Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Neobični problemi sa Kalosom

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
bobala
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.03.2011

Neobični problemi sa Kalosom Empty
PočaljiNaslov: Neobični problemi sa Kalosom   Neobični problemi sa Kalosom EmptySre Jul 11 2012, 22:39

Pozdrav svima,
Imam Kalosa 1,4 2003god. prešao 82.000km i uglavnom zimi imam problem koji se čudno manifestuje, a to je da prilikom startovanja motora se ponekad čuje zvuk kao da se oslobađa neki pritisak (kao kada se otvara promućkana flaše Koka Kole).
Raspitivao sam se na mnogo mesta, i dosta majstora me je gledalo kao ludaka koga glumi pok.Steva Žigon u "Majstorskoj radionici" koji dolazi kod Živote Govedarevića (pok.Zoran Radmilović) i žali se na problem sa mirisom paljevine u autu.
Niko nije znao da mi kaže šta bi moglo da bude, dok jedan majstor mi nije rekao da je moguće da je pumpa za benzin, ali da ne treba da brinem dok radi.
Od prošle godine imam još jedan neobičan problem, a to je da auto dobija neki rezonantan (iritirajući) zvuk koji se pojavljuje u 2. i 3. brzini pri 2.500 obrtaja i koji se gubi kada povećam ili smanjim broj obrtaja, pretpostavljam da je nešto sa menjačem, ali za sada nisam dobio konkretniji odgovor šta bi moglo da bude.
Do sada nisam imao nekih većih radova na autu sem redovnih servisa koje sam obavljao u Autotrendu i onda nakon njih kod nekoliko običnih servisa gde sam menjao ulje i filtere, čistio dizne, zamenio svećice i kablove, menjao auspuh i možda još po neku sitnicu.
Sada treba da zamenim dihtung na poklopcu motora, ulje i filtere, pa sam hteo da ugradim original dihtung jer sam čuo da su jedino oni dobri.
Molio bih ako neko ima informaciju ili savet (na privatan mail) za dobar i pouzdan servis u Beogradu u kome bih to mogao da obavim, a da mi ipak "ne spadnu pantalone" kada mi kažu cenu ili makar prodavnicu gde bih mogao da kupim original dihtung.
Unapred se radujem savetu ili dobroj preporuci



Nazad na vrh Ići dole
nenadgrozdanovic
Početnik
Početnik
nenadgrozdanovic


Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.02.2011
Lokacija : Nis

Neobični problemi sa Kalosom Empty
PočaljiNaslov: Re: Neobični problemi sa Kalosom   Neobični problemi sa Kalosom EmptySre Mar 27 2013, 23:00

Pozdrav takodje! to sto kazes za oslobadjane pritiska pri startovanju motora i jeste benzinska pumpa koja se cuje dok ubrizgava benzin.
Nazad na vrh Ići dole
nenadgrozdanovic
Početnik
Početnik
nenadgrozdanovic


Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.02.2011
Lokacija : Nis

Neobični problemi sa Kalosom Empty
PočaljiNaslov: Re: Neobični problemi sa Kalosom   Neobični problemi sa Kalosom EmptySre Mar 27 2013, 23:04

Izvini,zaboravih za dihtung pok. motora da ti kazem, evo ja cu da ga menjam drugi put za dve god. nije original ali kosta 700 din u Nisu,jos 500 za zamenu i to je to.Original nisam ni pitao koliko kosta,inace brzo propadaju jer su silikonski.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Neobični problemi sa Kalosom Empty
PočaljiNaslov: Re: Neobični problemi sa Kalosom   Neobični problemi sa Kalosom EmptyČet Mar 28 2013, 14:39

imas sve o prodavnicama i servisima na forumu a napisi i odakle si i da li imas plin
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Neobični problemi sa Kalosom Empty
PočaljiNaslov: Re: Neobični problemi sa Kalosom   Neobični problemi sa Kalosom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Neobični problemi sa Kalosom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PROBLEMI SA ABS-om
» Problemi sa plinom
» Problemi sa Leganzom
» PROBLEMI SA TACUMOM
» opet problemi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: