Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koje gume za zimu?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koje gume za zimu? Empty
PočaljiNaslov: Koje gume za zimu?   Koje gume za zimu? EmptyPet Sep 16 2011, 08:23

Kako nas zeza zakon jos uvek se nezna da li ce 4 ili 2 gume.Po zakonu 4 ali posto ce izbori prica se da ce mozda da odloze do sledece godine to sa 4 da cemo moci da prodjemo i sa 2 jos ove godine,da se drzava smiluje jer je novi zakon ubio vozace po dzepu,nove tablice,apoteka ,obavezna oprema jos i gume.U svakom slucaju ja nemam nijednu zimsku gumu,moj ljubimac je nubira karavan 98 god,pa koje gume savetujete da uzmem.Ne vozim nesto brzo pogotovo zimi.Zimi necu oreko 80km/h prelaziti ne putujem daleko uglavnom po gradu i do 50 km od grada max i to retko.Znam da je mozda rano da se pita za gume ali sa obzirom da sam vec sad u minusu pa moram da se raspitujem da skupim pare na vreme.Dajte predloge sta bi stavljalli ili sta ste vec stavljali,pa cuc videti sta gde ima u mom gradu i najverovatnije na neke rate.
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

Koje gume za zimu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje gume za zimu?   Koje gume za zimu? EmptyPet Sep 16 2011, 17:07

ja pre neki dan uzeo dve tigar wintere 185/65 R14,tj doneo mi poznanik moga druga iz bosne posto su tamo verovali ili ne skoro 1500 din jeftinije po komadu,ja sam dve platio 70 eura ,a ovde sam najjeftinije nasao za 4890din po komadu,pa mi sada nije jasno gde je tu logika da su gume koje se prave kod nas toliko jeftinije preko. Nadam se da sam barem malo pomogao. pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koje gume za zimu? Empty
PočaljiNaslov: Stize zima   Koje gume za zimu? EmptyPet Okt 07 2011, 18:11

Fabricki podatak je da ako imate felnu 15 idu 195/55 r15 a standardne su 185/65 R14.Nisam ni gledao koje su mi gume i bas malopre pogledam meni 195.65 r14.

Uzecu 185/65 r14 kao sto je propisano da se ne zajebavam.Nego za nase uslove $$$ sta uzeti sve ima 2 strane medalje,neke ozbiljne su skupe i ide se na jeftiniju varijantu ali ne bas na najeftiniju bar nas 90% nema $$$ za bacanje.Gledao sam cene i u 4 prodavnice razlika je 400 dinara za istu gumu pa najbolje proverite u vise prodavnica.Wintera je stigla savu sa cenom razlika je oko 200 dinara.Ja sam nasao sava escimo s3 185/65 R14 po ceni od 5180 din po komadu i besplatna montaza.Moj savet da vam duze traju gume OBAVEZNO da se izbalansiraju i na reglazu trapa,em sto duze traju ,em sto je udobnija voznja ne trese nista.
Nekako se kod vozaca najvise vodi bitka izmedju wintere i save,a sada su i sa cenom slicne.Sta vi uzimate ili vec imate?
Nazad na vrh Ići dole
Compus_Sui
Početnik
Početnik
Compus_Sui


Broj poruka : 27
Datum upisa : 04.08.2011
Godina : 49
Lokacija : Sombor

Koje gume za zimu? Empty
PočaljiNaslov: leganza   Koje gume za zimu? EmptySre Okt 12 2011, 16:25

Odlicna tema imam leganzu i trenutno su mi letnje gume 205/65/15 e sad gledao sam zimske tih dimenzija su od 9000 pa navise interesuje me mogu li manjih dimenzija i koje hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koje gume za zimu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje gume za zimu?   Koje gume za zimu? EmptySre Okt 12 2011, 20:23

moze 10 brojeva manje .Originalna ti je P205/60R15 90H znaci ako bi isao 195/60r15 prolazis jeftinije ,samo proveri pre montaze u servisu.Kazu da je bolja uza guma za sneg,i svi kazu kada se pita sto odgovor je-tako kazu,voze wrc i to.Odgovor je da se sa uzom gumom na autu gubi efekat valjka,i uza guma ce dublje da propadne u sneg i ima bolje prijananje kada grebe po asvaltu ili ledu nego po samom snegu.E sad jeste to tako ali nije bas u tolikoj meri.Ja cu se najverovatnije drzati fabrika sta je propisala,ima tu i stabilnosti i sile kocejna nije bas bezveze propisana odredjena velicina gume.
Nazad na vrh Ići dole
Compus_Sui
Početnik
Početnik
Compus_Sui


Broj poruka : 27
Datum upisa : 04.08.2011
Godina : 49
Lokacija : Sombor

Koje gume za zimu? Empty
PočaljiNaslov: re   Koje gume za zimu? EmptySre Okt 12 2011, 21:51

Hvala puno na savetu Smile
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Koje gume za zimu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje gume za zimu?   Koje gume za zimu? EmptyPet Okt 14 2011, 19:56

Compus_Sui ::
Hvala puno na savetu Smile
procitaj o gumama sto sam ja stavio temu na mojoj leganzi su za 15dana kleber kristalp2 195 65 15 ekstra guma sa dobrim odnosom cene i kvaliteta.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koje gume za zimu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje gume za zimu?   Koje gume za zimu? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koje gume za zimu?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» priprema automobila za zimu
» Koje gorivo?
» koje ulje za motor
» Koje su fabricke svecice u nubiri?
» GUME

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: