Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Potrosnja motornog ulja !!!!!!!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Gogy
Početnik
Početnik
Gogy


Broj poruka : 41
Datum upisa : 08.01.2013
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac

Potrosnja motornog ulja !!!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Potrosnja motornog ulja !!!!!!!   Potrosnja motornog ulja !!!!!!! EmptyPon Nov 16 2015, 19:53

Poz drugari sa foruma,vec su ovde bile teme o ovome ali rekoh da je opet pokrenem,elem vozim Daewoo Nubiru 1.6ccm 2000god. limuzinu u poslednje vreme doslo je do velike potrosnje motornog ulja ,jeste pre trosila nesto ali u zadnje vreme bas je krenula gde pritom nigde ne curi ulje,radio veliki servis pre 6000 km,gde sam sve menjao i semeninge radilice i bregaste kao bile masne malo i dightung pokopca, i roler,spaner,vodena pumpa,kajs,e sad sipam ulje LiquiMoly 10w40 crna kanta pritom mi ne dimi plavi dim i auto ide kao od prvog dana kod mene,znaci ima snagu ,a trosi mi ulje i to na nekih 4000km 1l,da li je imao neko do sad takvo iskustvo i zanimam me da li i ostalima trosi ulje Daewoo vozilo jer je to ipak Opel mislim da je njima fabricki propisano da trose malo ako se ne varam ali meni bas trosi sta bi moglo biti boljka??.Hvala unapred Very Happy Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gogy
Početnik
Početnik
Gogy


Broj poruka : 41
Datum upisa : 08.01.2013
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac

Potrosnja motornog ulja !!!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja motornog ulja !!!!!!!   Potrosnja motornog ulja !!!!!!! EmptyPon Dec 07 2015, 14:22

Ja ne mogu da verujem da od ovih 43 ljudi koji su videli post ne mogu da napise ,trosi ne trosi,pa zasta sluzi ovaj forum ne razumem ???
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Potrosnja motornog ulja !!!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja motornog ulja !!!!!!!   Potrosnja motornog ulja !!!!!!! EmptyPon Dec 07 2015, 15:30

A sta da ti napisu?
To je skoro normalna ( bolje reci uobicajena) potrosnja opelovog motora sa 16V.
Ima li ujutru pri paljenju plavkasto bijelog dima ( treba zanati razlikovati ulje od vodene pare iz auspuha)?
Poslije duze voznje nizbrdo, bez gasa, pojavi li se pri dodavanju gasa dim na auspuhu?
Mozda je do ventila a mozda i do kvaliteta ulja.
Probaj neko 100% originalno uje ( NIS, FAM, Modrica, Lukoil,....).
Generalno su tri razloga trosenja ulja.
1. Ulje nekako dospije u cilindar i tu izgori
2. Ulje kaplje napolje kroz lose dihtunge i semeringe ( gadan je onaj kod mjenjaca jer lamela moze da sprzi to ulje i da ne kaplje napolje)
3. Ulje je katastrofalnog kvaliteta i isparava u motoru.
Treba naci sta je uzrok.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Potrosnja motornog ulja !!!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja motornog ulja !!!!!!!   Potrosnja motornog ulja !!!!!!! EmptyPon Dec 07 2015, 19:34

A moze da provlaci na kariek ali bi bio plav dim i losije bi isao a mogu biti i gumice ventila.Ali ako auto ide dobro samo teraj i mozes da probas da sipas 15-40
Nazad na vrh Ići dole
Gogy
Početnik
Početnik
Gogy


Broj poruka : 41
Datum upisa : 08.01.2013
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac

Potrosnja motornog ulja !!!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja motornog ulja !!!!!!!   Potrosnja motornog ulja !!!!!!! EmptySre Dec 09 2015, 10:33

Pa da napisu svoje iskustvo zato sluzi forum!!!!Ja znam da Opelom motor trosi ulje fabricki ali bas toliko .....,sto se tice loseg kvaliteta ulja- imam i Forda Fiestu dizelasa koji je presao sigurno 300 000 i sipam mu Nis-ovo ulje 15w40 mineralno koje se menja na 5000km i kao ajde nije nekog kvaliteta i ne trosi NI GRAM ulja od zamene do zamene tako da to pada u vodu e sad moj majstor kod koga odrzavam mi je predlozio da mu sipam Liquimoly sa grafirom ukoliko negde postoji neki zazor to ce regulisati ako pak i to rosi enormno onda da se otvara motor da s vidi sta je upitanju ,e sad mozda su i gumice ventila ,ako su otisle karike .....,mada ne gubi snagu ide lepo zato pitam dal je neko imao iskustvo slicno i sta je bio problem?
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Potrosnja motornog ulja !!!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja motornog ulja !!!!!!!   Potrosnja motornog ulja !!!!!!! EmptySre Dec 09 2015, 16:20

Ocistili ste iberlauf?
Prekontrolisali ERG ventil?
Katalizator je prohodan?
Motor se ne pregrijava?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potrosnja motornog ulja !!!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja motornog ulja !!!!!!!   Potrosnja motornog ulja !!!!!!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potrosnja motornog ulja !!!!!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Potrosnja ulja
» Nubira velika potrosnja ulja
» Davac pritiska ulja i ABS
» PUKLA CEV OD ULJA ZA KOCNICE
» Prodajem Nubiru

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: