Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???

Ići dole 
+7
bokilava
wolfdream
tosha
Gerasim13
zorano
Radan
Gonzo
11 posters
AutorPoruka
Gonzo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.12.2011
Godina : 52
Lokacija : Banja Luka RS

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyČet Feb 14 2013, 21:04

Evo da počnem od mog voznja .... Kalos 1.4 SE, 61 KW, potrošnja gradska vožnja 10 benzin / 11 plin, otvoreno 7.5-8 / 8-8.5.... Što mislim da je normalno za 1.4 motor... bravo

Kakva su vaša iskustva???
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyPet Feb 15 2013, 08:26

Sto se tice plina meni to izgleda ok,ali za benzin scratch
Nazad na vrh Ići dole
zorano
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.03.2012
Godina : 55
Lokacija : beograd

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptySub Feb 23 2013, 10:51

ćao gonzo. ja vozim kalosa sa tim motorom i na plin, otprilike troši isto toliko u gradu možda čak i pola litra više. potrošnju na otvorenom nisam merio jer jako retko sam išao na put sa njim.
Nazad na vrh Ići dole
Gerasim13
Početnik
Početnik
Gerasim13


Broj poruka : 1
Datum upisa : 18.03.2013
Godina : 38
Lokacija : Valjevo

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyPon Mar 18 2013, 13:00

Pa pazi, vozim Kalosa 1.4 SE na plin, ugradio sam sekvent plinski uredjaj pre 6 meseci, posle 2.000 km sam otisao da mi prekontrolise sve, zakacio na kompijuter i nastelovao(do tad trosio 12,5L), i opet trosi i do 12,5 l po hladnom vremenu Shocked . Moj savet je svima koji voze Kalosa 1.4 SE na plin, obrtaljka kad dodje na 2000-2500 odma saltaj, jel verujem ako predje preko 3000 obrtaja, popice 14L bez problema. affraid
Nazad na vrh Ići dole
Gonzo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.12.2011
Godina : 52
Lokacija : Banja Luka RS

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyUto Maj 28 2013, 14:46

Slažem se sa Gerasim13, maximalno 3000 obrtaja.... Ja inače kada vozim na otvorenom najviše 2500, prilikom preticanja 3000 obrtaja i onda je potrošnja OK voznja
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyUto Maj 28 2013, 19:36

Zakljucak!Sto manje vozis auto manje i trosis smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptySre Maj 29 2013, 10:35

Radan ::
Zakljucak!Sto manje vozis auto manje i trosis smeh smeh smeh
Što jes, jes! hahaha
Nazad na vrh Ići dole
wolfdream
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.03.2013
Lokacija : Novi sad

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Kalos 1.4 se   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyPon Sep 23 2013, 08:05

Meni je potrosnja sledeca, benzin/gas:
Dradska 10/10,5
Kombinovano 9/9,5-10
Otvoreno benzin nisam testirao, treba da je oko 7, a plin od 7,5 do 8,5, sve zavisi kako se vozi.
Testirao sam ga na autoputu, 80-90 km/h potrosnja mu je bila 7,5   a vozio sam ga i 110-130 tada je bila oko 8-8,5
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyPon Sep 23 2013, 23:56

За плин незнам јер га немам али ми се чини да вам је за 1.4 и 60 -так KW преко 7 литара бензина на отвореном пуно  scratch обзиром да мој Ланос 1.6 78 KW троши толико а са лаганијом вожњом, рецимо око 100 и мање од тога. Незнам али пуно ми је то за тај мотор ....
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyUto Sep 24 2013, 19:07

Tošo tako je motor 1,6 16 v relativno manje trosi od 1,4.Ovaj je samo jeftiniji za registraciju.Gledajuci i po ostalim forumima motori 1,4 uopste nisu štedljiviji u odnosu na 1,6 npr pežo,citroen,vw....
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyUto Sep 24 2013, 19:25

Nemam iskustva sa kalos potrosnjom  ali citajuci vase postove i nije bas neki stedisa taj 1.4 motor voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyUto Sep 24 2013, 21:23

Slicni su sve motori ali ja da vam kazem za nubiru za plin posto za benzin ne znam cisto pomalo ga provozma na benzin.
Od uzica do bg znaci otvoren put oko 7l kombinovane voznje 11-13l,100% grad 15-16 lagano ako se cepa da leti  ide i 19 i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyUto Sep 24 2013, 21:55

Radan ::
Tošo tako je motor 1,6 16 v relativno manje trosi od 1,4.Ovaj je samo jeftiniji za registraciju.Gledajuci i po ostalim forumima motori 1,4 uopste nisu štedljiviji u odnosu na 1,6 npr pežo,citroen,vw....
Никако ми не пије воду да слабији мотор троши више, ја додуше нисам вршио дибидус прецизну проверу али по мом мој Ланос на отвореном са стотком троши око 6,5 литара бензина.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptySre Sep 25 2013, 08:06

Ja sam uvek merio napunim do kraja predjem 150-200 km opet pun do kraja i to je najmerodavnije
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptySre Sep 25 2013, 10:39

Megasp ::
Ja sam uvek merio napunim do kraja predjem 150-200 km opet pun do kraja i to je najmerodavnije
Takvo merenje i nije bas najpreciznije, jer sve zavisi od pritiska pod kojim radi pistolj na pumpi a i granicnika u samoj plinskoj boci, a to nije nikada isto odnosno konstantno. Najmerodavnije je isprazniti bocu skroz do kraja, resetovati kilometar sat, sipati 10-ak litara i voziti dok se ne ugasi auto, onda preracunati kilometrazu i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptySre Sep 25 2013, 11:17

I ja koristim Markonijev metod. Jeste da nema veze sa temom ali meni je recimo Espero 2.0 sa vakumskim uredjajem trosio do 12l gradske voznje, otvoreno - vrlo malo preko 9. Al je bio prilicno lenj moram da priznam.
A sada Skoda, isto 2.0 samo sekvent uredjaj, otvoreno (sa klimom sve veme) 9l, a grad 11-11.5l max, al nema razlike kako auto ide na benzin i na gas.
Stoga mi je za taj Kalos 1.4 totalno ludilo ta potrosnja 10-11 l. Mislim ne kazem da nije, nego sam zatecen Shocked Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyČet Sep 26 2013, 08:23

PA ista pumpa isti pistolj  i bas zbog pritiska i ne valja dosipati po malo vise tako prodje a ja ispraznim na toliko 80% boce nekad i skoro celu.A na pistoljima imaju limiteri pritiska pa sipa uvek isto,doduse nemaju sve pumpe ali meni je uglavnom ista potrosnja.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyČet Okt 03 2013, 16:31

Kalos 1.2s otvoren put 6.5l gradska voznja nemoguce izmeriti priblizno oko 8.5l
Nazad na vrh Ići dole
djole2006
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 01.10.2013

Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? EmptyUto Okt 29 2013, 19:59

U vezi ove teme Ja bih da podelim iskustvo s vama. Do duse od pre dva meseca posedujem Kalosa 14SE s osam ventila. Pre ovog auta imao sam fiat brava 16 16V, Zafiru 20DTI, corsu C 1.0 tojotu yaris 1.0, punto 1.2 itd da ne duzim...
Moje iskustvo je u sledecem potrosnja zavisi od mnogih stvari naj pre od motora u kakvom je stanju, gorivo koje trosi, kolika mu je cena i kako se vozi.
Meni na primer je bilo u pocetku vazno da imam neki nov auto i to s plinom kao onu bravu. Istu sam vozio naj vise oko 4 godine potrosnja je bila zimi plin oko 12 L leti oko 10 L grad otvoreno oko 7.5 L. posle sam uzo zafiru dizela tu je oko 8 litara grad. corsa 1.0 club, me saranila oko 10l benzin da ne verujete malo g....o od motora a trosi ko smuk. jaris odlican oko 7 benzin po gradu, punto benzin slicno ko jaris.
Ocu da dodam Kalos odlican auto al me zabrinjava ta potrosnja sto je reko [You must be registered and logged in to see this link.] upravu je tu je plin oko 14L.
No da rezimiram kako sam gore naveo sve je u tim detaljima, meni je ipak posle svih tih krseva najvaznije koliko izudvajam mesecno novaca za to gorivo. Sada mi je bitno da se vozim koliko je moguce jeftino i za male pare, da bude koliko toliko komforno i lepo, no dobro imao bih ja jos sta da velim al da ne preterujem toliko....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???   Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nexia radi na plin, a na benzin ne, šta može biti problem?
» šolje amortizera za kalosa
» Rezervni kljuc za Kalosa?
» alu felne za kalosa
» Ugradnja plina u kalosa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: