Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom

Ići dole 
+3
Markonije23
bokilava
diskretni_heroj
7 posters
AutorPoruka
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyNed Okt 14 2012, 16:14


Poslednji put sam auto vozio u petak i nisam imao nikakvih problema osim što je posle davanja kontakta abs lampica ostala upaljena. Sa tako upaljenom lampicom prešao sam oko 60+km i nisam primetio nikakav problem prilikom kočenja

Danas sam hteo da upalim auto medjutim lampice na tabli su se jedva videle i naravno auto nije mogao ni da zavergla.

Stavio sam akumulator na punjač (inače u pitanju je ProAtomick od 55mAH star godinu dana) sat vremena i vratio ga u kola i auto je upalio.

Medjutim posle startovanja posle abs lampice upalila mi se i lampica za rucnu kocnicu koja bas jako svetli. Te dve lampice se nikako ne gase čak i kada je auto upaljen niti u toku vožnje.

Proverio sam ulje za kočnice u obe posudice ima ga sasvim dovoljno.

Zbog čega gore ove dve lampice i zbog čega mi se akumulator ispraznio?

Alternator sam reparirao u maju mesecu (https://daewoo.forumsr.com/t627-lezajevi-alternatora) i od tada nisam imao problema sa njim do danas.



Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyNed Okt 14 2012, 19:57

koristi pretragu ja sam imao identican problem sa ABS-om na esperu
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyPon Okt 15 2012, 06:27

bokilava ::
koristi pretragu ja sam imao identican problem sa ABS-om na esperu

Našao sam temu ali nisi napisao rešenje ako si uspeo da rešiš....

Jel moguće da se zbog tog releja ako je i kod mene to u pitanju isprazni akumulator?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyPon Okt 15 2012, 07:13

U prvom postu ti pise resenje kada sam prvi put imao problem, a u kasnijim postovima resenje kada sam drugi put imao problem. Elem, prvi put sam menjao zice koje vode do ABS seznora prednjih tockova, a drugi put je bio relej. Da li ti to prazni akumulator, ne znam. Pre mislim da je to slucajnost.
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyPon Okt 15 2012, 23:04

Po onome što mi u servisu rekoše izgleda da je vrisnuo akumulator. Alternator je ispravan i auto ne gubi struju nigde. Alternator puni akumulator ali akumulator neće da drži struju.

Inače star je malo jače od godinu dana.

Sad me zanima sledeće. U servisu mi rekoše da su napinili akumulator a pošto od servisa do kuće imam nekih 10+km jel ja mogu da vozim auto bez bojazni da će mi se negde ugasiti ili je bolje da odmah skidam akumulator i da ga nosim na reklamaciju a auto ostavim u servisu dok se ne vidi šta je sa akumulatorom?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyUto Okt 16 2012, 00:12

Kad upalis auto nemas problema sa strujom jer ti se sve napaja sa alternatora, ali ako ga ugasis a aku je odsvirao svoje, najverovatnije da ga neces ni upaliti. E sad nije mi bas najjasnija prica, ali koliko vidim imas garnciju. Odmah idi i reklamiraj, oni ce ti dati zamenski dok traje ta njihova ekspertiza i ako je stvarno riknuo dobices nov.
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyUto Okt 16 2012, 04:00

Zaboravio sam da napisem da su abs i kocnice u redu. Proverene su i one a abs lampica se palila zbog slabog akumulatora jer abs senzor nije dobijao dovoljno struje.

@bokilava

Reci sta te buni pokusacu da razjasnim ako mogu:)
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyUto Okt 16 2012, 09:37

Sve mi je jasno Very Happy Drago mi je da si resio problem. Mene je zezao relej i to samo kad je hladno. Zamenjen je i on, veci mi je problem bio da ga nadjem, zaturen je skroz iza table, tj izmedju krila i table. A svi su ga trazili kod cepa boce od tecnosti za brisace.
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: ABS   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyUto Okt 23 2012, 15:14

Vidim da je cest problem sa lampicom za ABS, meni se upali lampica (samo ABS ne i za rucnu) kad predjem nekih 300-400m (ne pali se kad upalim auto i stojim u mestu par minuta vec samo u toku voznje). Video sam da su prekinuti kablovi kod prednjih tockova kao sto je naveo bokilava, probao sam da ih nastavim i izolujem ali opet se javlja isti problem. Da li neko zna gde mogu da nadjem ovakve kablove zajedno sa dzekovima i po kojoj ceni ? Hocu prvo njih da zamenim jer su krti kao da su od drveta Smile, pa onda da idem na dijagnostiku.
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyPet Nov 09 2012, 15:54

Danas mi se opet upali lampica za abs i eno je gori ne gasi se ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom 134767a za koji dan mi ide i registracija ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom 134767
Hoće li mi praviti problem na tehničkom što abs ne radi?

Moram da čekam 15.11 zbog plate pa da idem u servis a registracija mi je 13.11
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyPet Nov 09 2012, 19:26

A gde to ti vrsis tehnicki pregled?
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyPet Nov 09 2012, 19:50

U agenciji gde radim registraciju
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyNed Feb 24 2013, 20:33

Novi momenti.
Definitivno mi je riknuo ABS odnosno centrala ABSa kako mi rekoše u servisu gde su radili ispitivanje. Popravka oko 300EURa ako se ide sa novom centralom.

Gore mi i ABS i lampica za kočnicu koja svetli zbog jebenog ABS. Kočnice su ispravne i dobro koče proverene su.

Koliko se kreće polovna centrala po otpadima ako se može i naći uopšte?
Nazad na vrh Ići dole
gebee&co
Početnik
Početnik



Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 57
Lokacija : Jagodina

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyPon Feb 25 2013, 15:30

Ako je u pitanju centralna jedinica koja se nalazi ispod table nebi trebalo da je vise od 50 eura polovna bar je bila kada sm se ja raspitivao.
Nazad na vrh Ići dole
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Lampice   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyNed Mar 17 2013, 23:31

Tek sam sad video ovaj post bio sam na putu malo duze inace meni je gorela lampica da su mi vrata otvorena i kad otvorim i zalupim ona zatrepce ali opet gori i tako danima dok nije jedno auto ostao na parkingu 4-5 dana posle nije hteo da upali prazan akumulator. Probao napunio ga medjutim opet posle 3 dana pocela lampica i cim je ostao 3 dana na parkingu nije hteo da upali. Zamenio akumulator i sad sve radi sjajno. Zao mi je mozda bi pomogao da sam ranije napisao nesto da odmah pogledas da verovatno nije do akumulatora (doduse ne mora da znaci da se svaki espero isto ponasa cuo sam da su cudljivi sa elektronikom)
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom EmptyPet Jul 24 2015, 00:37

ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom 2015-07-24-02-28-12Da li je ovaj zaokruzeni deo na slici abs u nexiji? Na mojoj nema tog dela, znaci li da nemam abs? I moze li se on naknadno ugraditi? Nemam ni air beg ni meglenke, a klimu imam samo nije u funkciji, neki majstor mi rece da je kompresor verovatno otisao a ja posle vidim da nema kaisa na kompresoru uopste...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom   ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ABS i lampica za ručnu stalno upaljene+potencijalni problem sa alternatorom ili akumulatorom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» daewoo Tico lampica za ručnu
» Problem sa akumulatorom ili alarmom
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Kočnica!!!
» Navlaka za menjac i rucnu kocnicu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: