Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Klima ne radi ?Nubira II

Ići dole 
+4
GTX
Boca
Megasp
dzony00
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
bubimir
Početnik
Početnik
bubimir


Broj poruka : 9
Datum upisa : 25.06.2013
Godina : 64
Lokacija : Darda

Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima ne radi ?Nubira II    Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 EmptySub Jun 29 2013, 19:41

dzony00 ::
Samo te ne razumem misliš "plin" na gas u klimi ?? Kompresor ne bi trebao tako lako se pokvariti postoji sistem zaštite e sad imaš i polovne kompresore.Ja koga sam zvao je dobar majstor..ne valja se time igrati ...prvo gledao sam šta radi prvo je izvukao sav gas i vazduh iz sistema a onda napunio sa tačno grama gasa koliko je predviđeno i tip gasa koji ide u klimu (nije isto).posle toga sam uključio klimu i proradila je i super hladi.Bez vakumiranja ništa a ima tu još začkoljica...ne znam da tako lako rikne kompresor.Koliko si je koristio?

 Da,majstor je ispraznio sistem,prozračio i ubacio novi plin.Sve je u redu osim kompresora koji ne vrti i ne stvara pritisak.Danas sam bio kod druga dva majstora i oba kažu mjenjaj kompresor.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima ne radi ?Nubira II    Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 EmptySre Jul 03 2013, 23:00

Jesi li zamenio kompresor ?
Nazad na vrh Ići dole
bubimir
Početnik
Početnik
bubimir


Broj poruka : 9
Datum upisa : 25.06.2013
Godina : 64
Lokacija : Darda

Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Klima ne radi   Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 EmptyČet Jul 04 2013, 03:53

Na terenu sam,kolega sa posla mi je savjetovao da prvo pogledam napajanje kompresora a onda  provjeriti presostat.Kod njega je bio presostat,nije uključivao kompresor.Neću moći prije subote ništa pogledati.Inače,novi kompresor je od 300 do 500 eura,ovisi o tipu.Morat ću ga skinuti jer se ne vidi ništa pročitati.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima ne radi ?Nubira II    Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 EmptyČet Jul 04 2013, 10:23

Da i ja mislim  e sad zavisi od korišćenja koliko si koristio i kako si koristio klimu i koliko ti je auto star ali kompresori ne crkavaju tek tako lako.Problem je što ima mnogo majstora za rashadne aparate (razno razne mislim na sve) ali od njih malo dobrih.A najviš zato što izgleda je ceo sistem tako osmišljen da do ozbiljnog kvara ne može tek tako doći.Presostat je tak koji ne da kompresoru raditi baš radi njegove bezbednosti i kod mene je tako izgledalo da je izbio osigurač,relej crko ili kompresor ali ipak je presostat blokirao ceo sistem.Kod mene je odmah proradioe sada da li ima neka još nešto da se uradi  po punjenju  ne znam.Video sam u Novom Sadu u servisu još Daewoo-a ali niko nije platio više opravku od 7000 din ako se dobro sećam.Čak šta više ima ih sa Daewoo tablicama Hr i Slo koji dolaze servisirat kola (jeftinije).A što se tiče kompresora 500€ meni to iskreno mnogo novaca  ,nekako sve nemogu da verujem da toliko košta.PS. jesi probao u Googlu tipkati kompresor za tvoj auto ko prodaje  i pošto onako orijentacije radi???
Nazad na vrh Ići dole
ivan007
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.01.2013
Godina : 41
Lokacija : Sokobanja

Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Klima slabo hladi !!!!! Nubira 2 !!!!!   Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 EmptySub Jul 27 2013, 20:23

Pozdrav svima. Imam nubiru 2002. god. Auto sam kupio pre par meseci, sa neispravnom klimom. Kompresor nije hteo da se ukljuci pa sam pretpostavio da mi fali freona u sistemu. Odvezao do servisa, proverili zaptivenost sistema, promenili ulje u kompresoru, napunili gas. Posle intervencije klima radi ali VEOMA SLABO HLADI. Majstor u servisu koji mi je radio auto kaze da daewoo automobili i inace slabije hlade od ostalih, mada ja sumnjam u to. Interesuje me kako drugima rade klime i ako je neko imao slicno iskustvo ili zna sta je u pitanju da mi pomogne da resim ovaj problem. Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima ne radi ?Nubira II    Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 EmptySub Jul 27 2013, 20:37

Majstor puno prica umesto da resi problem.Uzmi ili nabavi digitalni termometar i njegov senzor stavi ispred srednjeg ventilacionog otvora.Ventilator stavi na dvojku i ukljuci recirkulaciju vazduha.Treba da imas temperaturu izduva ispod 10 stepeni.Kad se auto nalazi u hladu,to bude 4-5 stepeni.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima ne radi ?Nubira II    Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 EmptySub Jul 27 2013, 21:18

Koliko gura na rešetkama temperaturu.Zatvorriš sve osim jedne koja duva napred i staviš merač temperature  ( bilo bi dobro kada bi imao neki kvalitetan) staviš ventilator na 1 i uključiš klimu ,e sad ne znam koje vreme nisam merio 1-2-3 minuta temperatura je bila kod mene 3 C .To ti je sasvim dobro.Druga stvar pošto je klima manuelna a verujem i kod tebe ti podešavaš a ne računar njen rad , moja preporuka je 1-nica na ventilatoru i i polako će rashladiti oh da kada je jače toplo nije loše da ubrzaš stvari sa zatvaranjem recirkulacije - ali nemoj dugojer treba vam svežeg zraka izvana.Ima tu dosta faktora  ako ti je auto na suncu a ovih dana je oko 40 C onda je u autu barem 50 C za to teba vremena nećeš pre rashladiti ako uključiš ventilator odmah na 4-ku  klimi treba vremena da dobro rasladi gas u radijatoru a i tu utiče opet vreme spoljašnje ( to je kod svih klima) što toplije teže joj je.I ne zaboravimo ona unutra hladi a sunce spolja greje - stalna bitka.Na kratkim relacijama mali je učinak.Na duža putovanja  kada je ovako toplo par minuta u mestu na jedinici pod recirkulacijom i nema brineš.Inače da je slaba ne bi mi ledila šoferku kada ostavim duže na 1 i zaboravim recirkulaciju.Sigurno da ima boljih ali ja sam potpuno zadovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima ne radi ?Nubira II    Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 EmptyNed Jul 28 2013, 13:15

ivan007 ::
Pozdrav svima. Imam nubiru 2002. god. Auto sam kupio pre par meseci, sa neispravnom klimom. Kompresor nije hteo da se ukljuci pa sam pretpostavio da mi fali freona u sistemu. Odvezao do servisa, proverili zaptivenost sistema, promenili ulje u kompresoru, napunili gas. Posle intervencije klima radi ali VEOMA SLABO HLADI. Majstor u servisu koji mi je radio auto kaze da daewoo automobili i inace slabije hlade od ostalih, mada ja sumnjam u to. Interesuje me kako drugima rade klime i ako je neko imao slicno iskustvo ili zna sta je u pitanju da mi pomogne da resim ovaj problem. Unapred hvala.

 Bože bože sta sve neće čovek čuti od naših vajnih majstora.Klima na mom lanosu(dok je bila napunjena Laughing) je radila kao da si u frižideru.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima ne radi ?Nubira II    Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 EmptyNed Jul 28 2013, 17:39

dzony00 ::
Stavio probao ,ništa.Uzeo drugi relej od sirene(isti su) probao ništa.Relej od sirene ispravan,radi,znači velika verovatnoća da je relej ispravan (pošto se još nikop nije javio kako da ga možemo testirati) onda je problem na drugom mestu.naravno nije mi bilo teško skinuo sam sivi poklopac ubo relej i ne reaguje-ne privuče ga magnetna kotva.Koliko shvatam kako je povezana el. instalacija klime ne dobija struju iz kabine od tastera AC on-off ili ... ? Menjao sam pre oko 3 meseca par sijalica u kabini tu je bila i sijalica koja osvetljava komandu grejanja-hlađenja jeli  moguće da sam tu nešto zeznuo ??'

 relej moze da stoji kako god hoces jer su i spulna i prespajaci stavljeni dijagonalno. neznam prvo sto pravis toliki posao kad prvo terba da proveris pritisak u instalaciji jer 99% hvali gas. klima se uvek odatle proverava
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klima ne radi ?Nubira II    Klima ne radi ?Nubira II  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Klima ne radi ?Nubira II
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Nubira loše radi na malom broju obrtaja
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» ne radi daljinsko zakljucavanje
» Ima li neko da radi dijagnostiku u Cacku za Nubiru1 eventualno bg?
» Ne radi mi el.podizac stakla iza suvozaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: