Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?

Ići dole 
+30
zakici
Pozitivan
dusko.pvo
serhio011
stefanudrea
neshtry
matrix
faggio
radisa
brankosubasic
macakgasho
Megasp
petar
mali
daki_nis
debejko
Marigold
radoslav
Radan
Bruce Wayne
dellas
dixy
dexns
poštar68
kristijan.l
metrocop
zeks
joca
ivan85_zmaj
manijac
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyNed Avg 07 2011, 21:24

Pa neznam vise ni ja.Pre neki dan sam dosuo pola litra posle 6500.Dosad sam mislio da je Gm zakon.Mislim da ga "prekrstavaju ".
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyPon Avg 08 2011, 09:37

I ja bih trebao da dosipam posle oko 8000, mislim da cu preci na Eneos ili neko slicno. Ili motor trosi-sagoreva GM ili je toliko loseg kvaliteta i pomesano sa ricnusovim uljem da i kod auta izaziva slican efekat kao i kod coveka hahaha

Inace Eneos sipaju Honda, Kia i mislim Hyundai kao prvo ulje u motor:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
radisa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.08.2011
Lokacija : Зрењанин

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyPon Avg 08 2011, 11:10

dexns ::


ja ti ne bi preporučio ... u ovoj temi sam i obrazložio i zašto , vrati se par replay-a unazad pa ćeš pročitati da ne bi' ponovo kuckao .... Smile

Прво, најлепше хвала свима на брзим одговорима! Smile

Добро сам прочитао све постове, и резиме је отприлике овакав:
мајстори препоручују ГМ, али готово сви који га користе имају неко негативно искуство; ипак скоро нико са сигурношћу не зна тачан разлог.

Ту је била моја дилема.
Хтео сам да ми неко јасно каже: ГМ-не!
Дакле, ГМ отпада.

Е, сад, колико сам могао да видим, људи углавном хвале Ессо, Мобил, Кастрол...
Да ли по вашим искуствима постоји неко које би ми препоручили?

Још на крају да се извиним ако превише давим.
Пре Матиза сам возио Тавриу, тако да нисам раније имао овакве дилеме.
Купим уље најјефтиније, и терај!!! cheers

Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyPon Avg 08 2011, 20:02

Pa znas kako sve u skladu sa dzepom,ako mozes kupi brate kastrol i cao.
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyPet Avg 12 2011, 11:22

Evo me ponovo posle zamene ulja sa GM mineral 15-40w
Sipao sam "original Grcko" i posle 5000 km dosipao sam GM neko jadno i vidno razlicito pakovanje mislim na stampu u odnosu na kao original.
Ulje na sipci je braon tamnije boje.
Pitao majstora a on kaze 100g na 1000km NIJE NISTA STRASNO.
ALI CU IPAK NEKO DRUGO DA STAVIM.
POLEMIKA OSTAJE...
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyPet Avg 12 2011, 22:37

Ja opet sipam Mobil. MobilSuper2000 10W40 4l-1900din.Od prethodne zamene dosipao sam oko 200g, ali naravno,to nije samo do ulja.Ranije sam u razakanu Sierru dosipao oko litar Cool
Nazad na vrh Ići dole
faggio
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 06.10.2011

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyČet Okt 06 2011, 11:59

petar ::
Ja opet sipam Mobil. MobilSuper2000 10W40 4l-1900din.Od prethodne zamene dosipao sam oko 200g, ali naravno,to nije samo do ulja.Ranije sam u razakanu Sierru dosipao oko litar Cool

ja u nubiru sipam mineralno ulje valvoline 15-40 i zadovoljan sam, uvek menjam i filter za ulje a sve to menjam na 6-7000km
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptySub Okt 08 2011, 18:04

Ja sipam ulje OPTIMA SINT TURBO 2002 u Daewoo Tacuma...jer je najsigurnije ulje a ostale marke sve kopije i fals.Nemam vise povjerenju na ostale marke!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptySre Okt 12 2011, 13:10

Sipao sam MobilSuper2000 10W40,u Nexiu GLXi 16v,ne volim GM ulja,imam vec iskustva sa predhodnim automobilima(kadett e,ascona c,omega a) nije me odusevilo...
Koje ulje u menjac(i koliko) i kakvu rashladnu tecnost(i koliko) da sipam(a da nije GM!)?
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyPet Okt 14 2011, 20:16

ljudi toplo preporucujem mobil 2000 leganza ne trosi ni gram ekstra ulje,pisao sam ranije o tome e sad u leganzi je motor x20sed i perfektan je.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyUto Nov 01 2011, 19:02

neshtry ::
Sipao sam MobilSuper2000 10W40,u Nexiu GLXi 16v,ne volim GM ulja,imam vec iskustva sa predhodnim automobilima(kadett e,ascona c,omega a) nije me odusevilo...
Koje ulje u menjac(i koliko) i kakvu rashladnu tecnost(i koliko) da sipam(a da nije GM!)?


Ja sam kupio Elfovo mineralno ulje za automatik i servo...kosta oko 600 dinara...Mislim da je dosta dobro castrol mineralno mislim da je oko 800 din.
Nazad na vrh Ići dole
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyUto Nov 01 2011, 19:33

I ja sam sipao Elfovo
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyNed Nov 06 2011, 08:58

neshtry ::
I ja sam sipao Elfovo

dobar je i elf i castrol i mobil 1 ali najbolj je dexos 2 gm ko ima dobar cenu i je za nase auto!
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyUto Nov 08 2011, 07:43

ivan85_zmaj ::
Pa recimo ja sam u mojoj Nubiri dolio jedno 250 grama ulja na evo 5000 km, od kako sam menjao ulje... Motor je ovako suv kao barut, nigde ne gubi ulje, osim sto mi je dole na karteru vlazi od ulja, tacnije valjda na semeringu dal na radilici.
E sad dal je to sto gubi normalno ili nije, Bog ce ga znati...
A druga stvar svi kazu da ako vozis na plin skroz je normalno da motor gubi malo ulja i da treba kontrolisati i dolivati po potrebi...

I kod mene isto vlazno od ulja kod kartera bas tamo gdje si opisao....vidi se na tragu na asfaltu.i pogledam ima kao preliv od vrha motora...sta mislis oko toga?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyUto Nov 08 2011, 09:03

Meni se u praksi dokazalo motor sa pogonom na TNG(tecni naftni gas),trosi nesto ulja,ali ovaj trag od vrha motora proveri kod profisionalaca,usko profilisanih na GM vozila(Daewoo,Opel,Chevrolet)!!!
Napisi obavezno sta je bilo!!!
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyUto Nov 08 2011, 10:52

evo sad sam bio kod majstora...kaze da u pitanju onaj gumeni dihtung kao zaptivac poklopca ventila...tako da cu otici kupiti. kosta oko 7,5evra.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyUto Nov 08 2011, 11:03

Imaju GM motori neke boljke,poput te sa dihtunzima,treba ih redovno pregledati!
Meni je skoro procureo semering kod razvodnika paljenja(valjda se tako zove),gde se kaci razvodna kapa....deo i zamena me kostala 400 dinara,ali steta od curenja ulja mogla da bude katastrofalna!Liptelo je!
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyUto Nov 08 2011, 11:38

neshtry ::
Imaju GM motori neke boljke,poput te sa dihtunzima,treba ih redovno pregledati!
Meni je skoro procureo semering kod razvodnika paljenja(valjda se tako zove),gde se kaci razvodna kapa....deo i zamena me kostala 400 dinara,ali steta od curenja ulja mogla da bude katastrofalna!Liptelo je!
dexos 2 gm je mislim najbolj!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptySre Mar 28 2012, 20:54

Da malo obnovimo temu.Jeli neko sipao u auto polusintetiku Liqui Moly,to mi neki dan preporucio drugar pa neznam kakva su iskustva sa tim uljem.On ga nahvali a i cena mu nije losa.
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyČet Mar 29 2012, 05:03

koliko kosta liqui moli?znam da je dobar!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyČet Mar 29 2012, 06:05

Ja necu jos oko 2000km da menjam mada se razmisljam oko elf cena kvalitet zadovoljavajuci,mada iskreno i sa GM koje sam do sada sipao nisam ama bas nikakvih problema imao cak je i boja ostala dobra i gustina
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyČet Mar 29 2012, 08:33

Ja konstantno koristim GM 10-40 i nemam problema. Evo juce sam kupio kanticu od 4 litra za 1560 din i filter ulja, pa u subotu treba da menjam.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyČet Mar 29 2012, 08:36

Ma jesi li video da se svi zale ali izgleda niko ne zna zasto.Niti mi se hvatala sluz ili sta vec ama bas nista nisam imao problema.
Nazad na vrh Ići dole
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyČet Mar 29 2012, 08:46

sledeci put ostavim mobil 1!necu vise gm zato sto je bio crni posle samo 12000 km.ali ja imam i gpl i mozda od toga!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 EmptyČet Mar 29 2012, 08:48

Zavisi od auta i voznja,ali ulje se manja na 5000 ili 10000 a ti si presao 12000.Ja menjam na 10000 za sada 8000 i dalje ima istu boju,mada sam ga ja dosipao jer je pustalo pa sam sada i to sredio
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   ulje - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» ljudi da li da kupim daewoo chevrolet tacumu 2005 1.6 sa plinom?...hteo sam odmah da ga uzmem ali sam video da je motor malo musav od ulja...sta raditi?
» Gde sipate bmb 95 u Novom Sadu?
» Kako vam vase Nubire suse vetrobran kad zamagli iznutra?
» Koja je namena ove svetlosne grupe?
» Davac pritiska ulja i ABS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: