Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyPon Avg 15 2011, 06:16

Hvala hvala
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySre Avg 17 2011, 08:23

Sinoc sam izolovao zicu na suvozacevim vratima jer je malo oglodana nisam imao mesta na parkingu da manervisem vratima da prevezem nanova.No pade mi na pamet da sredim svetlo u kabini,pali se samo kada se otovre moja vrata i uradim sledece
Ovaj prekidac je zaduzen za paljenje svetla u kabini
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo377-medium
Gde mi nije radilo.Ima samo jedan sraf da se osrafi i skinete mehanizam i unutra je bilo neke zelene skrame i rdje i smirgla 80 je sve sredila,i u sam mehanizam naprskao wd40 i obaveznoi sraf koji zatvara ovo(ima samo jedan)ocistite od rdje jer i on valjda ima masu pa ako probate spolja nece raditi vratite kako je bilo i radice sve ok
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo378-medium
Prekidac samo malo jace povucete i ispada.
Cisto da vidite ocistio sam donji deo koji sija a vidite levo krug koliko je korozije i nije ni cudo sto ne radi.
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo379-medium
Sada sve sljaka bez problema,uradio sam samo jednu ali cu srediti i ostale mozda i danas nesto sam bolesljiv pa kao se nadje vremena.Ispolirao sma farove postovacu veceras ako stignem.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySre Avg 17 2011, 08:50

E malo mi se oseca plin u kabini i ranije je se ocecao nego ne znam odakle dolazi mozda kroz otvore za ventilaciju?Moze li da se sanira kao je do toga?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySre Avg 17 2011, 10:01

masu dobija na tom krugu gde prolazi sraf (vidi se lepo na tvojoj slici) i njega malo osmirglas Wink isti problem sam imao sa esperom mojim.
Jel ti se oseca sagoreo ili ziv plin? Ako je sagoreo onda verovatno imas negde rupicu na auspuhu, ili si vozio u rikverc pa ti je vetar vratio sve u kabinu:) A ako je ziv (bas i ne verujem) onda ces lako provaliti gde curka jer se tu na tom mestu sve zaledi, i imas ono belo kao inje. Ukoliko sumnjas da curi, napravi sapunicu i nanesi penu na vodove i spojeve za koje sumnjas, dalje ce ti se samo pokazati:)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySre Avg 17 2011, 10:23

Ma osmirglao sam nego cisto da ljudi vide kako to izgleda mozda jos nekog muci.A necu da otvaram xxx tema nema nas mnogo na forumu pa pisem sve u jednoj.Nemam nikakvog inja a moguce je zbog auspuha jer sam parkirao u rikverc pa je mozda povuklo.A auspuh mi malo p bravo rducka ali nije supalj,nego neka pregrada unutra zeza .ma ok kad je to
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySre Avg 17 2011, 17:03

Evo ispolirao sam farove(prvi put sam radio)
Ja sam radio sa vodenim smirglama 1000,1500 i 2000.Morate non stop kvasiti far dok smirglate.Ja sam sa svakom smirglom presao po 20 minuta jer nije previse bio matiran ali ipak su smetali za svaki slucaj mozete i 30 min.
Far je bio ovakav
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo357

Posle smirgle 1000 20 min
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo361
POsle smirgle 1500 20 min
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo359
Posle smirgle 2000 min
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo362
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo363
Koristio sam neku pastu za poliranje stara 10 god
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo365
I trljao nekih 5 minuta sa njom i na kraju je ovako ispalo
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo367

Ako matira skroz dok polirate nemojte se brinuti jer to i treba da se desi,Kod skroz pozutelog fara mi je daleko vise matiralo nego ovde ali to mozete videti u drugoj temi pisao sam [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySub Avg 20 2011, 07:58

Ocistio sam sve kontakte i sada mi radi svetlo u kolima kada otvorim bilo koja vrata.Ne znam da li treba ili ne ali meni kada otvorim vrata pali se svetlo u kabini ali mi se takodje pali i ono skroz pozadi za gepek.i 6 sijalica mi nije radilo u instrument tabli pa sam ih zamenio,a nisu osvetljavale ni km/h pa je nosacan voznja bila jos teza.Sto se tice brisaca na suvozacevom mestu je 55 cm a na vozackom je 65 cm i brise skoro celu soferku ma super je.Nisu mi radile ni pozicije napred pa sam i njih zamenio.
Evo sta je sada mali problem
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo389
i ovo je slika na mojoj instrument tabli kada otvorim vrata ili gepek.Predpostavljam da su se nekako spojile zice i zato pokazuje duplo.
Predpostavljam da je problem u ovom kablu sto ide na instrument tablu?
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo390
samo nisam uspeo sinoc da ga otvorim.Ima li neka laka fora za otvaranje ili da se cimam?
Nije mi radila nijedna sijalica u instrument tabli.Pa sam pocupao one fasunge(4 komada) da tako kazem,i dao drugu da mi stavi diode,on stavio zelene ,nema veze ali mi izgubi jednu na sredini i ja obidjem ceo grad i nema nigde isti,pa sam sklepo sa nekom drugom zalepio izolirkom,i nemam ivaca da ga cekam jer non stop nesto u poslu i za ove sam cekao bogami 20 dana poludeo sam.I stavim obicnu sijalicu,mada nije losa fora jer od 80 ide druga boja
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo391
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: smirgla ili sta vec   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySub Avg 20 2011, 19:15

Imao sam par mesta gde sam imao prilicno rdje pa sam smirglao i gitovao,imao sam mesto na haubi gde je i rupa bila pa sam zatvorio.
Nego - na slici se vidi gde sam izgitovao i stavi osam zastitu i to je sve ok nego nisam imao cime da farbam pa sam tapkao sa krpom i nije bas najsrecnije ispalo(mada je bolje i ovako nego rdja),malo je hrapavo i boja nije bas najbolje ispala jer mi je ucvrscivac propao pa se malo naboralo.Ima li neko savet kako da ispeglam ovo koliko toliko?
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo393
Necu farbati auto i da teram kod majstora itd ako ima neko predlog u home varijanti?Nemam kompresor.
Mislio sam da izravnjam sa vodenom smirglom 2000 i sa kornjacom rubbing compound pastom?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyNed Avg 21 2011, 10:58

ne mogu bas da vidim ali sa 2000 imas da trljas da se use..s, a nista neces dobiti...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyNed Avg 21 2011, 11:57

znam ali ako ne ide moze i 1000 ili 1500 ,bitan mi je princip- ideja.A ono dobro deluje,je li neko radio sa kornjacom rubbing compound pastom ?Gledao sam na you tube i deluje super.Ma nabudzicu ja nesto.E a sta mislis sa sijalicama sto mi na vrata pokazuje i gepek i vrata?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyNed Avg 21 2011, 16:19

za sijalice nisam bas razumeo, kad otvoris bilo koja vrata svetle sijalice i za vrata i za gepek jel?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyPon Avg 22 2011, 06:03

Da,znaci bilo koja vrata da otvorim ili gepek,meni sijaju obe sijalice za vrata i gepek zajedno.Ne znam da li treba uvek da mi sija svetlo za gepek kada otvorim vrata-bilo koja.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyPon Avg 22 2011, 11:16

Evo da probam i ja da budem od neke pomoći.
I na mojoj Nubiri svetle obe lampice na instrument tabli kada otvorim samo vrata ili samo gepek.
A to je tako od početka, odnosno, od kada sam je izvezao novu iz salona.
Razlog je (kako mi je objasnio prodavac) alarm/centralna brava.
I meni je to smetalo u početku, ali sam se navikao.
Ali pošto sada vidim da nisam jedinstven slučaj, razlog je verovatno sledeći:
- Ljudi(majstori) koji u ovlašćenim servisima/prodavnicama naknadno ugrađuju alarme u nove automobile
ili ne mogu ili ne znaju drugačije da povežu alarm.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyPon Avg 22 2011, 12:25

E hvala za odgovor ,znaci nije do mene!Ma onda necu nista ni da caprkam,neka ga.Krenuo sam da presvlacim tapacinung na vratima pa videcemo na sta ce to liciti.Kada uradim uradim,treba zena da mi se porodi ovih dana party_15 ,jos i posao pa kad stignem postovacu da vidite
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Tapaciranje vrata   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyUto Avg 23 2011, 19:31

Stigoh da uradim jedna vrata pa cu raditi jedna po jedna .Treba oko2-3 sata,bar meni jer nisam nista slicno radio nikada.Napisacu vam kako i sta sam radio pa vi ako moze lakse samo udrite ne znam ni ja da li sam uradio sve ok mada meni je dobro-ja zadovoljan.
Pa da pocnemo
U kolima je ovako izgledalo
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo398
Donesem u stan izvadim za prozore konzolu i rucku
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo399
Malo ofucano?Skinem onaj mebl i to izgleda ovako
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo400
Kada sam nanosio lepak radio sam manje povrsine .Malo po malo nanosio sam cetkom i nisam stigao da slikam jer se brzo susi i mora da se brzo odradi.Koristio sam naravno eko kozu i za sva vrata me izaslo 500dinI ostalo je (oblaganje volana u najavi Very Happy )
Krenuo sam odozdo jer je malo zeznuto napraviti takvog oblika da se ne poguzva ili nesto,cak je i fabricka tj mebl ima lufta nije do kraja.Naravno prvo lepak ja sam mazao malo deblje na vrata i skaj stavio preko i utrljavao rukama
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo401
Veoma bitno je da namazete onaj kanalic gde izgleda da se uvlaci i pustite malo da predje,ja sam u kanal gurao sa cackalicom (pervezne komentare zaobidjite Laughing )da uhvati mozete bilo sta slicno najbolje od plastike
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo402
E sada gde je rupa za komande prozora samo rasecite po sretini i malo po krajevima videcete vec ionako konzola ide preko toga.
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo402
E sada kada je dosao pred kraj ,najveci zajeb je sto mora da se zavrne kao na slici,i nema druge morao sam da presecem na dva dela.
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo403
Zalepio sve
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo404
Stavio konzolu i odlicno se uklapa crna boja
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo405
Evo gde je taj presek ali sta ces kada se mora-mada nije ni strasno
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo407
Spakovao tj zalepio i stavio lajsnu onu sto ide do prozora
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo407
Uzeo vec zadnja vrata da radim,vidite koja razlika
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo408
Namontirao u kola
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo409
Koristio sam ovaj lepak
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo411

Niej lose morate priznati.I ako sam mogao ja da uradim bez ikakvog tutorijala i pomoci ,a blage veze nemam,sigurno mozete i vi i mozda bolje.Pozdrav voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySub Avg 27 2011, 16:32

Da nesto ne zeznem,zna li neko kao se zateze pojas ?Hocu reci pojas se ne vraca sam nego ga naguram
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySub Avg 27 2011, 18:18

Probaj da skines plastiku pored bocno od sedista, mislim da ima u servisnom prirucniku redosled, pa kad dodjes do mehanizma naprskaj sa WD 40, verovatno je samo prljav. Ja sam tako bravicu u koju se kopca razradio.
Mada najbolje je staviti novi pojas, zbog sigurnosti Wink
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySub Avg 27 2011, 19:54

Ok ako je samo to.Ja sam mislio da ne treba neka opruga da se menja ,a moze samo sa rukama da se skine/Ma kada se zakopca radi sve ok nego kada se skine vrati se malo i nece do kraja nista strasno,
nego dok cekam bebu pa jos sada na odmoru pa malo caprkam Very Happy Usput sam zavrsio sva vrata sa eko kozom i dobro izgleda,zadnja su najbolja prva najgora.He he ,ucim na greskama.Bolje zalepiti od sredine
pa sto ide u onaj prorez na kraju zacuskati sa tankim okruglim predmetom.Meni je posluzila antena od bluetootha
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyUto Avg 30 2011, 06:40

Izgleda da je ipak neka opruga se opustila.Kada stavis pojas on radi normalno i na trzanje blokira sve je ok.Ali samo kada ga skines on
se samo malo vrati i ostalo moras rucno,nece sam.A dosao sam do mehanizma i ovaj kotur da kazem je plastican ja prskah sa wd osovinu ali nista isti djavo
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo419
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySre Avg 31 2011, 18:35

Sta bi ?Niko nista za pojas?
Malo sam rasklapao konzolu posto mi je ofucana navlaka za rucnu i nigde nisam u gradu mogao da nadjem i onda sam sasio sam i mogu reci da je super ispalo.
Nego ovaj deo gde stoji piksla
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Photo419
Ima kao za 2 srafa pa mi ispada kutica sa pikslom,ne ispada skroz nego se mrda.Nagurao sam nesto i sada je sve ok nego me zanima kako stoji kod vas?Da nije neko gledao?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptySre Avg 31 2011, 18:38

Mislim da ta dva srafa sto se vide treba da drze i kutijicu. To se skida kad podesavas rucnu kocnicu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyČet Sep 01 2011, 07:26

Ova dva ako mislis sto su usrafljeni to je kljuc 10 i oni drze celu konzolu za zadnju stranu,skidam sam ja celu konzolu,nego ove rupe na slici sto pokazujem prstima zanima me sta je to
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyČet Sep 01 2011, 09:55

Pa mislio sam da kroz to prodju i te dve 10-ke, ali sam se prevario, proverio sam kod mene i nije tako. Na lanosu to dosta drugacije izgleda Embarassed drzi se plasticnim kopcama u obl. slova V.
Nisam ti bas mnogo pomogao...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyPon Sep 05 2011, 12:18

Nisam siguran ali mislim da fali jedan zubac plasticni tj odlomio se.Nagurao sam parcence koze i zaglavio to je sve ok.Sinoc sam se vracao kuci kasno i mogu reci da ono sto sam polirao farove dalo efekta,daleko bolje se vidi nego ranije tako da preporucujem svima
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 EmptyNed Sep 11 2011, 19:05

Za pikslu da ti preporucim da stavis neku oprugu na poklopac unutar piksle koji u stvari drzi spoljni poklopac. Opruga potiskuje unutrasnji deo koji povlaci poklopac piksle i drzi ga zatvorenog. Dva srafa su za lim koji fiksiraju kutiju (pikslu) u gornjem delu konzole.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 3 od 23Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: