Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zamena termostata na Lanosu

Ići dole 
+3
Radan
Blackeyed
serhio011
7 posters
AutorPoruka
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyPon Jan 13 2014, 18:15

Izgleda mi je termostat zaglavio , nemoze motor da postigne radnu temperaturu . Interesuje me da li neko ima bilo kakvog iskustva sa zamenom termostata iz razloga sto su mi svi majstori , osim jednog ,  rekli da mora da se razupci auto . Inace motor 1.4 , 8 ventila (jedna bregasta)  Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyUto Jan 14 2014, 06:35

Meni se ovo dogodilo pre ~2 meseca. Nema druge nego ovako kako su rekli.

Ja spojio sve sa malim servisom, zamenom semeringa na radilici, zamenom svećica. Uzeli su mi za ruke 1400 ili 1500 din, ne sećam se sada tačno.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyUto Jan 14 2014, 07:00

Ok , hvala
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyUto Jan 14 2014, 08:56

Kako su ga tako uglavili kod tih motora.Ja sam kod mene menjao,prosto ko pasulj na 1.6
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyUto Jan 14 2014, 10:03

Tako je i kod Astre F 1.4 8v.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyUto Jan 14 2014, 11:05

moze da se zameni a da se ne razubljuje... ima mesta taman za toliko samo se popusti malo plastika ispod zupcastog
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptySre Jan 15 2014, 19:35

daki_nis ::
moze da se zameni a da se ne razubljuje... ima mesta taman za toliko samo se popusti malo plastika ispod zupcastog
Bio kod majstora koji je tvrdio da ne mora da se razupci i sto kazes samo popustio plastiku jedva je izvukao kuciste termostata pored plasticnog kucista zupcastog kaisa ali mi ga je pri tom polomio   neverujem   Evil or Very Mad  I Sta sad covek da mu radi  Evil or Very Mad  valjda mu nece smetati pri radu . Kaze , jbg-a krta plastika , staro
Svako li se bavi poslom u PM> JC_spank
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptySre Jan 15 2014, 23:14

serhio011 ::
daki_nis ::
moze da se zameni a da se ne razubljuje... ima mesta taman za toliko samo se popusti malo plastika ispod zupcastog
Bio kod majstora koji je tvrdio da ne mora da se razupci i sto kazes samo popustio plastiku jedva je izvukao kuciste termostata pored plasticnog kucista zupcastog kaisa ali mi ga je pri tom polomio   neverujem   Evil or Very Mad  I Sta sad covek da mu radi  Evil or Very Mad  valjda mu nece smetati pri radu . Kaze , jbg-a krta plastika , staro
Svako li se bavi poslom u PM> JC_spank
jbg, neznam sta da ti kazem. ja sam jednom polomio al ne menjajuci termostat nego mi padne pajser i polomi je. sreca pa sam imao pa zamenio coveku malo je glupo da se vidi...
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyČet Jan 16 2014, 09:48

daki, jer ti to pajserom popravljas auto  lol!  smeh  smeh  smeh
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyČet Jan 16 2014, 10:08

Goran - mugi ::
daki, jer ti to pajserom popravljas auto  lol!  smeh  smeh  smeh
ma pajserom zatezao kais na alternatoru nece covek da kupi nov dok stari ne pukne a pisti brate ko lud Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyNed Jan 19 2014, 09:01

Ljudi se igraju sa tim kaisevima, i kada auto iskrivi ventile zbog PK kaisa,onda kazu ma to je nemoguce,sve dok im ne pokazes da se pola PK kaisa obmotalo oko remenice na radilici.Nije taj kais neki trosak...
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyNed Jan 19 2014, 12:59

Dzony ::
Ljudi se igraju sa tim kaisevima, i kada auto iskrivi ventile zbog PK kaisa,onda kazu ma to je nemoguce,sve dok im ne pokazes da se pola PK kaisa obmotalo oko remenice na radilici.Nije taj kais neki trosak...
bas tako, par puta sam imao taj slucaj. ali da ih ubedjujem ispada da ga teram ja na trosak pa me psuju, ovako kad pokrivi ventile veca para za ruke Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyNed Jan 19 2014, 14:35

daki_nis ::
bas tako, par puta sam imao taj slucaj. ali da ih ubedjujem ispada da ga teram ja na trosak pa me psuju, ovako kad pokrivi ventile veca para za ruke Very Happy
Znam,isti slucaj,posle bude da samo uzimamo pare,a to je trosak od 1000 dinara najvise. Smile
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  EmptyUto Jan 21 2014, 18:04

Ma ljudi ja kupio i kais i termostat pa otisao kod njega . Eno mi kais sad skuplja prasinu  glavom u zid
Kud ne odoh kod nekog drugog , jedem sam sebe
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zamena termostata na Lanosu  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zamena termostata na Lanosu    Zamena termostata na Lanosu  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zamena termostata na Lanosu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kvar na Lanosu
» Klima na Lanosu
» Jace ozvucenje u Lanosu
» GDE SE NALAZI EGR VENTIL NA LANOSU
» Kako ispuštam antifriz na Lanosu ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: