Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Velika potrosta pomoc!?

Ići dole 
+6
GTX
mrmot
Stirba
tosha
Megasp
r3lax
10 posters
AutorPoruka
r3lax
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 26.10.2012

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptyPet Nov 30 2012, 14:19

Kupio sam daewo nexia 1996 ohc motor, potrosnjami je preko 20 litara na sto kilometara, bio sam kod majstora izvrsio test zamenio dizne ventil ler gasa uradio normalno servis nedjutim potrosnja je ostala ista, ne znam kome vise da se obratim ???
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptyPet Nov 30 2012, 19:18

Velika potrosnja bilo cega ali posto pominjes dizne onda predpostavljam da je potrosnja benzina???Pa treba da se prepolovi.Javice se neko sa nexijom polako samo.A za pocetak menjaj majstora.Glupost ali filter od 500 dinara mnogo utice trebao si i njega da menjas.proveri ugao predpaljenja ima dosta uticaja kako na rad tako i na potrosnju.Opisi malo bolje kako ide auto ,kako vuce ima li trokiranja bilo cega.Na osnovu datih informacija niko ti ne moze pomoci.Neko moje misljenje
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptyPet Nov 30 2012, 22:11

Ja danas u jednom postu rekoh za moj Lanos da puno troši sa oko 11 l. na otorenom ali sada moram da se poklopim i ćutim. Auuu brate, kao da je tenk a ne auto! glavom u zid U pravu je Megasp, pod brojem jedan zameniti majstora i mislim da je 50% problema rešeno sa novim dobrim majstorom.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptySub Dec 01 2012, 10:14

r3lax ::
Kupio sam daewo nexia 1996 ohc motor, potrosnjami je preko 20 litara na sto kilometara, bio sam kod majstora izvrsio test zamenio dizne ventil ler gasa uradio normalno servis nedjutim potrosnja je ostala ista, ne znam kome vise da se obratim ???


Druze, trosi ti ko sluzbeni auto bravo To je najveca boljka, zar ne, potrosnja Daewoo-a... Trebamo osnovati savet i pokret za borbu protiv velike potrosnje Daewoo vozila... Ja nesto gledao ovih dana i dosao do toga da mi Nubira trosi 13 l benzina, nije me ni zacudilo jer je ovakvih problema, kao sto je tvoj, bilo dosta... Ne znam da li se Mega seca Pedjice, koji je imao problem sa potrosnjom? Mozda iz te teme mozes da izvuces nesto korisno, probacu da pronadjem tu temu pa cu ti reci...

E brate pronasao sam... Tema se nalazi u odeljku "kvarovi", naziv teme Daewoo Nubira 1.6... Znam da ne vozis Nubiru, ali tu je je uzeto u obzir sve sto moze da utice na tako veliku potrosnju za bilo koji tip auta... Autor nije Pedjica, ali posle nekih 4-5 posta majstor krece sa svojim problemom... Znaci za anale, vredi procitati... study
Nazad na vrh Ići dole
mrmot
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.11.2012

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptySub Dec 01 2012, 10:42

Imao sam isti problem vec dva puta sa mojim Esperom 1.5 DOHC 16v. Prvi put je bio softvet u pitanju, a drugi put jednostavan servis. Dakle, svecice, filter goriva i ciscenje step motora. Brobaj to i , DA......... menjaj majstora.

Srecno
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptySub Dec 01 2012, 19:23

Nije receno:
-kako auto pali
-da li ima neravnomeran rad motora na leru ili trzanje u voznji
-da li dimi pri startu motora i(li) u toku voznje
-ako dimi,koje je boje dim
-da li se oseca benzin u izduvnim gasovima

Moguci uzroci su svecice,kablovi,lambda sonda,vazdusni filter,regulator pritiska goriva,senzor polozaja leptira gasa,senzor temperature motora itd.Brdo stvari moze da utice na potrosnju,ali se uz dijagnosticki uredjaj i vizuelni pregled sve moze proveriti za bukvalno 10 minuta.Step motor igra ulogu samo dok motor radi na leru i zbog toga ne moze da utice na potrosnju tj moze ako je ler na 1500rpm i stojis na semaforu pola dana Very Happy
20 litara je potrosnja toliko velika da mi na pamet pada ideja da ti benzin negde mozda curi

Moja Nexia je 16v i samim tim je veci potrosac od te tvoje,ali potrosnja gasa varira od 12,5-14,5 litara u cisto gradskoj voznji,u zavisnosti od spoljne temperature.Cenim da benzina ne bi potrosila vise od 11l.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptySub Dec 01 2012, 19:44

GTX druže, šala na stranu ali u pravu si kada kažeš da deluje kao da čoveku benzin negde curi. Htedoh i ja da mu baš to kažem u prethodno napisanom postu ali potrošnja od 20 litara nije za šegu i nisam čoveku hteo da ,,stajem na muku''. Meni laiku je naprosto neverovatno da troši toliko a da ne curi negde. A ja mislio da moj lanos nenormalno troši sa oko 11 l na otvorenom, ispada da mi je auto zlatan kad čujem ovako nešto. voznja
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptySub Dec 01 2012, 20:00

Ma da dodje covek i kaze auto mi mnogo trosi,ma nemoj.I ljudi onda pokusavaju da pomognu a njega bas nesto zabole.PA VOZI SE AUTOBUSOM pa ces smanjiti potrosnju goriva d030
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptySub Dec 01 2012, 21:24

Radan ::
Ma da dodje covek i kaze auto mi mnogo trosi,ma nemoj.I ljudi onda pokusavaju da pomognu a njega bas nesto zabole.PA VOZI SE AUTOBUSOM pa ces smanjiti potrosnju goriva d030
hahaha
Nazad na vrh Ići dole
sharke71
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.02.2012

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptySre Dec 05 2012, 12:48

Kada sam kod majstora menjao filter goriva na mojoj nexiji,napomenuo mi je da su cevi za benzin(instalacija ispod kola) u dosta lošem stanju.Mnogo su istrulile,i savetovao mi je da kupim bakarne cevi pa da zamenimo.Kada sam pročitao o velikoj potršnji ,prvo mi je palo napamet,da su cevi negde procurile.E sad, ...
Nazad na vrh Ići dole
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptySre Dec 05 2012, 22:10

Ja se divim vasoj hrabrosti da uopste merite potrosnju benzina Very Happy moj espero jos nije video pun rezervoar otkad sam ga kupio a nesto sumnjam da ce skoro i videti. A meni je malo izgleda zavrnut plin jer ne prelazi 12l 10.5 kad je uglavnom otvoren put (pritom da ga ne gazim) sad otkad je zaladilo je 12.5l potrosnja plina.
Nazad na vrh Ići dole
vujost
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.06.2011

Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Velika potrosnja pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? EmptyČet Jan 10 2013, 17:23

Ja kad sam prvi i zadnji put imao veliku potrosnju oko 15 lit. isto sam bio zabrinut ali u pitanju je bio termostat koji je sve crkao,posle zamene istog evo vec 10 godina nemam nikakvih problema a za potrosnju nesmem ni da se hvalim jer trosi 10-11 lit. plina u gradu a na otvoreno 7.5 i to pod teretom (put za grcku ),ovo je vise puta proveravano i tako je , a vozim nexiu 96 god. 1.6
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Velika potrosta pomoc!? Empty
PočaljiNaslov: Re: Velika potrosta pomoc!?   Velika potrosta pomoc!? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Velika potrosta pomoc!?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Velika potrosnja
» Nubira velika potrosnja ulja
» Daewoo nosi opelove motore velika laž
» Pomoc !!!
» Pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: