Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri

Ići dole 
+23
Markonije23
Stirba
dzony00
dalibor76
zakici
darezzy
tosha
Blackeyed
milan_beska
Chevy
magi
ceronimus
joca
memara007
serhio011
dejandime
Pozitivan
Boca
radoslav
dixy
Radan
bokilava
Megasp
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyNed Jun 26 2011, 20:49

Radane pa nemoj u moj hladnjak da piskis bre!Ovde bi trebao admin da odreaguje.Mnogo ofujete.No sada kada sam zamenio pumpu za vodu i zupcasti,auto ide malo bolje,a vode ima dosta,mnogo je pisalo na pumpu ,tek treba da utvrdim da li pusta na hladnjak ili je podlivalo nekako preko pumpe.A jbg neplanirani troskovi me oterase u minus pa dok ne izadjem sada se staje sa radovima.Ma nubira sljaka ide autobus ok
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyPon Jun 27 2011, 19:02

Zamenio sam danas filter vazduha i svecice i bolje pali,lakse ne vergla dugo
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Koliko vam trosi   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptySre Jun 29 2011, 06:17

Juce me zazao tesko palio ali jutros sve OK.Nego zanima me vasa potrosnja i koji auto.Meni neke kombinovane voznje malo otvoren malo po gradu na 100 km trosi 16-19l plina mislim da je dosta,a menjao sam zupcasti vodenu pumpu filter vazduha svecice.Ne znam sta vise mozda onaj rasprsivac da mi pogleda plinadzija,mislim da je mnogo.Da vozim po gradu samo bilo bi 25 l.Ubija potrosnja,jos mi je lagana voznja na vrh gasa.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Brzinometar ne radi pravilno   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyNed Jul 03 2011, 07:31

Sto se tice hladnjaka okrpicu ga i to je to.

Zeza me brzinometar ne radi mi pravilno tj nesto prekida a kada pritisnem kvacilo onda radi ok.Mada sinoc mi ni to nije pomoglo jer vise mi sada ne radi,nego sto radi.
Da li je na sajlu kacenje li je elektronski,zna li neko?Predpostavljam da je neki kontakt los

Ovo na snimku je jos i dobro jer se bar vraca,a kasnije padne na 0 i ne vraca posle 5km radi 30 sekundi i opet nece.

Malopre skinem instrument tablu i raskacim pa vratim kontakt i malo je radilo ali ubrzo je pocelo isto da se desava.Mislim da meri elektronski
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyČet Jul 07 2011, 09:00

Resen brzinometar.U kucistu menjaca senzor negde hvatao masu i dzek nije valjao.Cena popravke je 300 din,kod majstora.Za sada radi ok.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Pragovi   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyPet Jul 08 2011, 07:25

Sledece na redu su pragovi da se srede.Oba su otisla po sredini suplji pa ce mi covek odraditi kao nove.Bolje nego da kupujem.Materijal oko 30 e i ruke 50 e.Ok cena.Sada da skupim parice i da se sredi
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptySre Jul 20 2011, 20:12

Moze li neko da mi uslika gde se nalazi step motor jer nemam pojma kako izgleda-ne bi mu skodilo jedno ciscenje?E sad ne znam do cega je desavalo se i ranije ali ajde da pitam mozda neko pomogne.Kada idem po ravnom sve je ok ali ako krenem uz malo vecu uzbrdicu gde bi i jugo mogao drugom da pici,kadet drugom potpisuje tuda moj je mrtav konj!Brzo mi padaju obrtaji kada sasaltam u drugu.Obicno saltam sa 2300-2700.Krenem prvom i dize obrtaje ali i vuce dobro i sasaltam brzo u drugu i za pola sekunde mi padnu obrtaju sa 3000 na 1800 i vuce se jedva i opet moram u prvu da saltam i sve tako.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyNed Jul 24 2011, 07:25

Nece niko da pomogne Evil or Very Mad ?Da probam sam sebi - je li ovo step motor?
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo334
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyUto Jul 26 2011, 11:33

Skidao sam malopre step motor i to je to sto sam pokazao na slici iznad.Ocstio sam njega malo i malo tunel,e sad primetio sam da kada sam ga cistio on je kao opruga i ne moze da se sabije rukom ,ne znam da li to tako treba ili je crko?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyUto Jul 26 2011, 14:21

kad das kontakt sa izvadjenim step motorom jel odradjuje on napred nazad? taj pipak ispod kojeg je opruga...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyUto Jul 26 2011, 15:30

Nisam probao boki.Ma samo pitam je li tako treba.Nesto su mi bili podignuti obrtaji na leru islo i do 1800 odvrnuo sam i plin i auto je isao kao nevreme ali i troskario 18,5L Very Happy .Sada sam ler gas odvio do kraja i radi mi na 900 i dalje dobro prima gas i ide lepo videcemo potrosnju,malo cu da pojacam ler a zavrnem plin i gadjam tih 900-1000 obrtaja trosice manje,jer mi je ranije trosio oko 15L.Ne znam da li ona elektronika utice na potrosnju,crna kutica?Mada kontam da je otprilike to ta potrosnja sa venturi sistemom,+uzice+pali i radi samo na benzin,mozda bi mogla dole za1-2 L.Bilo bi dobro ali mislim da ne moze da padne po gradu ispod13 da je sekvent mozda bi i moglo...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyČet Jul 28 2011, 06:00

uf kada malo odvrnem plin auto zivne kao da nije moj nema zezanja sa gubitkom snage ide ko mecava,ali i pije ide do 18-19 L plina.Sinoc sam izvadio instrument tablu da zemenim neispravne sijalice na instrument tabli,na brzinometru,kasnije posle posla se bacam na trazenje istih i skidao sam za temparaturu onu konzolu i onde mi ne rade sijalice,imaju 2 kom.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyČet Jul 28 2011, 19:43

Skidao sam danas konzolu da zamenim sijalice.Prvo skine se okvir nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo338 sve je na zabice,ravni srafciger zavrsava posao.Videcete srafove koje treba da osrafite i izvucite ovaj deo sa prekidacima i on je na 6 zabica jednostavno otvoritei skinete sijalice.One se nalaze gde pokazujem sa dva prsta
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo337
Nadjite bas iste ,cena sijalice je bila 70 din po komadu,sijalice su bele ali ove fabricke imaju neku navlaku preko same sijalice ja sam ih stavio i na nove,ubije svetlost smanji je ne sljasti ali to je i poenta da ne sljasti odozdo dok vozite.
Ne vidi se bas najbolje na slici jer bez blica se slabo vidi nije bas pao mrak,ali birno je da rade nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo340

E sad imam i ja pitanje cisto me zanima sta je sta
Ovo je elektronika za plin?Ona ne utice na potrosnju vec ili radi ili ne radi?ili moze nesto i sa njom da se radi?Nesto citam da je za prebacivanje sa plina na benzin mada nesto nisam bas siguran...
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo334
I ovo sto se odvrce ne znam sta je ,nesto za vazduh? study nalazi se iznad filtera za vazduh
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo335
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyČet Jul 28 2011, 23:20

ovo na poslednjoj slici ti je koliko vidim prikljucak od klime, tu se kaci aparat za servisiranje klime, dopunu gasa itd...imas negde jos jedan takav...

Ne znam koji varijantu plinskog sistema imas, al ovo iznad je cini mi se emulator dizni, njegova uloga je da vara ECU da dizne rade dok se auto vozi na plin, ne utice na potrosnju ni jednog ni drugog goriva.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyPet Jul 29 2011, 06:01

Hvala boki.I meni se cini da mu ne mogu nista ili radi ili ne radi,a ovaj izgleda da prave slovenci,nasao sam na netu.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyPet Jul 29 2011, 08:14

pre bih rekao cesi ili poljaci Very Happy:D
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyPet Avg 12 2011, 08:36

U pravu si boki.Nego izmerio potrosnju i mnooogo velika 27L plina.A auto ide kao zmaj nikad bolje.E sad to mi je na samoj granici,ako zavrnem 1 cm trosi 15l ali se javljaju detonacije ponekad i auto je mnogo tromiji,i ima mnogo vise potrebe da se salta non stop,nema snage.Ovo je max drndanje jer je kao sto znate po Uzicu brdovito i cista kradska voznja a voznje s bile od 2-5km maxugasim auto i tako.Jeste velika mislio sam da ostavim ako ce 17l otprilike da trosi ali razlika je bas velika.Ne znam sta da radim ima li neki savet trik?Plinadzija ov ti je ok pa mora da trosi 15l,ok da trosi 15 ali da ide bolje,vidi sa majstorom ,majstor da je do plina i tako.Nemam novca da ugradim sekvent,to otpada sigurno.Zamenjen filter vazduha i svecice,i manje detonacija ima od tada ali ipak se desavaju.A auto ide kao nije moj ofusevljen sam kako vuce,ne znam kako radi na benzin je ne radi pumpa.Primer,kada je bio zavrnut potrosnja 15l idem uzbrdo 3 i moram na jednom delu da ubacim u 2 i opet u trecu,kada je trosio 27l idem 4 i vuce bez problema opusteno
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyPet Avg 12 2011, 08:50

ne znam koliko je to 1 cm Smile probaj da zavrnes pola cm Smile ozbiljno, zavrci u malim koracima, moras malo da ga regulises i na onom srafu na rasprsivacu. Mnogo je to 27l ako mene pitas previse je i 15 al ajde to sto ti kazes palis na plin, kratke relacije pa da kazemo da je to podnosljivo... Detonacije hoce da se jave iz vise razloga, recimo i kad je ugao paljenja malo pomeren... Ne znam sta da kazem osim da ti ne bih bio u kozi, upao si u zacaran krug majstor - plinadzija, jer sad majstor kaze ne radi na benzin sta cu ti ja idi kod plinadzije, a plinadzija zna da ne radi na benzin i da ne mozes da proveris i svaljuje na majstora... Iz tog kruga se izlazi jedino menjanjem obojice ili da nadjes pumpu, odes kod majstora i kazes evo brate sad napravi da radi na benzin kako treba. Kad on to napravi odes kod plinadzije i kazes evo sredjen auto namesti da radi na plin, sad vise ne moze da ti vrda jel mu ti kazes da se ne ponasa tako na benzinu i da trosi normalno... srecno
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyPet Avg 12 2011, 09:04

Ma zacaran krug i to .Sada ne mogu da sredjujem pumpu $$$ kao i svima problem,radim nesto drugo,ma idem u malim koracim ai sada je bas na granici ako zavrnem pola cm on ni tamo ni vamo,a kad je zavrnut na leru prkce kao dizel.Ne znam kako se pomera ugao paljenje ni rasprsivac sta da mu radim,moracu da pritisnem plinadziju,mozda su membrane na rasprsivacu lose,ali ne bi trebalo toliko da utice
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyPet Avg 12 2011, 11:10

vrlo moguce da su membrane lose ako ga sve vreme vozis i palis na plin...Preporucljivo je paliti na benzin ne samo da bi odrzavao benzinski sistem u zivotu nego i plinski, pogotovo u zimskom periodu, jer ako krenes odmah sa paljenjem na plin i voznjom na isti kad je recimo minus napolju membrane su krute i sklone pucanju, a voda iz motora nije dovoljno topla da ih razmeksa...Nemoj dirati ugao paljenja ako ne umes pogotovo sto nisi siguran da su detonacije zbog toga. Na plinskom uredjaju imas sraf vrlo slican onom kojim stelujes kolicinu plina na crevu. Taj sraf sluzi za podesavanje ler gasa ali delom utice i na to koliko plina izlazi uopste iz uredjaja da tako kazem. Kapiram da ti je taj plinadzija stelovao plin pre nego sto si ga ti dohvatio pod svoje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Brisaci   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyNed Avg 14 2011, 07:44

Evo sredio sam malo brisace nije extra ali ne mogu opet da ih radim.U svakom slucaju je bolje nego sto je bilo a bili su zardjali samo tako dobro je pa su i radili.
Evo kako su izgledali
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo347
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo348
Tretman-malo sam smirglao veoma malo i kupio sam u farbari anti korozin 150 din. potopio brisace u tecnost sutradan uzeo i nema nigde ni traga korozije!+ ostavlja zastitni sloj i malo se prebrise suvom krpom.Osnovna boja i farbanje.E ja sam se tu zeznuo jer nisam imao nista pa i cetka je neka razjebana pa sam sa nekom cetkom i onom bojom 3u1(osnovna ,crna,zastitna)fora je da se maze u tanjem sloju i malo vise razrediti boju.Ja nisam previse razredio jer mi je cetka kakva takva i ispalo je malo deblje i malo ruznije.Mada se ne vidi ali kada se priblizis vidi se tek onda.
I na kraju sve gotovo
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo350
evo i na kolima
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo366
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyNed Avg 14 2011, 19:55

Danas namestio malo nosac i sad mi se bolje zatvara vozacev prozor.Kod elektricara koji radi kod kuce i izadje na teren,namestili da se svetla pale automatski kada se upali auto.Trazili smo zicu koje je od altenatora i neko je sakrio boga pitaj zasto,inace merili smo akumulator i punio je 12,7 kada smo stavili ru zicu punuo je 13,8,mozda otkloni i detonacije pa sam malo zavrnuo plin i cini mi se da je malo bolje a mozda i tripujem.Raskacio sam plin i vergla na suvo cisto da vidim da li ce da pali svetla dok se pali i nece sto je super.Svetla se pale tek kad se upali auto,a moram priznati bolje i pali.Lakse ne vergla toliko sad odmah pali.Zadovoljstvo me izaslo 1000 din
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Branik   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyNed Avg 14 2011, 20:20

Moram da se pohvalim da sam jos nesto uradio.Branik secate se kako je ofucan bio?Nije ni sada sve full ali bitno je da lici na nesto.

Kakav je bio
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo316
Smirglao sam ga sam sa slajfaricom i rucno nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo354
Kada sam krenuo da smirglam videh dosta brazdi i rupica pa sam morao mnogo da ga i gitujem
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo355
Da priznam potkralo mi se par greski ali vidi se tek kada se zagledate izbliza,ja sam sve sredio i kupio boju kolega mi je ofarbao za 1000 din,i nije lose ispalo,pasce i poliranje samo sada imam i rupu na haubi gitovao sam pa da zacoskam nekako bojom.
Nego evo kako izgleda ,a sve na brzaka ceka se beba ,radi se nema se vremena.
nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Photo372
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyNed Avg 14 2011, 20:28

matori uzivaj, mnogo lepo izgleda. dobro je ispalo.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 EmptyNed Avg 14 2011, 20:59

Od sad dolazm kod tebe na farbanje Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri   nubire - Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
Nazad na vrh 
Strana 2 od 23Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 2002-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Dnevnik moje Nubire limuzina 1,6 16V SX 1999
» pozdrav od mene i moje tacume...:)
» Brave za Lanosa 1,5 1998 god
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: