Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Sledeći
AutorPoruka
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyPet Jul 19 2013, 09:29

Ово за машину нешто не разумем или ти у писанији није изашло добро а и за шампон нема слике, нешто си замрчкао Very Happy . Што се полиције тиче није то сладак посао као што људима изгледа, наравно ако га као и било који други радиш часно и поштено и како треба. Лепо ти изгледа ауто и од условно ничега си направио ок ауто. Ја сам моје алу фел(г)не на којима су зимско-летње гуме (на аватару) дао дугару на фарбање и сада тражим некакав епоксид за подлогу пошто каже да може и дрга подлога а да је најбоље да се тај епоксид стави као подлога. Пескарење па та подлога па фарба и фел(г)не ће бити као из фабрике а ако будем могао, тј. буде пара после иде на детаљан преглед доњег дела, заштиту, полирање комплет и на крају на воскирање септембра. Људи који много не воде рачуна о ауту као ми рећи ће да нисам тачан и да бијем на масу. smeh
Е да, лепо су испале рат(д)капне и ако желиш и можеш да као и ја да наручиш код опасноггусара (Петра) стикере са знаком ,,Daewoo'' у боји коју желиш а пречника тих средишњих кругова и има да буде пуцка. Добро, питање је да ли се исплати да на то стављаш стикере који ће те коштати рецимо око 600-800 динара али је чињеница да су квалитетни и добри а знам из искуства јер сам ја налепио на свих 8 алу фелни и екстра су и лепо изгледа.


Poslednji izmenio tosha dana Pet Jul 19 2013, 10:07, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyPet Jul 19 2013, 09:48

100% misli na perac sa visokim pritiskom firme Karcher - ja ga imam i da znate potrosnja vode je stvarno mala jer kad ga operem sa ovim karserom voda koju sam koristio za prenje ni do puta ne moze da dodje a udaljen sam od kapije ne vise od 5 metara. A sa klasicnim crevom napravim poplavu na putu:o 
Danas biti pandur nije isto kao nekad mnogo su danas ljudi nezadovoljni i agresivni pa je rizik velik ali i sami oni nisu bas vaspitavani i obuceni da rade svoj posao kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyPet Jul 19 2013, 10:21

Не разумем се пуно у то али ми је другар рекао да ће тражити баш ту марку јер овде имамо човека који их лепо сервисира а 30 еура је, без обзира на беспарицу, по мени баш никаква кинта за то и исплати се. 
А што се ,,пандура'' тиче то ти је као и у свим другим браншама и има и добрих и лоших и нисам за генерализовање већ именовање добрих и ,,жигосање'' лоших. Ту је специфичност у томе што си обележен униформом и кад неки униформисани кретен, коме у том послу и није место, уради нешто лоше нико не каже Пера Перић него ,,пандур''. Добра времена за тај посао су била док је била ,,жива'' СФРЈ а онда је од 1989. све кренуло ,,у Хондурас'' и у том послу није било среће као што је нема ни данас. Све што сам рекао знам ,,из прве руке'' веруј ми али ајд нећу више о томе јер је на крају крајева ово форум и можда није ни умесно па се извињавам на смарању о нечему чему овде није место.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyPet Jul 19 2013, 17:29

To za stikere sam gledao ovde da mi neko odstampa bas sam to i hteo ali nekako sve zaboravim.Nesto niej u redu na sajtu sa postavljanjem slika sa linkova  drugih.neke nece da da ni preview a ovu je dao ali nije mogao da prikaze:wacko:  no naces sampon lako ukucaj u google turtle wax sampon i videces prve slike su ti to sto ti treba.I da mislio sam na KARCHER  .30E? Pa za te pare cu i ja(nezaposlen) da se skrpim nekako pa cu da uzmem ako ima salji jedan odmah big_boss .Jbg dobra stvar a moze da traje
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyPet Jul 19 2013, 21:51

Нећу да ти обећавам па те испалим али ако мени набави како ми је рекао и буде ваљан није ми проблем да наручим и за тебе. Пази не волим да обећавам нешто у шта нисам сигуран али ако мени донесе и пристане да донесе после тога још један биће ми задовољство да учиним. Прво да видимо да ли неће и мене да испали па зато и не обећавам. Добри смо и ради се о механичару који релативно чесзо иде за Швабију и Швицу па ако одради биће ок. Нећу да обећам и слажем јер зависи од другог који може мене да испали.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyPet Jul 19 2013, 22:01

Ma ja reko ako bude naravno da ne moze obecanje i ne trazim.Bar ti da nabavis prljavi ti auto nego moj bleh   .
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 20 2013, 15:34

Па да се види штрока види се али се трудим да буде чист колико је то уопште могуће у нашим градовима у којима има гомила неасвалтираних улица и тротоара а улице штрокаве. Знам да ниси очекивао обећање а ја га нисам ни дао (не обаћавам никада док у нешто нисам сигуран 100% а поготово не обећавам ако нешто не зависи од мене већ неког другог) али јесам рекао да ћу се потрудити да набавим машине а да ли ће тако бити зависи од човека који је мени обећао. Скоро је био у Швабији и донео ми машину и то јако очувану и исправну али му је истог дана када је дошао у земљу буквално отео неки његов рођак кога није могао да одбије а ја нисам хтео да га напињем да га не доводим у непријатну ситуацију и замерку са рођаком. Надам се да ће ићи ускоро и да ће донети а ја ћу му чим га будем видео рећи да ми донесе два комада и какви год да су тј. које год да су марке а очувани и исправни за 20 па и 30 јеврића су дибидус џабе. Заменио сам недавно задње амортизере и опруге и планирам да у наредних месец дана заменим и предње амортизере и погаче па ћу ићи да и то заменим у његовој радионици и опет ћу да га ,,давим'' за машине и да видим када планира да иде у Швабију. Опуштено дечак, ако буде јављам ти voznja
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 20 2013, 16:00

Kad vec pises o menjanju ja bih zamenio dva zadnja lezaja na nubiri - diskovi i kostali bi me oko 3500dinara oba, dali je skupo da se zamena vrsi kod mehanicara 1500dinara.


Poslednji put izmenio Pozitivan dana Sub Sep 07 2013, 16:17, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 20 2013, 18:33

Па знаш како ја ти нисам баш компетентан да ти кажем да ли је то добра - реална цена за тај посао јер ретко када нешто плаћам руке а и незнам колики је то посао па зато моју оцену да то није пуно узми са резервом. Јбг. мали је ово град и сви се знамо а са појединима малте не од пелена тако да и неки моји другари који држе аутомеханичарске и аутолимарске радионице бесне када им споменем да хоћу да платим па се често посвађамо око плаћања али обично не иде па ја онда купим пиће, кафу, слаткише и у радионицу а често узмем купим нешто адекватно деци, супругама или њима и тако ... Мало сам смарао али сам морао да појасним оцену да по мени није пуно 1500 динџи за то.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 20 2013, 18:39

OK -to je ta cena
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 20 2013, 18:43

E onda menjam
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 20 2013, 19:09

Мега је дечко који зна све цене јер се ,,јадник'' намучио са поправкама и његова оцена је компетентна 1000000 %.Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 20 2013, 19:55

He he vala bas - dobro zapazanje.Nisam sve ali vecina stvari je popravljena,tj sve radi na autu ali trbalo je dovesti u red i vremena i zivaca i $$$.E sad mi fali ovo trece a prva dva imam.Nikako sve da skupis na broj kada imas $$$ nemas vremena
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 20 2013, 22:59

Ма биће, нека је здравља. Битно је да човек има вољу и жељу а када то има онда се стекну и знање и вештина и све буде како треба. Неки људи имају кинту а незнају ништа као .... ћутуци, ни сијалицу незнају да промене, ни точак да замене. Ја сам пре Ланоса имао ,,Југића'' 90-то годиште и био му први и једини власник и возач и био је као пуцка у сваком смислу јер сам га одржавао више него себе и знао га у шраф док је са овим нешто друго, тек се упознајемо иако га имам већ 2 године.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 27 2013, 16:04

Znate kako sam rekao da se dizne zaprljaju iako koristim aditiv ali stvar je povremeno i voziti na benzin.Eto meni do 2000rpm jedva i to na vrhu gasa preko toga sve ok ide koliko hoces.E lepo sam ga na par pravaca u trecoj  nabio na 120-130 i po krivinama 90 (drzi dobro u krivini) i tako sam ocistio dizne vec se vidi bolje.Znaci aditiv malo svezeg benzina i para dana na benzin da se produva i bice sve ok!
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptySub Jul 27 2013, 20:07

Баш тако, адитив обавезно сбремена на време и да се повремено нагази и размрда ленштина. Да чукнем у дрво овај мој Ланос иде као суманут јер га релативно често појим адитивом и на аутопуту до Ниша максимално нагазим тих шездесетак км до тамо и назад и све ок.Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyNed Avg 04 2013, 23:16

Evo par stvari o nubiri koje bi trebao svako da zna ko ia nubiru ili sl.


I evo ciscenje step motora


Eto cisto malo da ocistim step motor sporo mi se vracala kazaljka ali  bas bas sporo posle naravno bolje,sad vidim da sam trebao snimiti pre i posle ali jbg.Nadam se da moderator nece zameriti iskopiracu sadrzaj ovog posta i u podforum nubira
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyPon Avg 05 2013, 13:08

Jeli ovaj opasac fabricki ili si ti nesto budzio crazy-1 .Salim se,ovakvi snimci svakako mogu da pomognu,na srpskom ih skoro i nema.Bravo mega.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyPon Avg 05 2013, 19:25

To je dodatna oprema posebno se placa.Jbg kada sam uzeo auto bile su popucale zabice na kutiji pa je ovo resenje bilo brzo i delotvorno.PA jbg da svi pisu ili snime nesto bilo bi super.Ja sam ovo za forum odradio,kada sam podigao haubu da ocistim step motor pade mi na pamet u koliko sam tema pisao ima ba 5-6 tema o step motoru pa rekoh da snimim video.P.S da se nije javio drug za masinu?
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyUto Avg 06 2013, 09:03

Јел то мене питаш за машину Мега?! Како ми рече његов радник у сервису отишао је за Швабију и треба да се врати данас или сутра а да ли је донео нешто видећемо. Ако јесте донео одмах му тражим да наредни пут донесе још једну а ако није тражим две за наредни пут. Дали ће да нас заврне видећемо али бићу досадан и ако ништа друго донеће их да ме скине ..... Very Happy Обећао сам да ћу да га давим и за мене и за тебе па ако успем биће екстра која год да је марка за те паре.
Већ сам рекао да ти је тема фантастична и да нама дунстерима помаже тако да је одлично и ово са степ мотором. Нити сам знао шта је, ни где је а ни чему служи и сад могу и да урадим сам а вероватно и треба да се уради повремено пошто не верујем да ће шкодити иако сада ради како треба. По слици тј. видеу мотор твоје Нубире је потпуно исти као мој тако да све могу да применим на свом. Једино немам ТНГ и то ће сачекати да скупим довољно пара за уградњу најквалитетнијег уређаја јер нећу да стављам шта било па да патим муке као многи.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyUto Avg 13 2013, 10:10

Megasp ::
To je dodatna oprema posebno se placa.Jbg kada sam uzeo auto bile su popucale zabice na kutiji pa je ovo resenje bilo brzo i delotvorno.PA jbg da svi pisu ili snime nesto bilo bi super.Ja sam ovo za forum odradio,kada sam podigao haubu da ocistim step motor pade mi na pamet u koliko sam tema pisao ima ba 5-6 tema o step motoru pa rekoh da snimim video.P.S da se nije javio drug za masinu?
Мега чисто информативно, ,,утекао'' ми мајстор јер је исти дан из Швабије отишао за Грчку на одмор и чекам да се врати па да видим има ли шта. Не брини јер не попуштам, не може он да поднесе колико ја могу да будем досадан. smeh Поздрав дечак
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyUto Avg 13 2013, 11:36

Samo uporno drzi i ne daj se.Ma uziva on lepo -ako.Nego danas sam menjao zadnji desni lezaj tocka i stabilizator zvonilo je dobro sada je utegnut.Stabilizator neki korejski 950 din a lager je 1200din.Zamena kod mog majstora je 600din.Lager sam uzeo FAG jer je FAG i SKF vrh medju lagerima i daleko bolji od febby i ostalih od 700-900 din,potvrdjeno sa vise strana.A sada je utegnut i pliva.Da se zna meni je skinut ABS i obicna kocnica je a za abs izadje mnogo skuplje jer odprilike ide cela glavcina koja je 6500din mada mislim da moze da se zbudzi samo ako nije sve zaliveno
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyUto Avg 13 2013, 13:54

Супер што си то решио. Ја испланирам једно да заменим а отвори ми се други посао, планирао да сада крајем месеца заменим шоље амортизера и амортизере али прц - иако је лимаријски тип-топ приметио сам да ми је фарба на два места на оба прага на идентичним местима ,,набубрила'' неких пет до десет сантиметара и скапирао да је корозија добро ухватила и да је скоро бушно. Имам фабричке спојлере преко прагова и до сада то нисам приметио а сва срећа да је само то и толико па ћу то да одрадим ових дана а ако стигнем тј. буде пара онда ћу и да направим замену коју сам планирао. Решио сам да ставим ,,Монроове'' шоље и амортизере без обзира што су шоље више него дупло скупље од осталих произвођача, чак. 4.600,00 РСД комад. Ценим да је ипак исплативије ставити квалитет него више пута мењати шкарт, па није ,,Монро'' блесава фирма да даје тек тако 2 године гаранције наспрам до 6 месеци колико дају само по неки. Ставио сам скоро позади нове опруге и ,,Монроове'' амортизере и ауто се позади подигао сигурно за 10-15 сантиметара и плива. Е а онда иде зупчасти и остало што уз њега  иде... игре без граница али је битно да је мезимац тип-топ и да цепа voznja .
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyUto Avg 13 2013, 14:13

tosha ::
битно да је мезимац тип-топ и да цепа voznja .
 A jel ti ostane po neki dinar za benzin sa svim tim monroima?? Very Happy  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 EmptyUto Avg 13 2013, 17:21

Pa rad uvek platis.A  dixy nema se za benzin pa se vozimo na plin
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 20 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 20 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: