Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
brane
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.01.2019
Lokacija : sombor

indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6   indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 EmptyNed Jan 06 2019, 22:00

pozdrav prijatelji na forumu... nov sam ovde, tek sam pazario polovnu nubiru karavan, benzin 1.6 iz 2001.
ukratko, baš mi se dopala, al evo imam problemčić...

lampica za ulje se ne pali pri kontaktu odnedavno, mada motor radi i dalje bez problema...
za početak, na kom mestu se nalazi indikator na motoru ???
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6   indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 EmptySub Jan 12 2019, 10:01

Бране, сензор притиска уља се налази на уљној пумпи. То Вам је код предњег десног точка, одмах испод алтернатора. Сензор је уврнут у пумпу и има конектор са два контакта. 

Погледајте на слици коју сам поставио - oil pressure switch тако је означен indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 Aa-aa_10
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6   indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 EmptySub Jan 12 2019, 10:02

Уколико Вам је потребна помоћ или Вам није и даље јасно, јавите па ћу сликати директно на возилу, или ћу наћи јаснији цртеж
Nazad na vrh Ići dole
brane
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.01.2019
Lokacija : sombor

indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6   indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 EmptyPon Jan 14 2019, 13:35

daba974 ::
Уколико Вам је потребна помоћ или Вам није и даље јасно, јавите па ћу сликати директно на возилу, или ћу наћи јаснији цртеж
zahvaljujem daba974, svakako ću pokušati sad kad znam samu lokaciju, i javiću kako je prošlo...
i samo da mi bude jasno do kraja, lampica i na ovoj nubiri treba da zasvetli prilikom kontakta, a da se gasi nakon startovanja, jel tako ?
Nazad na vrh Ići dole
brane
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.01.2019
Lokacija : sombor

indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6   indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 EmptyUto Jan 15 2019, 21:15

daba974
pokušao i pronašao kvar... hvala daba974.


indikator jeste na mestu na kojem ste opisali, s tim što na ovom senzoru ima samo jedna žica, odnosno jedan kontakt okruglog oblika...

jednostavno sam skinuo džek sa senzora, spojio ga sa masom, i lampica na kontrolnoj tabli je zasvetlila...
ako pravilno zaključujem, potrebno je da promenim senzor/dodavač i to bi bilo rešenje..

iskreno, ovo je lakše za zamenu nego sijalica na instrument tabli do koje je vraški teže prići...
hvala daba još jednom...
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6   indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 EmptySub Jan 19 2019, 14:57

@ Brane  Тек сада сам видео да сте успели да решите проблем, драго ми је.

Наравно, сензор притиска уља треба заменити новим, није скуп, а ни тешко за заменити...


Велики поздрав за Вас Бране
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6   indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
indikator pritiska ulja u motoru za nubira 1.6
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Davac pritiska ulja i ABS
» Nubira velika potrosnja ulja
» Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx
» Lanos svetli service indikator
» Problemi sa uljem u motoru

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: