Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 problem sa diznom

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

problem sa diznom Empty
PočaljiNaslov: problem sa diznom   problem sa diznom EmptyČet Okt 07 2010, 00:09

Ovih dana sam odradio celu dijagnostiku na lanosu 1.5 99"god...i sve je islo extra dok nije pocela da me"zeza" vuca, praceno tresenjem auta isl...Ustanovio sam skidanjem kablova da jedna dizna neradi..Dizne sam par dana pre toga kod komsije ocistio ultrazvucno i receno mi je da je jedna "polu "ispravna , to jest da malo radi malo ne..
Dakle otisao sam do ovlascenog servisa ali za baksuz tada dizna proradi i sve je ok...Veceras opet ista prica ...ja na posao dizna cao...I tako par dana..Zanima me vase misljenje dali moze da bude samo do dizne i kablova ili jos nesto gore..
unapred zahvalan.....
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

problem sa diznom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa diznom   problem sa diznom EmptyČet Okt 07 2010, 01:13

Pa ventil je direkno povezana s bregastom osovinom...Ona je pogoni...e sad moze biti da je taj breg koji je na tom ventilu, otisao. To je u najgorem slucaju... Ali cim malo radi malo ne, onda verovatno nije to. Breg sa vratila prenosi pogon prvo na klackalicu pa preko nje na Ventil. A opruga koja se tu nalazi sluzi da ventil vrati u prvobitan polozaj. Moguce da je opruga otisla....


Evo i slike...ovo je sa nekog drugog motora ali je princip slican.

problem sa diznom 2585276_f520

E sad ne znam kakav je sistem kod tebe? Indzekshn ili? ako jeste onda dizna ima drugu ulogu Smile
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

problem sa diznom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa diznom   problem sa diznom EmptyČet Okt 07 2010, 04:20

Kod mene je mutipoin ubrizgavanje,a u isto vreme kad se pojavio ovaj problem sa "diznom", pocelo je ca vremena na vreme i da se cuje kao trenje neka dva materijala unutar haube sa desne strane - bar tako mislim....dali je to mozda povezano....Majstori nece da mi menjaju nista a meni za baksuz auto kao da se upasi cim pridjem servisu i proradi normalno..ccc Ludilooo
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

problem sa diznom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa diznom   problem sa diznom EmptyČet Okt 07 2010, 06:19

Ja cim sam kupio auto, odma sam radio ciscenje dizni. Posto jedna nije radila kako treba, pa je auto secao... Svaka dizna mora da radi isto, ali bukvalno isto... Jedna dizna ako radi sporije zbog zapusenosti to nije dobro. To je kao i da ne radi, jer ona u tom slucaju ne daje dovoljno goriva za eskploziju, tako da taj klip i ne radi kako treba.
Dakle, po mom misljenju problem ti pravi ta dizna koja radi pola-pola... a mozes da proveris kablove, svecice i tome slicno...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem sa diznom Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa diznom   problem sa diznom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa diznom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza
» Struja PROBLEM
» Problem pri kretanju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: