Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Sledeći
AutorPoruka
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptySre Avg 14 2013, 08:03

dixy ::
tosha ::
битно да је мезимац тип-топ и да цепа voznja .
 A jel ti ostane po neki dinar za benzin sa svim tim monroima?? Very Happy  Very Happy
Кад је бал нека је са музиком или ти мерак нема цену Very Happy Дикси друже јесте да су ,,скупе паре и оскудација'' али откине се на нечем другом па се одвоји и за неко кило чорбе. Шалу на страну, нисам за то да уграђујем јефтине и неквалитетне делове из више по мени оправданих разлога. Јбг нпр. шоље имаш и од 1500 до 2300 динара али засигурно да то није квалитет ових од 4.600 динара а немам намеру да сваки час мењам део, стиснеш се уградиш и миран си. Можда ми је погрешна филозофија али се мени показала угалавном као исправна стим да данас није као што је било некада да је оно што је скупо увек и квалитетно. Мали је град и ауто не возим пуно тако да у принципу не трошим нешто много горива и није ми проблем да сунем константно по мало како би увек било пола резервоара горива. Хтео сам да уградим ТНГ али ја заиста мало прелазим и питање је колико је исплативо да рикнем паре на тако малу потрошњу ако се узме у обзир да сам блесав и залуђен тип a078 и да бих уградио најквалитетнији могући уређај који није баш јефтин. Јбг има се, може се али када би се лагали. smeh
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyPon Avg 19 2013, 10:01

Samo da pohvalim coveka na trudu, nisam dugo bio prisutan pa sam neke stvari propustio, ali vidim da se istrajalo u nastojanju da se sredi limuzina :Dsvaka cast bravo bravo
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyPon Avg 19 2013, 12:04

Незнам да ли се претходно односило на мене или на Мегу али није ни битно, поздрав Боки и добро дошао назад! bravo Колико сам скапирао не voznja више Еспера него те потерала носталгија за форумом? Very Happy  Шта се сада voznja ?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyPon Avg 19 2013, 15:25

Na megu sam mislio, njega pratim od samog pocetka, divim se coveku na tolikoj volji i entuzijazmu Smile
OFF: Vozim skodu, ali je Espero ostao u vrlo vrlo bliskom krugu tako da njegovi problemi i sve sto ga prati ne mogu da me obidju ;)Nego da ne spamujem vise coveku temu, hvala na dobrodoslici, pisemo se, tu sam ja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyPon Avg 19 2013, 15:32

Ma za tebe nema spam.I tosa je radio nesto sa kolima,sredjuje.Cestitamo povratak i kupovinu drugog automobila
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyUto Avg 20 2013, 18:57

Ма какав ја, ја сам дунстер и зевзечим се са периферним стварима што је у ствари добро за мене тј. ауто. Ти си се нарадио на твојој Нубири и капа доле и на раду и на писанији yel_bow . Јбг. ја сам ,,приправник за пензију'' па тренирам зезајући се око аута углавном са периферним стварима на које већина власника аута и не обраћа пажњу нити им пада напамет да за поједине ствари даје веће паре.  Ајд доста сам давио и вероватно ме неко види као доконог смарача од кога као дунстера форум нема велике вајде Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptySub Sep 07 2013, 16:18

Pozitivan ::
Kad vec pises o menjanju ja bih zamenio dva zadnja lezaja na nubiri - diskovi i kostali bi me oko 3500dinara oba, dali je skupo da se zamena vrsi kod mehanicara 1500dinara.
Evo vratih se sa godisnjeg odmora (radni odmor) u drugu otadzbinu u kojoj radim vec vise od 20 godina sa ovom Nubirom koja je sedam sati radila u leru od naplatne rampe SID pa do granice sa Hrvatskom lol! i dovezla me nazad oko 1200 km bez i jednog problema:driving: . I kao sto napisah imao sam srece da kupim i zamenim lezajeve sve sa namestanjem ukupno oko 5500 dinara:D . Iako je sva cuknuta i izgrebana ovde u Srbiji ima takvih kerova koji izgleda nista drugo i ne rade vec grebu farbu na kolima pored kojih prodju ako su strane registracije. mnogo me i ne intrigira to sada ali zamisljam kako da imas nov auto nema sanse da se ne parkiras a da neki majmun ne izgrebe farbu, moj pasa ne sme i da ide u Beograd zbog toga i jadan i kad je tamo ne izlazi iz kola:( .
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptySub Sep 07 2013, 20:18

E ja se nisam ni javljao neko vreme sve ok ,ali posle jurenja posla jer nema nista da se radi a od necega se mora ziveti ide nubira u taxi sta cu nema druge,bar da je koristim koliko mogu.
Z sada sam ubacio taksimetar i antenu i stanicu.Sutra ce na lepljenje  posto mi je malo od grada krov i ono sto sam radio na haubi mozda presvucem u crn karmon i dole po braniku da spada a sa strane oznaku taxija i br telefona i ostaje bela.Pa tehnicki posle za taxi jos  dana cekanja pa moram da prebacim na burazera zbog neke licence da bi mogao u taxi pa kad i ja dobijem licencu posle vracam na sebe nekih papira ali sta ces polako se zavrsava jedno po jedno.
P.S posto ce sada auto vise raditi ja se moram kod dakija i pedje preplatiti da mi daju neki popust ipak sam ja najvise uradio na nabiri i tek cu da radim.Podrzite me za popust smeh peticija
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyPon Sep 09 2013, 19:32

Zadnja slika moje nubire u civilnoj verziji.Sutra ce biti presvucena ali manje od pola ide u crno i ostaje moja farba kako izgleda.Mislim da ce jos bolje izgledati.Hebena situacija pa moram da probam pa sta bude za 3 meseca znacu moze li se ili ne moze od ovoga preziveti ali bolje i to nego da se sedi i ceka posao,a trazio sma ga dugo ali lose vreme ,ja da radim za 12000 ili da ne primam platu nekoliko meseci necu zasto to da radim ali na zalost ima dosta onih koji i na to pristaju,pa nas zato i hebe ko stigne.Bice slika 
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Img20130908191650
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyUto Sep 10 2013, 21:00

Izlepljena ostalo jos samo zadnji branik i metlice jos nismo stigli danas.Po meni je lepo ispalo posebno zadnji  deo gde su spojena stakla folijom.Sutra pocinjem.Hauba je u carbon ostalo je u sjajnoj foliji
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Img20130910212516
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Img20130910212454
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyUto Sep 10 2013, 21:38

hehe pa ne stoji joj lose, meni bi jos bolje bilo da je maska napred tamnija i mozda da nema znak na haubi uopste bravo
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyUto Sep 10 2013, 21:54

Ko amreicki taxi.Ma uslikacu po danu ovako izgleda isto a na haubi je carbon kao karbon je li,a na krovu sjajna i isplalo je kao panorama krov.A maska ostala bela da presece monotoniju.He he
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyČet Sep 12 2013, 20:14

Испало ти је фино али мислим да и није толико битно колико је битно да имаш доста посла и пристојну зараду што ти од срца желим. Много је народа који се тиме бави из нужде и много дивљака који регуларним отимају муштерије .... а и зајебано време за пуштање сваког у ауто јер је будала има колико те воља. Са срећом мајсторе!
Е да не заборавим, није донео машину иако је опет био у Швабији и Чешкој али давим и даље, не попуштсм и не посустајем!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyČet Sep 12 2013, 21:01

To tosho drzi ne  daj!Hvala na cestitkama i mogu reci za ovih par dana da sam i vise nego zadovoljan .Platim gorivo,centar,sebi odvojim ko platu i prekostane za amortizaciju opusteno.Fora je krecem se dosta brzo menjam lokacije imam taj luksuz jer vozim svoj auto a ovi sto voze kod drugih moraju da pravdaju kilometre pa se zabiju.Ponosno mogu reci da pravim visoke pazare pa bar  80% njih ima nesto manje a rade godinama.Bice i losih dana i kvarova ali boze moj kvario se on i ovako pa sam ga popravljao i nezaposlen pa sam seo i razmislio bolje da ovako vozim nego kod nekog i NISAM SE POKAJAO!Nego ja i dalje cekam masinu tj ako donese,sad 30 evrica nece biti problem:bravo:  vec ima u steku
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyČet Sep 12 2013, 21:11

Обзиром на моју оцену да си ОК лик не сумњам да ћеш бити успешан у томе. Што се машине тиче нећу да га оставим на миру док не донесе па кад год било тако да знаш да не палим већ зависи од њега када ће то и да ли ће бити. Ако буде за мене биће и за тебе сигурно! Радио сам нешто ситно лимаријски на ауту пред зиму и санирао неке ситније огреботине на браницима и још по негде а ишао сам и код њега у радионицу али је био преко и нисам га видео, Сутра ћу код њега да одведем другара на дијагностику па ћу видети је ли тражио и како стоје ствари са новим одласцима преко.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyČet Sep 12 2013, 21:29

Inace jako dobra fora kada pominjes zimu to mi je pre 2 godine rekao kolega a njemu neki stari majstor.KAze:Na jesen pred zimu kada su kise samo nedjes neku dobru barustinu sa blatom i proteras ga pun tuda da sve zasere i ostavis da se osusi i nemoj ga odozdo prati do proleca.Sto i ima logike jer stiti tj blato mu dodje kao izlocaja od soli i kamenja
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyČet Sep 12 2013, 21:38

Хммм не бива то друже. Мој Ланос има фабричке спојлере на праговима и то од јако лепе и од добре тј. квалитетне пластике али претходни власници нису прали блато које се таложило тј. задржавало између спојлера и прагова испред задњих точкова па су прагови ту кородирали неких 8-10 цантиметара. То сам одрадио и скинуо спојлере до пролећа па ћу видети да ли да их враћам или не. За неки дан идем до другара који ми је то радио и компресором наливам прагове изнутреа као што сам урадио и са вратима и вратима пртљажника. То са блатом не бива а ја сам ,,Југића'' кога сам имао пре Ланоса прао и током зиме да не остану блато и со и то се показало као добра тактика стим да након прања ауто никако мокар не сме да иде у гаражу која нема проветравање.
Веруј да је заливање унутрашњости прагова, патоса и врата уљем помоћу компресора на сваке две године најбоља превентива која постоји а да је тако ја сам се уверио на ,,Југићу'' који је био 90-то годиште и када сам га продао био је као коска, за не веровати да нигде али апсолутно нигде није имао корозију. Батице подигнем ауто дизалицом па га дебело залијем уљем у патос и прагове и оставим да вишак искапље напоље и миран сам од корозије најмање две године. Исто важи и за унутрашњост врата. Пробај па ћеш видети да није демагогија већ жива истина.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyPet Sep 13 2013, 18:58

Ma meni je vosak u pragovima moze i to.U vrata ne sipam jer mora negde da izlazi voda koja se sliva niz prozor
Nazad na vrh Ići dole
djordje1953
Početnik
Početnik
djordje1953


Broj poruka : 15
Datum upisa : 09.02.2013
Godina : 71
Lokacija : okolina kragujevca Drača

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyPet Sep 13 2013, 20:27

Ovo sa uljem je prava stvar ,ja sam na svoih nekoliko automobila to uradio i nikad nisam imao problema sa korozijom.
Ja sam to radio sa pistoljem za antirombu svuda gde sam mogao da pridjem spolja i unutra,a za spolja je dobro kad se to nanese ulje odmah voziti po pranjavim putem da se prasina nahvata za ulje i to kad se zalepi tu vise voda ne prodire.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyPon Sep 16 2013, 21:46

Мега може и восак у исту сврху али ја имам искуство са уљем и не мењам ,,тактику''. Восак практикујем споља у ово време и сасвим је ок.
Да не заборавим, био сам до онога. Био је да шлепује некога из Чешке тако да није имао времена за тражење машине. Опет сам му рекао и то за две машине, за мене и тебе.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyUto Sep 17 2013, 22:18

To toso.Id enubira samo sljaka.Pa cu mozda sledece godine da zameneim auto ne znam a mozda ako skupim para pa ubacim jos jedan i ostavim i nubiru,ja za sada zadovoljan jer po ovome kako ide bar duplo veca plata nego u firmi gde sam radio.Progoni me od ranije stvari mala curenja ali ide i sa tim.Nego sada doslo vreme da zamenim solju prednju levu koja krca eto 2 godine od kada sam uzeo auto ali sada se bas cuje i jedan zadnji amortizer mi procureo pa i njega da zamenim.Za sada sve ok!
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptySre Sep 18 2013, 13:00

Драго ми је Мега, само цепај! Ја сам како рекох одрадио мале корозије на праговима и само још да ових дана у њих улијем уље и решен проблем на дугачко. Планирао сам замену предњих амортизера и шоља али ћу ипак прво да одрадим зупчасти и остало уз њега па онда амортизере и шоље обзиром да ћу ипак да ставим све ,,Монроово'', када је бал нека је са музиком Very Happy. Као пашу му и шоље од ,,Опела'' Суза са два шрафа и које могу да се нађу од 1.500,00 до 2.600,00 РСД али сам ипак решио да ставим ,,Монроове'' са три шрафа као што су оригиналне на ауту али ће то да ме кошта 4.600,00 РСД комад а њих нема на лагеру него да се наруче. До пролећа планирам и лонце ауспуха и онда је ауто тип-топ, као из продавнице. Е, заменио сам и сијалицу у кабини и брале веруј да шљашти па ми није жао 1.070,00 РСД колико ме коштала (баци поглед на ,,Замена сијалица инструмент табле'' у Ланос).
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptySre Sep 18 2013, 15:27

Druze Tosho, a koje ulje koristis za zastitu od korozije ?
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptySre Sep 18 2013, 17:00

Опрости на кашњењу у одговору, можеш и прерађено али ја практикујем да купим неко јефтиније у продавници и да залијем њиме и не обраћам пажњу на густину јер може било које. Да скратим и упростим, било која марка и сорта као и густина а битно је да се добро налије да зађе свуда па се зато у неприступачна места завуче црево и убризга. Вишак уља исцури напоље и то је то. Обратиш само пажњу ако то радиш са вратима да се отвори на дну не зачепе прљавштином (ако је има) коју из унутрашњости врата потера уље које капље напоље како би вода која се слива од прозора могла да излази јер само уље не може да зачепи отворе већ само да изађе кроз њих.  Поздрав друже
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 EmptyČet Sep 19 2013, 06:07

tosha ::
Опрости на кашњењу у одговору, можеш и прерађено али ја практикујем да купим неко јефтиније у продавници и да залијем њиме и не обраћам пажњу на густину јер може било које. Да скратим и упростим, било која марка и сорта као и густина а битно је да се добро налије да зађе свуда па се зато у неприступачна места завуче црево и убризга. Вишак уља исцури напоље и то је то. Обратиш само пажњу ако то радиш са вратима да се отвори на дну не зачепе прљавштином (ако је има) коју из унутрашњости врата потера уље које капље напоље како би вода која се слива од прозора могла да излази јер само уље не може да зачепи отворе већ само да изађе кроз њих.  Поздрав друже
Hvala na savetima, bas sam to planirao da odradim ovih dana Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 21 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 21 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: