Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa brisačem

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
cobipz
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.03.2012

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptySre Nov 14 2012, 07:38

pozdrav društvo...
Na Lanosu 1.5 (sto i nije bitno) imam problem sa luftom od 10 ak cm na levom (vozačevom) brisaču...
Radi kako treba ali kad isključim brisače ne spušta se do kraja već ostaje oko 10 cm iznad uobičajnog položaja... samim tim vrh mu i ide van kad se popne do gore Very Happy
Kad ga pomeram rukom osećam taj luft...kao da mu hvali neki zubac...
odozgo je dopbro pričvršćen...
Jel neko imao sličan problem i ukoliko jesta, kako ste ga rešili...
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptySre Nov 14 2012, 12:57

Hmmm ... treba skinuti i pogledati a ako se ja dobro sećam na nosaču metlice bi trebalo da ima nazubljeno ležište a na delu na karoseriji na koji se kači nosač na vrhu nazubljena osovina pa bi po meni trebalo da pogledaš da se jedno od ta dva nije pohabalo tj. da tako kažem prezubilo i da odatle dolazi ne dolazi taj luft. Mislim da je to i iz prakse znam da su habanje zubaca i njihovog ležišta na nosaču metlice posledica pokretanja brisača zimi kada su stegnuti ledom bez njihovog prethodnog razleđivanja tj. oslobađanja od leda. Prosto rečeno lenjost i nemar. Ako su zupcii i njihovo ležište značajnije pohabani ne verujem da ina leka obradom sem zamene onog što se pohabalo. Možda nisam u pravu i da ti nisam bio od koristi sa ovim komentarom ali pogledaj a osim toga verujem i da će se neko ko smatra da nisam u pravu javiti sa pravom dijagnozom i rešenjem.
Nazad na vrh Ići dole
cobipz
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.03.2012

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptySre Nov 14 2012, 13:05

I ja isto mislim da je došlo do nekog mehaničkog oštećenja...takvog sam ga kupio.
Trebalo bi preko vikenda da to otvorim...ako imam vremena (mala deca i to...) pa da vidim.
A dobro je da ima neki odgovor, bolje ikakav nego nikakav...
Tužno je kad tema bude prazna...
Problem sa brisačem 315501
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptySre Nov 14 2012, 14:18

Ma da! Rekao bih da je to u pitanju i da je uzrok to pokretanje brisača zimi. Ja sam to skapirao na mom prethodnom autu jer sam takio ,,sredio'' brisače pa sada vodim računa i ne pokrećem ih zimi pre nego očistim sav led i sneg. Ako je to videćeš kada ih skineš a nije neki posao, što bi rekli ,,čas poso''.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptySre Nov 14 2012, 17:35

Mislim da moze da se sredi. Moras skinuti ceo brisac i pomeriti ga za tih 10cm ka haubi i onda zavrni. I sto kaze Tosha PAZNJA preko zime i to je to. Sigurno ce ti izdrzati, jer nebi ni leti radili da su bas skroz otisli zubci.
Nazad na vrh Ići dole
cobipz
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.03.2012

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptyČet Nov 15 2012, 07:15

mislim da to neće pomoći...to mislim jer se oni rukom vraćaju u prvobitni položaj bez odvrtanja šrafova.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptyČet Nov 15 2012, 12:24

Ako je ono o čemu sam ja pisao tj. u šta ja sumnjam mislim da nikakva obrada neće pomoći i da će zamena pohabanog dela biti neophodna ali se to da kupiti polovno za male pare. ,,Prezubio'' garant.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptyČet Nov 15 2012, 12:41

Ako imaš para kupi nove makaze, a ako ne biksnuj biksnama od Z101, kao ja npr i to će raditi savršeno Wink
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptyČet Nov 15 2012, 13:57

Lepo rekoh da će se javiti neko, eto čoveka koji je imao problem i rešio! Pozdrav Dixy
Nazad na vrh Ići dole
cobipz
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.03.2012

Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem EmptyPet Nov 16 2012, 07:43

juče sam razgovarao sa darkom iz Niša koji je imao isti problem i čovek mi reče koje je privremeno rešenje...
Odšrafiti brisač, zaokrenuti ga prema desno za nekih 180 stepeni...znači zaokrenuti šraf... izvaditi ručku brisača i staviti u normalan poližaj...Dobro rešenje dok ne nađem ispravne makaze.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa brisačem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisačem   Problem sa brisačem Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa brisačem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Замена сијалица на инструменттабли Ланоса
» problem sa alarmom
» problem sa diznom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: