Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 grejanje skroz slabo

Ići dole 
+8
metrocop
arbor
bokilava
mali
Oggy
joca
ivan85_zmaj
suko
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptySub Nov 27 2010, 22:13

pozz ljudi sad sam dosao sa puta i smrzao sam se grejanje mi skroz slabo,radna temperatura OK ,nastelovano na HI na dislpeju za klimu,stavio novi filter za kabinu ali izduvavanje skroz mlako!!!jel imao neko takav problem,a vani je samo 3 stepena sta cu raditi na misus 15??
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyNed Nov 28 2010, 00:02

Jesi li proverio da li imas rashladne vode u posudi???
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyNed Nov 28 2010, 11:38

ima bas sam skoro sipao antifriz!
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyNed Nov 28 2010, 16:07

moguce onda da je mali hladnjak dosta zapusen (onaj u kabini) ili ti ne otvara ventil koji iz motora usmerava toplu vodu u hladnjak u kabini.
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyNed Nov 28 2010, 16:22

jel znas gde se nalazi taj ventil i taj mali hladnjak za kabinu?danas sam pristikao ona creva sto se vide da ulaze u kabinu ine nikakve reakcije u kazancetu!!normalno bi trebalo da se u kazancetu vide mehurici ili da se cuje kako voda dolazi unutra!!
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyNed Nov 28 2010, 23:16

suko ::
jel znas gde se nalazi taj ventil i taj mali hladnjak za kabinu?danas sam pristikao ona creva sto se vide da ulaze u kabinu ine nikakve reakcije u kazancetu!!normalno bi trebalo da se u kazancetu vide mehurici ili da se cuje kako voda dolazi unutra!!
na dovodnom crevu koje ide iz motora topla voda, na ulazu u mali hladnjak.jako je zajeba...pogledaj odakle ti duva za noge sa jedne i druge strane oni mali otvori,trba skinuti plastiku donju i hladnjak se nalazi kao u jednoj kaseti i kad se raskace creva izvuce se na suvozacku stranu,malo je zeznuto.
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyČet Dec 16 2010, 12:57

joca (Pon Nov 29, 2010 12:16 am) ::
suko ::
jel znas gde se nalazi taj ventil i taj mali hladnjak za kabinu?danas sam pristikao ona creva sto se vide da ulaze u kabinu ine nikakve reakcije u kazancetu!!normalno bi trebalo da se u kazancetu vide mehurici ili da se cuje kako voda dolazi unutra!!
na dovodnom crevu koje ide iz motora topla voda, na ulazu u mali hladnjak.jako je zajeba...pogledaj odakle ti duva za noge sa jedne i druge strane oni mali otvori,trba skinuti plastiku donju i hladnjak se nalazi kao u jednoj kaseti i kad se raskace creva izvuce se na suvozacku stranu,malo je zeznuto.
Ne znam kako je na Leganci ali na Evandi nema taj ventil vec voda stalno ide kroz grejac a klapna ispred regulise da li ce preko njega ici vazduh. Znaci ili je zapusen grejac ili je step motor klapne otisao. Kad se ukljuci ventilacija (bez motora, samo na kontaktu) na AUTO i na MIN i postepeno povecava treba da se cuje rad motora u koracima, tj. kako otvara klapnu.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyČet Dec 16 2010, 22:59

Oggy ::
joca (Pon Nov 29, 2010 12:16 am) ::
suko ::
jel znas gde se nalazi taj ventil i taj mali hladnjak za kabinu?danas sam pristikao ona creva sto se vide da ulaze u kabinu ine nikakve reakcije u kazancetu!!normalno bi trebalo da se u kazancetu vide mehurici ili da se cuje kako voda dolazi unutra!!
na dovodnom crevu koje ide iz motora topla voda, na ulazu u mali hladnjak.jako je zajeba...pogledaj odakle ti duva za noge sa jedne i druge strane oni mali otvori,trba skinuti plastiku donju i hladnjak se nalazi kao u jednoj kaseti i kad se raskace creva izvuce se na suvozacku stranu,malo je zeznuto.
Ne znam kako je na Leganci ali na Evandi nema taj ventil vec voda stalno ide kroz grejac a klapna ispred regulise da li ce preko njega ici vazduh. Znaci ili je zapusen grejac ili je step motor klapne otisao. Kad se ukljuci ventilacija (bez motora, samo na kontaktu) na AUTO i na MIN i postepeno povecava treba da se cuje rad motora u koracima, tj. kako otvara klapnu.
malo cudno da voda stalno kruzi i u mali hladnjak mogu da se kladim da nije tako sigurno na step motoru ima veza koja u crevu zatvara vodu da iz motora ide u mali hladnjak,jer bi leti bila vruca voda u malom hladnjaku stalno affraid
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyPet Dec 17 2010, 06:55

Evo diagrama pa zakljuci...Skroz desno ventilator, pa hladnjak klime, manji je grejac. Vazduh ide kroz hladnjak a onda klapna odredjuje da li ce da se greje i koliko ili ne.
grejanje skroz slabo Klima
A i u opisnom putu za nalazenje problema se spominje, Kais, pumpa, termostat, grejac,ventilator, hladnjak, ispiranje, zapuseni odvodi, klapne...nikakvi ventili na grejacu. Cak se grejac proverava tako sto ulaz i izlaz treba da imaju neke minimalne temperature.

Prelistajte servisno uputstvo, ovo je za EVANDU...za legancu ponavljam nisam siguran ali je vecina stvari slicna...
pozz
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyPet Dec 17 2010, 12:14

ma ok u evandi se nisam vozio i ne znam ali ako kazes da je to tako nemam razloga da ne verujem.e sad koji je sistem zatvaranja tih klapni ,pretpostavljam da klapnu zatvara neki elektro-ventil ili sta vec koji dobija informaciju o temperaturi i radi posao.pada mi na pamet nesto da bi moglo da ti fizicki ne da da otvoris ili zatvoris klapnu pa da imas problem.ja kad sam uzeo leganzu dugo je stajala u dvoristu ispod drveta pa je ventilacioni sistem bio pun lisca.to je bio prelazni period tako da mi nije bilo potrebno ni hladjenje ni grejanje ali mi se cinilo da tu nije bas sve cisto.kad je dosla vrucina on je vec sve izduvao i ladio kao lud.a moguce je da je i mali hladnjak-sace masno i delom zacepljeno pa ima mali protok vode kroz njega.jbg.
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyPet Dec 17 2010, 12:21

joca ::
e sad koji je sistem zatvaranja tih klapni ,pretpostavljam da klapnu zatvara neki elektro-ventil ili sta vec koji dobija informaciju o temperaturi i radi posao.pada mi na pamet nesto da bi moglo da ti fizicki ne da da otvoris ili zatvoris klapnu pa da imas problem.
Pokrecu ih step motori (elektro ventili su za protocne stvari, benzin, vodu, plin itd.)za svaku klapnu zasebno po komandi centralnog modula(on je iza i u sklopu displeja klime i komandi-izvlaci se kao kasetofon). Teoretski nesto moze da se zaglavi ali iz tog razloga ne treba vaditi filter klime kad se zapusi vec ga zameniti. Vece su sanse da motor crkne i ostane u nekom polozaju, pa ne greje, stalno greje, duva samo gore itd...
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyUto Dec 28 2010, 12:02

resio sam proble, sa grejanjem,mali hladnjak zacepio bio skroz,isprao sa nekim adetivom za sistem nabio crevo u hladnjeak i samo sto nije imalo ljudi unutra Razz e sad greje super!!! pozz
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyUto Dec 28 2010, 14:32

Kako si ga procistio? Jesi skidao hladnjak?
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyUto Dec 28 2010, 20:41

ispustio antifriz u posudu,napunio sistem sa vodom i tim aditivom posle motor radio jednu pola sata ugasio ga i ispustio celu vodu zatim sam otakcio ulazno i izlazno crevo za hladnjak grejanja nabio crevo i pustio vodu joj brate kad je poceo da izlazi mulj kao da je iz dunava voda,ali moras da menjas ulaz vode levo i desno dok god ne izadje cista voda zatim oba creva vratio na mesto procedio antifriz i vratio u sistem sve to mozda trajalo sat vremena ali se isplatilao sad mi greje kao lud!pozz
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyUto Dec 28 2010, 20:45

zaboravio sam da kazem izvadio sam cep dole levo na hladnjaku i u kazance za antifriz sam nabio crevo da bih isprao celi sistem obicnom vodom!pozz
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptySre Dec 29 2010, 09:14

suko ::
resio sam proble, sa grejanjem,mali hladnjak zacepio bio skroz,isprao sa nekim adetivom za sistem nabio crevo u hladnjeak i samo sto nije imalo ljudi unutra Razz e sad greje super!!! pozz
eto bio sam u pravu za mali hladnjak.u losa vremena od 93 do 2000g. sam radio hladnjake cistio krpio kada puna vode kompresor letovanje sa kalajom itd.znam kako hladnjak moze da zastopa i da bude prljav ali sreca pa sad ima tih sredstava za ciscenj i to nije lose svake dve tri godine ubaciti.
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: grejanje   grejanje skroz slabo EmptySre Sep 14 2011, 10:55

I mene zeza taj mali hladnjak,malopre sam sisao u kanal i pipao creva koja idu u njega i jedno je vrelo a drugo bas i nije tako da sam prilicno siguran da je on zacepljen posto kada sam kupio auto (nubira 1.6,98 god.) pustao je veliki hladnjak i primetio sam da je prethodni vlasnik sipao onaj prah za krpljenje pa mislim da je on zacepio i mali hladnjak. Ja sam promenio veliki hladnjak ali mali je prevelika zajebancija. E sad da vise na smaram moje pitanje je sledece,sta vi mislite da li ce nesto stetiti ako uzmem neko od sredstava za ispiranje hladnjaka posto imam ugradjen plin pa nisam siguran da li ce to sredstvo stetit plinskom uredjaju(membranama...)? hvala,pozzz!!!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptySre Sep 14 2011, 11:51

ako bas nisi siguran u to sta moze da napravi odredjeno sredstvo, raskopcaj plin tj bukvalno premosti rasprsivac, otkaci oba creva sa uredjaja i spoj ih necim, nekom cevkom ili slicno.. to je 2 minuta posla i bices siguran da se nista nece desitit...
I da napomenem jos jednom mada sam vec negde pisao, ima istine u tome sto kazu kolege da se zacepljuje mali hladnjak, ali to samo ako ljudi stavljaju svasta unutra, nekakve praskove i slicno...vec sam imao konstruktivnu razmenu misljenja sa jednim forumasem oko toga:D
ja licno imam samo pozitivna iskustva sa liqui moly sredstvom. Tecno je, ne talozi se na zidovima, samo gde dodje u dodir sa vazduhom reaguje, znaci naidje na pukotinu ili rupicu, prodje kroz nju i zacepi je. Naravno ne moze kanjone da zadihtuje ali nece zacepiti ni mali hladnjak, ja sam sipao u svog bivseg forda.
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptySre Sep 14 2011, 18:49

Hvala na brzom odgovoru ideja je odlicna i ja sam razmisljao o tome ali nisam siguran da ce to bas lako ici posto znam da su se namucili prosli put u servisu kada su cackali plin posto je to neki holandski koji je ugradjen jos kada je auto bio nov i bas je dobro ubudzen pa mu nije bas lako prici ali probacu i to.Moram to resiti do zime inace cu se opet smrzavati ali sve odlazem bojim se da nesto ne zeznem pa napravim vise stete nego koristi. Sto se sretstva za zacepljavanje tice nemam pojima sta je prethodni vlasnik sipao samo znam da je u prelivnoj posudi bilo toliko neke kao prljavstine da sam odma promenio antifriz ali bilo je leto pa nisam probavao grejanje. Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyČet Sep 15 2011, 10:23

mozda da probas sa ispiranjem celog sistema, ako imas uslova dvoriste i to ili kako se vec znadjes, gurni crevo sa vodom u sistem i pusti neka kruzi voda i kroz mali hladnjak, mozda pomogne jbg
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyČet Sep 15 2011, 12:51

Probacu sutra vec sam sve isplanirao pa cu videti sta ce biti,sada sam bio u radnji i uzeo sam neki americki preparat za ispiranje hladnjaka pa se nadam da ce barem malo pomoci. hvala na savetima,pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyČet Sep 15 2011, 12:52

interesuje me samo da li kroz mali hladnjak ide voda i kada nije ukljuceno grejanje? hvala,pozzz
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyPet Sep 16 2011, 15:32

odradjenjo,napatio sam se kao lud i bogami izgrebao i ispekao na dva mesta na auspuh ali ako bude radilo kada dodje zima nije bilo uzalud. Sipao sam ono sredstvo za ciscenje i radio auto 30 min na leru ,ispustio i pravo da vam kazem nista specijalno nije izaslo,onda sam morao par puta da sipam obicnu vodu i da ispiram sistem. kada sam to odradio sve je bilo kao i pre pa sam popizdeo i skinuo ona creva sa malog hladnjaka i tu sam se napatio posto imam plin pa su mi tu i oni trojnici od plina ,a i selne su sve bile okrenute tako da nisam mogao da ih odvrnem. kada sam to napokon skinuo uzeo sam crevo i pustio vodu prvo polako pa sve jace u kontra smeru nego sto obicno ide i u jednom momentu kao da je izasla zardjala voda sa komadicima rdze,pusto sam jos malo da ide pa sam malo promenio crevo isprao ceo sistem i sipao antifriz. sada mi se cini da je dosta bolje nego sto je bilo ali ipak je napolju previse vruce da bi znao da li ce to biti to. kada sad probam ona creva sto idu na mali hladjak cini mi se da je ono sto je pre bilo mlako sada mnogo toplije,bukvalno posle 2,3 sekunde kada je zagrejan motor ne moze da se drzi. nadam se da sam nekome pomogao sa ovim i da ce to biti to. hvala jos jednom svima koji su mi davali savete i pozzzz!!!
Nazad na vrh Ići dole
arbor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.03.2011

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyPet Okt 21 2011, 07:10

imao sam isti problem,ali nisu mi pomogli ni aditivi za ispiranje, ni ispiranje malog hladnjaka vodom. morao sam da sipam sonu kiselinu u mali hladnjak, posle dva dana sam to isprao,i sada bas greje,ali videcemo kad dodje zima... bounce
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo EmptyNed Nov 20 2011, 15:18

Koja je procedura da se dodje do malog hladnjaka? Dal je komplikovano? Sumnjam da je zacepljen posto je grejanje slabo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





grejanje skroz slabo Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje skroz slabo   grejanje skroz slabo Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
grejanje skroz slabo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Leganza slabo vuče
» slabo trzanje na plinu
» Klima ne radi ?Nubira II
» Grejanje
» Grejanje Tacuma

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: