Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
dare 76
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.07.2011
Godina : 47
Lokacija : Uljma-Vrsac

pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% Empty
PočaljiNaslov: Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%   pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% EmptyNed Okt 14 2012, 09:07

Imam Tacumu 1,6 16v 2003 god. poslednje vreme je pocela prilikom voznje da trza a pri vecoj brzini odmah upali chek lampicu.Opada broj obrtaja motora kada pustim nogu sa gasa i ugasi se na svakoj raskrsnici. Dijagnostikom pokazivao je MAP senzor usisne grane .Isti sam kupio ali opet ista prica,nepali chek ali obrtaji i dalje padaju.To se nedesava konstanto nekad radi dobro a nekad ne neznam o cega to zavisi.Nekada kada se ugasi papucica gasa kao kamen tvrda,zatim sacekam nekih pola sata i sve normalno.Dali je neko imao slican problem molio bih za pomoc jer vise neznamm sta da radim


Poslednji put izmenio dare 76 dana Sre Okt 17 2012, 16:08, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%   pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% EmptyNed Okt 14 2012, 18:40

Promuvaj malo po forumu.U 99% slucajeva je ili step motor ili EGR ventil.Najbolje da skines oboje i ocistis,odnosno proveris egr ventil.
Nazad na vrh Ići dole
dare 76
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.07.2011
Godina : 47
Lokacija : Uljma-Vrsac

pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% Empty
PočaljiNaslov: Hvala na pomoci pokusacu da ocistim   pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% EmptyPon Okt 15 2012, 09:26

Radan ::
Promuvaj malo po forumu.U 99% slucajeva je ili step motor ili EGR ventil.Najbolje da skines oboje i ocistis,odnosno proveris egr ventil.
Nazad na vrh Ići dole
dare 76
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.07.2011
Godina : 47
Lokacija : Uljma-Vrsac

pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% Empty
PočaljiNaslov: Ocistio sam STEP Motor on je bio u pitanju,prljav pun garezi oko klapne,ERG ventil nije bio zapusen.Za sada radi dobro,hoce poneki put da mi spusti obrtaje ugasi se ali vise ne tako cesto,mnogo bolje dobija snagu.Hvala jos jednom na pomoci Radane.   pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% EmptyUto Okt 16 2012, 11:25

Radan ::
Promuvaj malo po forumu.U 99% slucajeva je ili step motor ili EGR ventil.Najbolje da skines oboje i ocistis,odnosno proveris egr ventil.
Nazad na vrh Ići dole
dare 76
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.07.2011
Godina : 47
Lokacija : Uljma-Vrsac

pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% Empty
PočaljiNaslov: Ponovo se gasi prilikom pustanja pedale gasa ali ne toliko cesto kao pre ciscenja   pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% EmptySre Okt 17 2012, 16:47

Ocistio sam STEP Motor on je bio u pitanju,prljav pun garezi oko klapne,ERG ventil nije bio zapusen.Za sada radi dobro,hoce poneki put da mi spusti obrtaje ugasi se ali vise ne tako cesto,mnogo bolje dobija snagu.Danas ponovo mi se desilo da obrtaji padnu i ugasi se.Odma h nakon paljenja sve normalno ocigledno Step motor nesto zeza.Ostaje mi onih 10% da resim problem skupiti 90eura i kupiti polovan Step motor.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%   pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% EmptySre Okt 17 2012, 17:45

Eto vidis da ima po forumu.I ja sam jednom cistio jer mi obrtaji padali na 500 pa se strese auto i peli se do 1700,Kada skines step motor ocisti i unutra i sam motor.Ja sam cistio sa obicnim wd 40 i radi evo godinu dana.A isprskao sam ga 15 puta jer je masno do zla boga garez,cackalicom sam skinuo veci deo.DOBRO OCISTI,ako si lose ocistio eto iste akcije za mesec dana mozda i manje
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%   pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% EmptySub Okt 20 2012, 08:43

Moze li neko od Vas da slika gdje se nalazi tacno step motora?Hvala unaprijed!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
Sponsored content





pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%   pali - Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90% Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma problem sa paljenjem
» Tacuma 2.0. 2001.g problem sa strujom
» Ler gas skakuce- Tacuma 1.6
» ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom
» Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: