Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nubira velika potrosnja ulja

Ići dole 
+4
Dzony
Megasp
bokilava
Chevy
8 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyPon Maj 28 2012, 08:57

Menjao sam ulje i filter pre 3000 km. Poceo je da mi pali lampicu, izmerio sam ulje i bilo je malo iznad minimuma. Dosuo sam 300 grama i presao nekih 300 km. Opet je poceo da mi pali lampicu na nagibu. Kad sam proveravao ulje, nije bilo istroseno niti je mirisalo na benzin. Zna li neko sta treba proveriti da se vidi gde curi? Auto mi normalno ide, ne gubi snagu itd.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyPet Jun 01 2012, 19:37

lampicu moze da pali i kad je slab pritisak ulja, mozda je otisao i taj senzor - davac
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyPet Jun 01 2012, 20:01

Nubirama je slaba tacka dihtung poklopca ventila .Ja sam 2 puta menjao mada je prvi put bio pojeden pa je tkz majstor zalepio silikonom i naravno opet se prolivalo ,pa sam skidao to cistio pa zakrpio pastom, ali opet je kasnije isto.Onda odem kod drugog majstora i zadihtuje se bez paste ,naravno sve se prvo ocisti kao ispolirano i ako je dobro legao ne treba mu pasta.i stvarno nije vise gubio ulje bar za sada,a inace zamenio sam i one gumice koje su na poklopcu sa strane kao polumesec 2 komada jer je i onde ispadalo ulje.Ja sam bar to resio.Savet sada kada nisi siguran sta je ,Kontrolisi ulje maksimalno ali ne cekaj lampicu,pogledaj posle svake druge voznje
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptySub Jun 02 2012, 00:04

Ako se desi da upali lampicu i kada ima dovoljno ulja,onda moze da bude problem senzor pritiska ulja,ili da se zapusilo sito u karteru na pumpi za ulje pa da ima slabiji pritisak,a to sto trosi ulje je vrlo moguce da pusta na dihtungu poklopca ventila...Uglavnom sve su rekli bokilava i Megasp.E sad zavisi i koje je ulje sipano,ako je losiji kvalitet trosice ulje bez obzira sto je dobar motor,a poznato je kakva se sve ulja prodaju kod nas...Tako da do zamene ulja cesce proveravaj nivo ulja i dolivaj po potrebi,i malo pregledaj motor da negde ne pusta ulje. Wink
Nazad na vrh Ići dole
darezzy
Početnik
Početnik
darezzy


Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.04.2012
Godina : 50
Lokacija : obrenovac

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyPon Jun 25 2012, 21:01

Meni se pojavio taj problem kad sm zamenio ulje i filter sipao sam CASTROL PERFORMANCE polu sintetiku,medjutim izgleda da je poreklo ulja bilo divlje nubira mi je potrosila to brzo i pocela da pali lampicu ulja na nagibima sto me je zaprepastilo.Nisam primetio da dimi na auspuhu i tako signalizira potrosnju ulja.Posle sam sipao mineralno OPTIMA GAS i zasad sve deluje normalno...videcemo
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyUto Jun 26 2012, 16:32

Ne izbacuje ni meni dim, ali isto mi pali lampicu na nagibima. Idem sutra kod majstora da izmeri kompresiju pa cemo da vidimo sta je i gde curi. Super mi vuce, jedino sto osecam miris izgorelog ulja na izduvnoj cevi.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyUto Jun 26 2012, 18:09

Pa ako osecas miris zagorelog ulja onda ti i kaplje po grani zato i smrducka.Skini poklopac ventila mislim da su samo 4 imbus srafa mozda br5 i onda vidi da ne bali oko svecica pa da ti tuda sliva na granu.Definitivno ti curi cim se oseca,a ja bih probao od dihtunga poklopca ventila/Kazem ti iz iskustva.Pogledaj moju temu medju zadnjim postovima skoro sam menjao i ako budes menjao gledaj da zamenis i one polumesece sa desne strane jer se ne dobijaju uz dihtung pa vidi da nekako nabavis.Inace cena dihtunga ti ej oko 900 din.
Nazad na vrh Ići dole
vallis.mk
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.05.2012

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptySre Avg 01 2012, 18:50

Prijatelju, verovatno imaš problem sa sitom na usisnoj cevi uljne pumpe koja ti se nalazi u karteru. Moja preporuka ti je da skineš karter dobro ga očistiš od taloga, kao i sito, i nećeš više imati problema.
Nazad na vrh Ići dole
miljanratkovic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 06.09.2012

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyČet Sep 06 2012, 09:40

Ja sam skoro dobio na poklon Nubiru. Trebao sam da krenem na more pa rekoh da zamenim ulje. Sipao sa Gm 10 40W,presao oko 1100 km i kad sam se vratio falio je liter ulja. Da li je moguce da toliko potrosi zbog loseg kvaliteta ulja? Inace auto vuce odlicno,ne dimi na auspuh jedino se malo vidi da vlazi na dihtungu poklopca motora.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyČet Sep 06 2012, 18:50

Pa litar je mnogo.A ako auto trosi po malo ulja nece se to znatno odraziti na vucu.Kod komsije je auto trosio na 100 km litar ulja a isao je ko lud jbg.Uostalom to GM je po svemu sudeci postalo jako lose ulje,mada ga jos ljudi koriste...Svejedno proveri dihtung poklopca ventila skroz okolo vidi da tuda ne curi,jer to sto malo vlazi oko cepa to je nista.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyPon Sep 10 2012, 19:29

Moj problem su gumice ventila. Problem je sledeci. Mnogo trosi ulja, na 500, 600 km potrosi 1 litar. Kad ga prebacim na benzin ventili pocnu da mi takcu. Sad ga vozim samo na plin. Gumice ventila su 2000 din, ventili su 12000 din. Samo da vidim koliko ce ruke da izadju. Uradicu mu veliki servis, promenicu pumpu za gorivo, vodu, a i zupcasti kais.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja EmptyPon Sep 10 2012, 20:13

Chevy ti s naostrio.Moja je starija nubira ali ima u mojoj temi prelistaj.Jer sam menjao i gumice i pumpu i zubcasti,i dihtunge,pa imaju i cene mozes se tamo informisati,jer sam ja skoro sve zamenio na mojoj heheh.da li da se smejem ili da placem.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nubira velika potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Nubira velika potrosnja ulja   Nubira velika potrosnja ulja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nubira velika potrosnja ulja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6
» Velika potrosta pomoc!?
» Potrosnja ulja
» Potrosnja motornog ulja !!!!!!!
» Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: