedva mlako da greje. A uz to imam jos i problem sa klapnama, nebitno u kom je polozaju namesteno da duva, uvek duva i u noge. Nisam siguran da bas tako treba. Kad namestim da duva u lice duva samo na onom velikom otvoru na sredini a na onim manjim okruglim pored vrata jedva da uopste izlazi vazduh, i naravno duva i u noge. Sad kako su dosli zimski dani bas mi stvara muke sa susenjem stakla. Ne znam da li da se upustam u otvaranje instrument table, strah me da ne pokvarim jos nesto vise nego sto vec jeste. Inace upitanju je legenza sa manualnom klimom.
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptyNed Dec 16 2012, 06:57

Kada duva u lice duva I kod nogu istovremreno koliko mi se cini. Probaj sa nekim antimaglin sredstvom iznutra,ima sprejeva a mozes I alkoholom iznutra da premazes i stiti od maglenja. Generalno leganze bas i ne greju nesto extra,to im je jedna od slabijih strana.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptyNed Dec 16 2012, 11:47

dr_wuchko ::
Ne znam da li da se upustam u otvaranje instrument table, strah me da ne pokvarim jos nesto vise nego sto vec jeste. Inace upitanju je legenza sa manualnom klimom.

Prvo proveri sajle usmerivača vazduha i regulacije temperature. Te sajle imaju plastičnu stopu kojom se "zakopčavaju" u ležište i to vrlo lako puca. Baci pogled na prebacivač koji se nalazi kod vozačevih nogu u kom je položaju. Onda skini vrata kasete i pogledaj u kom je položaju mehanizam za promenu temperature duvanja.

Sem toga proveri i termostat, da slučajno nije zaglavio u otvorenom položaju.
Čak i da imaš nečistoća u malom hladnjaku, to se lako da isprati crevom.

Gordiljo ::
Generalno leganze bas i ne greju nesto extra,to im je jedna od slabijih strana.

Ovo, naravno, nije tačno... moguće je da je potrebno više vremena da zagreje, ali nikako nije slabo grejanje
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptyNed Dec 16 2012, 14:06

Danas sam bas proverio ona dva creva koja idu od motora prema unutrasnjosti kabine. Oba creva su prilicno vruca tako da pretpostavljam da nije doslo do zacepljenja malog hladnjaka. Ispravite me ako gresim. Tako da pretpostavljam da je problem sa 'klapnama,' koje regulisu smer vazduha. Pre nekoliko veceri kad je bilo bas hladno iz nekog razloga uopste nije duvao topao vazduh iako je auto postigo radnu temp, ali to je bio samo taj jedan slucaj, inace duva mlako. Prekidac ima 5 polozaja: samo u lice, samo u noge, samo u soferku, noge i lice, soferka i noge. Meni u svim ovim polozajima duva i u noge, cak sta vise uvek najace duva u noge bez obzira u kom je polozaju prekidac. E sad da pitam jos nesto, mozda je glupo ali... Smile Kad okrecem prekidac za promenu mesta gde da duva iz prekidaca se cuje neko sustanje, kao da negde ispusti neki vazduh, nesto kao pssssss. Da li je to normalno? Nadam se da sam uspeo slikovito da objasnim. Smile

Hvala na savetima.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptyNed Dec 16 2012, 14:45

Meni na lanosu je pukao onaj plasticni zubac i preskako mi je. Pa sam izvadio sajlu i rucno je namestio da duva kod soferke. To mi se dogodilo prosle zime. Zamenio taj deo i sad je OK!!! Od suvozacevog mesta, pored leve noge ispod hladnjaka ti je ta sajla za vruc vazduh ili hladan ( kao klapnica za koju je zakacena sajla. Pronadji je i pusti grejanje da duva na najace, a onda pomeri tu klapnu skroz do sebe, pa vidi dal ima poboljsanja (nek ti auto bude zagrejan). Ako ima onda ti je isto kao kod mene olabavljena sajla i najverovatnije ti je nesto puklo od tih sitnih plasticnih delova
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 EmptyNed Dec 16 2012, 14:51

Aha, jasno mi je...
Na leganci je to izgleda vakuumski regulisano, kao kod nubire. To bi trebalo proveriti... U svakom slučaju, onda je problem u tom vakuumu, a imaš u temi o nubiri Megasp-a kako je on to rešio.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





grejanje skroz slabo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
grejanje skroz slabo
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Leganza slabo vuče
» slabo trzanje na plinu
» Klima ne radi ?Nubira II
» Grejanje
» Grejanje Tacuma

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: