Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem pri visokim obrtajima

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Problem pri visokim obrtajima Empty
PočaljiNaslov: Problem pri visokim obrtajima   Problem pri visokim obrtajima EmptyUto Avg 29 2017, 16:56

Dok smo, pre desetak dana, putovali u Grčku, primetio sam da, kada se približim brzini oko 135 Km/h, nešto se "pokarabasi", sa strujom, nema dalje snage za više km/h, check engine lampica počne da trepće (inače stalno sija od kad sam ga kupio, majstor kaže verovatno je pali lambda sonda?), i počne da radi sa nekim malim vibracijama (kao kad radi na 3 cilindra).
Čim smanjim brzinu i obrtaje sve se unormali (lampica počne "normalno stalno da sija Smile ) i dalje radi normalno.
Ovde, u Grčkoj, sam sam uzeo da očistim svećice, i video da je prva (do akumulatora) bila odvrnuta jedno krug i po i solidno se klimala. Bila je i debelo garava i zamašćena, dok su ostale imale samo dosta suvog kamenca na sebi. Sve sam očistio i vratio na mesto (musavu svećicu zamenio sa jednom iz prethodne garniture, koju čuvam, a izgledala je ok). Dok sam proveravao kablove da li su dobro uštekani, onaj na istoj toj svećici mi ostade u ruci, a kontakt na njoj, tj pokida se. Sreća u rezervnom točku imam i stare kablove koje sam ranije promenio reda radi, te iskoristih jedan za zamenu. Sada normalno radi na malim obrtajima, ali se problem, sa početka posta, pojavi opet kada turiranjem dođem blizu 5000 obrtaja. Kada spustim obrtaje, posle 10-15 sekundi sve se vrati u normalu.
Ima li ko ovakva iskustva?
Da li je u pitanju struja, svećice, kablovi, ili nešto treće?
Nadam se da ću se sutra vratiti u Sremsku Mitrovicu, bez problema, kao što sam i došao ovamo.
Ako neko ima dobar savet, do sutra ujutru, bio bih veoma zahvalan.
Pozdrav, Peđa.
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Problem pri visokim obrtajima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri visokim obrtajima   Problem pri visokim obrtajima EmptyUto Mar 20 2018, 16:55

Zapusen filter goriva. Dok ima protoka radi normalno, kad das gas ne moze da prodje dovoljno goriva te gubi snagu, moguce da se i aktivira check zbog lambda sonde jer smesa nije ok ...

Nije bas "sutra", al tek sad vidim temu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Problem pri visokim obrtajima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri visokim obrtajima   Problem pri visokim obrtajima EmptyUto Mar 20 2018, 22:15

U međuvremenu (prošlo još pola godine) se još svašta nešto pokarabasilo. Počeo sve više da trza u vožnji, puno troši, gubi snagu, čuju se ventili kao kod dizelaša... i bilo je vreme da odem kod majstora Smile 
Sve u svemu:
Zamenjen MAP senzor, očišćene dizne (ultrazvučno), zamenjena bregasta osovina novom + 8 klackalica, rastavljeni i razrađeni hidropodizači, zamenjeno ulje (+ motor ispran iznutra), filter ulja...  glavom u zid
I sad je kao nov  bravo
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem pri visokim obrtajima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri visokim obrtajima   Problem pri visokim obrtajima EmptyČet Mar 22 2018, 23:10

Šta se desilo sa bregastom i hidropodizačima?
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Problem pri visokim obrtajima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri visokim obrtajima   Problem pri visokim obrtajima EmptyPet Mar 23 2018, 21:48

dixy ::
Šta se desilo sa bregastom i hidropodizačima?

Bregasta je bila dobrano "ošišana" tj. ostrugana na nekoliko bregova, otprilike 3-5 mm, uglavnom na desna dva cilindra, a i klackalice su bile ostećene. Podizače je majstor samo povadio (jedva), rastavio, oprao u benzinu i razradio, pa vratio nazad. Sada radi kako kad sam ga kupio. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem pri visokim obrtajima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem pri visokim obrtajima   Problem pri visokim obrtajima Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem pri visokim obrtajima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza
» problem sa esperom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: