Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Potrosnja ulja

Ići dole 
+2
joca
Chevy
6 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja EmptyUto Mar 06 2012, 21:30

Ljudi, menjao sam ulje u oktobru prosle godine kad je bilo predjeno 197000km. Sad mi je 202000 i pali mi se lampica kad sam u krivini, na neravnom. Merio sam i pokazuje mi da je na vrhu one donje crte. Znaci moram da dospem jedno litar. Zanima me dal je moguce da tako brzo mora da se dosipa ulje u motor. Nisam realno presao 50 000km pa da mora da se dosipa. Proverio sam, nigde mi ne curi ulje. Auto ide super, nije produvao motor. Ne mesa mi ulje i vodu. Sta moze biti?
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja EmptyUto Mar 06 2012, 21:35

nesto u tvojoj poruci ne ide sa matematikom
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja EmptyUto Mar 06 2012, 21:51

koji auto koliko je motor dobar ima tu svega 1l. ulja od menjanja do menjanja zavisi i nije puno kako koji motor,na 5000 km recimo da je malo vise od normale...
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja EmptyUto Mar 06 2012, 22:10

nebili nkoga malo dovelo pamti ovo sto cu ovde reci... ulje trosi ako odu gumice na ventilima ili uljne karike. to se moze proveriti ako imalo razume neko u mehaniku inace je jako komplikovano ako se neko bas nimalo ne razume. ali bez obzira ja cu ovde napisati kako sta a svako ko procita znace sta mu je ciniti... ako je potrosnja ulja onda uraditi sledece tvari: upaliti auto kad je hladan i pozadi na auspuhu treba biti obilan beo dim i to koliko god da dodaje gas da se povecava.ako se kojim slucajem pod dodavanjem gasa poveca pa izgubi i ponovo ga ima onda trosi ulje na gumicama ventila,ako su otisle karike uljne onda treba proveriti sledece. upaliti motor i otici pozadi i gledati da li je gus plavi dim,ako jeste treba skinuti sve svecice i izmeriti kompresiju ako je svuda jednako ili varira za jedan na sva cetri klipa iznad 10 onda je ok ako na tri bije ili manje klipa manju kompresiju primer na prvi i cetrti bije 12 a na prvi i treci 6 ili bije samo na jednom manje od 10 tu gde nabija ispod 10 treba sipati par kapi ulja na celu klipa i opet staviti aparat za kompresiju i opet izmeriti ako dize otisle su karike tog klipa i trebalo bi pod hitno zameniti ih pogotovo ko ima katalizator euro5. ako se desi da je sve ovo dobro i pokazuje kompresiju kako treba kao sto sam i objasnio da treba da sva cetri klipa pokazuju najmanje iznad 10 onda je ok,ali da ne variraju jedan od drugog vise od (2) ako je sve to ok onda treba isproveravati da li negde na dihtungu dekle tj.poklopcamotora gornjeg aluminijumskog negde ne curka pomalo ili pokazuje da vlazi. to su simptomi potrosnje ulja (jedini).ako u slucaju to radi neko ko se malo razume zna i sam da treba skinuti crevo od ibera i videti najednostavnije sta se desava Smile
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja EmptyUto Mar 06 2012, 22:41

Pa ulje treba da menjas na 5000 predjenih KM, ne na 50.000 km. Al dospi malo, pa proprati koliko i da li ce da potrosi naprimer za 20 dana. Al tebi je vreme za servis. Pogledaj na srafu ispod da li kaplje, da je nesta ozbiljnije ne bi tako malo bacao. Nego tebi to curka kap po kap, pa za godinu dana litar. Mozda ti nije dovoljno zategnut sraf ispod...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja EmptySre Mar 07 2012, 07:35

Ako ti je na minimum mislim da ces doliti i vise od 1l. Sto je na 5 hiljada vise od normalne potrosnje.
Kao sto je vec napisano proveri dal prvo ne curi negde, ne vlazi, ne masti po motoru. Onda ces po auspuhu da vidis dal dimi i kako dimi i znaces dal to motor trosi.
Oce da trosi ulje kad se vozi na plin, nesto vise od benzina, al ne kazem da je to razlog za ovoliku potrosnju.
Ja recimo za godinu dana, (5-6 hilj.km) mozda dolijem maximalno pola litra. Al to je vec godinu dana, tako da tad i menjam to ulje bez obzira na predjene km.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja EmptySre Mar 07 2012, 09:34

joca ::
nesto u tvojoj poruci ne ide sa matematikom
+1 valjda 5000,na tpliko se i menja mada moze i na 10000,vise ljudi praktikuju ovo drugo.Moze da se dosipa bez problema samo da je isto nemoj da mesas ulja nikako.Od MIN do MAX ti je litar.ja sam dosipao i toliko ti je.Ja cu za mesec dva da menjam,meni pusta malko pa cu zameniti deo uskoro.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja EmptySre Mar 07 2012, 20:11

naravno treba prvo proveriti da ne curi pa sve drugo kakav je dim i ... ne mesaj ulje uvek isto dosipaj a na 5000 promena ako je mineral tj.15-40w a polusintetiku ja menjam na 7000 do 8000 km moze i do 10000 km ali zbog sigurnosti ranije a meni to dodje jednom godisnje i uvek stavljam nov filter.
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja EmptySre Mar 07 2012, 20:30

Ljudi hvala vam na odgovorima. Izlazi mi dim, ali mislim da je to jer je napolju hladno, mislim da je to vise para, nego dim. Proverio sam ispod auta, nema ulja. Tako da ne curi na cepu. Na prolece cu da promenim ulje opet, mada bih mogao i da ga odvezem da mi izmere kompresiju. Jel rade to na tehnickom? Uskoro mi ide registracija pa da ih pitam da mi kazu kolika je kompresija. Nubira je 99' 2.0 16v skracena verzija.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potrosnja ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrosnja ulja   Potrosnja ulja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potrosnja ulja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Potrosnja motornog ulja !!!!!!!
» Nubira velika potrosnja ulja
» Davac pritiska ulja i ABS
» PUKLA CEV OD ULJA ZA KOCNICE
» Signalna sijalica za pritisak ulja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: