Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira

Ići dole 
+2
Megasp
dzony00
6 posters
AutorPoruka
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptyUto Jan 15 2013, 19:28

Evo napravio sam nove slike označio i sada ih postavljam nadam se da će pomoći .Plavu nisam uspeo da slikam skroz jer je jako bilo teško i ovo slikati.Kod mene tu još dodatno prolaze instalacije od TNG.Ako neko može da slika i postavi OK a svakako ću ja čim nešto smislim slikati i staviti i nju.
Da krenemo:
01 ) Pregled cele usisne grane sa većim delom cevki od-do.
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Usisna-grana-vakum-cevci

02 ) Sve Vakum cevke obeležene bojom i brojem
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Usisna-grana-vakum-cevci

03 ) Leva strana Kabinski Filter
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Usisna-grana-vakum-cevci

04 ) Leva strana Usisna Grana -Usisnik
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Usisna-grana-vakum-cevci

05 ) Između kabine i usisne grane niže
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Usisna-grana-vakum-cevci

06 ) Između kabine Usisne grane dole
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Usisna-grana-vakum-cevci
07 ) Zelena i Žuto zelena ...
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Usisna-grana-vakum-cevci
08 ) Bela sa zelenom ...
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Cimg3446skraeno-2obeleze

Nadam se da će vam pomoći (a za plavu do daljnjeg)...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptySre Jan 16 2013, 07:21

Pedantno svaka cast!Ja iskreno ne bih imao zivaca ni vremena.E mozes li da mi slikas gde se nalazi termostat na nubiri,najverovarnije je da cu ga menjati jer mi nesto dugo treba da se zagreje auto na radnu temparatura,a kada se zagreje greje OK.
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptySre Jan 16 2013, 18:40

Pohvale za slike,stvarno si se potrudio.Da li ti auto i klapne normalno rade,posto kod mene vakumi ne idu kao kod tebe a isti nam je auto,a nemam problema sa vakumima?
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptySre Jan 16 2013, 21:29

Ne nemam problema kada je sve u redu ,auto radi ko singerica i ne troši mnogo ....e što se potrošnje tiče tu sam na par mesta pročitao razne članke o potrošnji i čudno nije mi jasno uglavnom veća potrošnja.Za sve ovo vreme sam stekao neko iskustvo o autu.Auto voli negu i održavanje kao i svaki osobiti ajnšpric ili injektorski sistem,i dobro gorivo.Kada sve imamo odlično ili dobro.Potrošnja kod mene u nekim normalnim okvirima ide od 7,8 - 13 lit plina (7-11 lit benzina)u onim drugim imao sam i 30 lit.Šta jako utiče e ovako:Klima 10-15%,otvoren prozor ili više njih min 30%, loše gume ,loša optika,svećice,kablovi,dizne,filteri,ulje,ispravnost motora,gorivo,hladan start,zima i način vožnje,...Znači po meni to je sasvim realna potrošnja za auto kada je sve u redu.Kada imate preko toga možete odmah znati da nešto ne valja.Što se tiče vakum cevčica imao sam takve situacije da je spala jedna od 1,2,3 cevki ili cevka od Ventil Dekne a i guma od usisa za imploziju,auto je nepravilno radio i gasio se.A bilo je i to da nije dobro stajala cevka imao sam loš rad mortora i veću potrošnju.Sam raspored verovatno ne mora biti baš ovakav ja nisam menjao ovako radi odlično.
PS.Klapne mislio si na unutarnje usmerivače za grejanje-hladjene.Da rade normalno!


Poslednji izmenio dzony00 dana Sre Jan 16 2013, 22:57, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptySre Jan 16 2013, 21:57

Uhhh pa to sa grejanjem i celim sistemom nije jednostavno,u principu auto imam mnogo Antifriza u sistemu skoro 8 lit (7,Cool i treba to sve zagrejati naročito zimi pa još ako vozimo na gas ( i njega treba grejati u mešaču).Zato zimi nije preporučiv hladan start na TNG ,nije nikada ali to je valjda najgore vreme.Nije na odmet da auto radi barem 2 min u mestu dok ne krenemo.Ne znam zašto na to sumnjaš ako nije šta u redu ?Evo šaljem ti slike imaš i termostat a i kućište sa njim i to 2 varijante plastično i metalno.
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Termostat-01

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Termostat-02

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Termostat-03

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Termostat-04

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Termostat-nubira-16


Poslednji izmenio dzony00 dana Sre Jan 16 2013, 22:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptySre Jan 16 2013, 22:12

Ma sumljam zato sto ranije kada dodjem do posla zagreje se na sredinu voznja 2 km,sada ista relacija jedva da krene da mrda,isto i na benzinu,inace ide normalno i to,a u voznji bas dugo mu treba da se zagreje(jer vetar hladi)Ti sve detaljno radis slobodno kada nesto odradis slikaj i stavi u temu tutorijali.Hvala party_15
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptyČet Jan 17 2013, 17:19

dzony00 ::
Ne nemam problema kada je sve u redu ,auto radi ko singerica i ne troši mnogo ....e što se potrošnje tiče tu sam na par mesta pročitao razne članke o potrošnji i čudno nije mi jasno uglavnom veća potrošnja.Za sve ovo vreme sam stekao neko iskustvo o autu.Auto voli negu i održavanje kao i svaki osobiti ajnšpric ili injektorski sistem,i dobro gorivo.Kada sve imamo odlično ili dobro.Potrošnja kod mene u nekim normalnim okvirima ide od 7,8 - 13 lit plina (7-11 lit benzina)u onim drugim imao sam i 30 lit.Šta jako utiče e ovako:Klima 10-15%,otvoren prozor ili više njih min 30%, loše gume ,loša optika,svećice,kablovi,dizne,filteri,ulje,ispravnost motora,gorivo,hladan start,zima i način vožnje,...Znači po meni to je sasvim realna potrošnja za auto kada je sve u redu.Kada imate preko toga možete odmah znati da nešto ne valja.Što se tiče vakum cevčica imao sam takve situacije da je spala jedna od 1,2,3 cevki ili cevka od Ventil Dekne a i guma od usisa za imploziju,auto je nepravilno radio i gasio se.A bilo je i to da nije dobro stajala cevka imao sam loš rad mortora i veću potrošnju.Sam raspored verovatno ne mora biti baš ovakav ja nisam menjao ovako radi odlično.
PS.Klapne mislio si na unutarnje usmerivače za grejanje-hladjene.Da rade normalno!

Proverio sam kako kod mene stoje vakum cevcice.Jedina razlika je sto su 2. i 3. (crvena i zuta)cevcica,kod mene na zamenjenim mestima,crvena (2) od filtera klime S ide na mesto do soferke,a zuta (3) u sredinu.Promenio sam im mesta,da budu kao kod tebe i stanje je nepromenjeno.Znaci te dve cevcice mogu i ovako i onako. Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira 315501
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptyČet Avg 04 2016, 05:23

Da nema mozda neko sacuvanu sliku posto su mrtvi linkovi? Ili ako ima svoju sliku da okaci?
Nazad na vrh Ići dole
Lazo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.08.2018

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptyPon Avg 13 2018, 11:39

Da li moze neko da mi kaze kako pravilno treba da stoje vakum cevčice na Nubiri 1.6 16v sx, kod mene su izmesane i cudno se ponasa?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptyNed Sep 16 2018, 19:20

Kad vidis vakum akumulator na njemu su samo dve cevcice prikacene. Ako su pogrsno spojene ne radi sistem komande. Premesti im mesta i sistem ce proraditi. Jedna ide na usisnu granu a jedna ulazi u unutrasnjost automobila i vezana je za komandu promene ventilacije.
Nazad na vrh Ići dole
Nubira 99
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 04.10.2018

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptySub Okt 06 2018, 12:47

Moze li pomoc oko rasporeda vakum creva na usisnoj grani za nubiru 2.0 cdx 99 god.
Nazad na vrh Ići dole
Nubira 99
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 04.10.2018

Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira EmptySub Okt 06 2018, 13:01

Imao sam problem da se pali CHEK na leru odnosno nizem broju obrtaja fok kad dam gas on se gasi. Tako dok nije poceo da se gasi sa brojem obrtaja oko 500 kad pustim gas. Inace na oko 2200-2500 obrtaja je "stucao" smanji i doda gas sam od sebe. Opran i ociscen nazovi karburator, tj usis vazduha- klapna. Posle toga radi super. Ali bojim se da sam tom prilikom pomesao raspored creva pa sad ne radi klapna za kabinu koja bira usmerenje duvanja vazduha.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira   Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  Vakum cevčice od Usisne Grane - Nubira
» Regulator usmeravanja vazduha u kabini
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Vakum crijeva nubira 2.0 16v cdx
» vakum crevo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: