Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx   Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx EmptyPon Feb 03 2020, 14:46

Dragi forumasi koliko vidim sve manje i manje se posecuje ovaj forum jer izgleda da euro 3 motori su dosli pod lupu da se ukinu.
Zato bih pitao one vlanike ili mehanicare koji jos imaju ili se bave servisiranjem Daewoo vozila da mi kazu sta to moze da klikce u menjacu kada vozilo se krece sporo i gde se nalaze cepovi za ispustanje i punjenje menjaca. Ne bi bilo lose, znaci da bi bilo dobro, da mi neko objasni slikovito nekom slicicom.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx   Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx EmptyUto Feb 11 2020, 13:08

Najverovatnije da su u pitanju ležajevi, ukoliko se vozilo kreće sporo a čuje se. Pojedini menjači, pogotovo kod 1,6 motora imali su problem sa ležajem pete brzine. Ulje iz menjača se ispusti otvaranjem šrafova na donjem delu menjača:

[You must be registered and logged in to see this link.]

A puni se sa bočne strane, mislim da i toga ima u navedenom uputstvu.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx   Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx EmptyUto Feb 11 2020, 13:24

Da se puni bočno a prazni ispod to je u 99% slučajeva tačno, ali od silnih menjača od daewoo 1.6 i 2.0 ne vidim ni na mom menjaču vijak koji bi trebao da odudara gde se puni a gde se ispušta ulje menjača. Bio bih zahvalan onome koji bi mi objasnio približno gde se nalazi vijak za punjenje menjača.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx   Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ulje u manuelnom menjacu
» Potrosnja ulja
» Nubira velika potrosnja ulja
» indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6
» Cilindar na menjacu.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: