Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? Empty
PočaljiNaslov: Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?   Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? EmptyPet Nov 30 2012, 19:30

Nisam stigao da zamenim antifriz ranije, tako da ovog vikenda to moram da uradim.

Da li ima neki čep ili tako nešto gde treba da ispustim rashladnu tečnost, gde se to nalazi ? Da li na nešto treba sa obratim pažnju pri ovoj operaciji ?
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?   Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? EmptyPet Nov 30 2012, 21:53

Blackeyed ::
Nisam stigao da zamenim antifriz ranije, tako da ovog vikenda to moram da uradim.

Da li ima neki čep ili tako nešto gde treba da ispustim rashladnu tečnost, gde se to nalazi ? Da li na nešto treba sa obratim pažnju pri ovoj operaciji ?

Nemam ti pojma kod Lanosa jer mi je majstor proverio i ok je za ovu zimu pa i duže nego sam spazio da si se javio pa samo da te pozdravim prijatelju! Javi će se momci koji to znaju i koji su sami menjali a ja sam ipak da mi i to odradi drugar mehaničar iako mislim da nije neka filozofija. bravo
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?   Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? EmptySub Dec 01 2012, 08:07

Ne znam na lanosu ali znam na nubiri.Mada su lanos i nubira jako slicno po motorima(1.6) koliko sam primetio.Uglavnom na hladnjaku u donjem(valjda levom bese) ima jedan sraf koji se odsrafi i ispusti se antifriz.Naravno jos ti ostane u motoru,ali ako upalis motor na benzin on ce isterati i ostatak ALI SAMO NA MINUT I TO NA BENZIN NIKAKO NA PLIN.Motor na benzinu moze da radi i par minuta bez kapi vode pa tako isteras ostatak najjednostavnije,ali na plin nikako jer je potrebna tecnost radi zagrevanja isparivaca a ako nema vode onda ce plin da zalede i odose sigurno membrane a ko zna sta jos.A ako ti radi samo na plin mozda nekim kompresorom da se istera ono sto ostane u motoru.Nego moj savet je da ako vec ispustas sav antifriz bolje je da isperes i ceo sistem imaju oni aditivi pa onda vodom.Imas proceduru na forumu prelistaj malo forum da ne bude sve sazvakano Very Happy .Kad vec imas priliku,ne kosta puno a moze dosta da znaci pri grejanju,i oslobodis se smeca iz sistema.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?   Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? EmptySub Dec 01 2012, 08:38

Pozdrav Tosho! U totalnoj sam frci skoro celog novembra, takva tura naišla...Pratio sam forum, onako na brzaka ali nisam imao vremena da bilo šta pišem. Nisam još rešio zimske gume (gume imam ali felne mi fale) i to vijam ovih dana. Sve nešto radim u zadnji čas pa me to malo nervira...

Citat :
Uglavnom na hladnjaku u donjem(valjda levom bese) ima jedan sraf koji se odsrafi i ispusti se antifriz...

Megasp, hvala na odgovoru, nije loša ideja da isperem sistem, malo više posla a sigurno će koristiti...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?   Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? EmptySub Dec 01 2012, 11:13

To sa ispiranjem odradi obavezno.Ja sam nedavno ispirao sistem i menjao antifriz doduse u servisu.Koristili su neki ispirol i jos neku hemiju za kucnu upotrebu.Znaci nemozes da verujes sta je sve izaslo iz hladnjaka,uopste mi nije jasno kako je i funkcionisalo hladjenje motora i grejanje kabine pored onolikog djubreta.Po svoj prilici nekom ranijem vlasniku je pomesao ulje i vodu,tako su mi rekli.Tako da moj ti je savet da i ti to uradis u servisu oni ipak znaju gde sta da otvore i ispuste i lepo da isperu.Posto sam kod njih uzimao antifriz nisu mi nista naplatili,mada sam im ja dao ono za kafu ipak su se namucili jedno sat...dva...Sto se toga tice sad sam miran,gume imam napred vintere a pozadi odlicne letnje pa sad neka pada sneg santa
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?   Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? EmptySub Dec 01 2012, 19:18

Blackeyed ::
Pozdrav Tosho! U totalnoj sam frci skoro celog novembra, takva tura naišla...Pratio sam forum, onako na brzaka ali nisam imao vremena da bilo šta pišem. Nisam još rešio zimske gume (gume imam ali felne mi fale) i to vijam ovih dana. Sve nešto radim u zadnji čas pa me to malo nervira...

Citat :
Uglavnom na hladnjaku u donjem(valjda levom bese) ima jedan sraf koji se odsrafi i ispusti se antifriz...

Megasp, hvala na odgovoru, nije loša ideja da isperem sistem, malo više posla a sigurno će koristiti...

Majstore ni ja ti nisam bolji jer mi je posao od sigurnih 8 sati do 24 pa i više, vrlo često i po potrebi noć, vikend i praznik i tako već 25 godina ali kad god uhvatim koji momenat bacim pogled na forum jer su mi ,,Facebook'' i ostala ..anja sa gomilama prevaranata neviđena budalaština. Ako imaš nekog dobrog ortaka preko čelične felne i gume mogu da se nađu za objektivno malu paru i samo je pitanje hoće li da ti učini da ih uzme i doveze a i kod nas imaš masu preprodavaca kojima se isporučuju niz autoput u tranzitu. A u vezi zamene antifriza i ujedno i ispiranja sistema ja sam ipak zagovornik servisa ili automehaničara -,,izabranog lekara'' jer ne verujem da to košta nešto puno da bi se mlatio sa time.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?   Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? EmptyNed Dec 02 2012, 13:37

Sredio sam zamenu antifriza. Čep za ispuštanje se nalazi sa vozačke strane na dnu hladnjaka, liči na leptir maticu.

Inače, odlično uputsvo ima na sledećem linku:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?   Kako ispuštam antifriz na Lanosu ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Antifriz?
» Klima na Lanosu
» GDE SE NALAZI EGR VENTIL NA LANOSU
» Zamena termostata na Lanosu
» Jace ozvucenje u Lanosu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: