Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 priprema automobila za zimu

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

priprema automobila za zimu Empty
PočaljiNaslov: priprema automobila za zimu   priprema automobila za zimu EmptyPet Okt 01 2010, 04:51

ajmo predlozi
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

priprema automobila za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: priprema automobila za zimu   priprema automobila za zimu EmptyPet Okt 01 2010, 06:01

Kod mene nema neke posebne pripreme za zimu... Laughing sipam gorivo i teram... i promenim gume... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

priprema automobila za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: priprema automobila za zimu   priprema automobila za zimu EmptyPet Okt 01 2010, 16:38

Posto sam mlad i svez vozac dobro bi mi dosli neki saveti Smile Jel treba neki antifriz da se sipa negde ili naka posebna tecnost za stakla ili nesto slicno?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

priprema automobila za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: priprema automobila za zimu   priprema automobila za zimu EmptyPet Okt 01 2010, 17:59

Trebalo bi ovako:

Antifriz : destilovana voda = 50 : 50

Odnos u stvari zavisi od temperaturnih uslova. Mislim da ima tacna tabela u nekoj od knjizica koje sam postavio u sekciji "Uputstva".
Nikako antifriz u rezervoar za tecnost za prozore jer etilen-glikol ume bas doooobro da se razmaze po staklu pa se onda nista ne vidi.

Ima ovde finih saveta: [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

priprema automobila za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: priprema automobila za zimu   priprema automobila za zimu EmptyPet Okt 01 2010, 21:39

Pa naravno, treba proveriti sa meracem na koliko ti je sada stepeni ta tecnost u sistemu. Ako vec imas antifriza trebas videti koliko je, pa mozda i ne moras da menjas. Ja to uveg gledam da bude oko -25C, a moze i vise...
Nije los odnos 50:50... al opet kazem, treba podesiti da ne smrzne na niske temperature...

Sto se tice raznoraznih tecnosti nije na odmet kupiti, recimo glicerin za keder gume na vratima i za brave, da ne smrzavaju i tako... postoje i razni sprejevi za brzo odledjavanje soferke i tako dalje...

Obavezno na pogonskim tockovima zimske gume...

I eto... nema sta tu posebno da se priprema... ako je auto garaziran utoliko bolje...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

priprema automobila za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: priprema automobila za zimu   priprema automobila za zimu EmptySub Okt 02 2010, 11:50

neke stvari su vec recene, akumulator se brze isprazni ako ga duze startujete motor bolje je vise puta i krace.ako pravite antifriz do -25 budite sigurni da vam tecnost u motoru nece smrznuti cak ako je napolju i -30 jer je ona pod odredjeni pritiskom.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

priprema automobila za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: priprema automobila za zimu   priprema automobila za zimu EmptyNed Okt 03 2010, 04:42

vec sam pisao nesde da na bubanj potoku nabavih neke gume za opruge , po postavljanju istih auto se bolje ponasa al' se cuo zvuk skripanja istih , skinuh jece tocak da ih malo podmazem , pa kad sam vec skinuo rekoh da ga malo operem tuda kad imam sta i da vidim zastita nije uradjena svuda odozdo , poskidao sam onu plastiku ispod krila , ne budem lenj skinem i krilo , zastita je , bar kod mene , uradjena samo na vidnom mestu tako da sam juce na vozacevoj strani rasrafio sve sto se rasrafiti moze , na nekim mestima po karoseriji je samo osnovna boja , izmazao sam BODY 930 gde sam smatrao da treba a i malo po vec postojecoj , tako da mu to dodje jos neka u nizu od priprema za zimu Wink pogotovo kao preventiva za SO od "azurnih"putara
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





priprema automobila za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: priprema automobila za zimu   priprema automobila za zimu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
priprema automobila za zimu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koje gume za zimu?
» Predrasude kod vlasnika automobila
» Online aplikacija za vođenje servisne knjižice automobila - Caloboo.com

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: