Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 cudan zvuk kada dajem kontakt

Ići dole 
+2
Megasp
hristifor
6 posters
AutorPoruka
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyUto Jul 02 2013, 08:19

pozdrav svima,radi se o nubiri 98 god.naime kad dam kontakt cuje se mnogo bucan zvuk-nije kao ranije a auto upali i posle 3 sekunde se ugasi.da li je u pitanju pumpa za gorivo,rele pumpe goriva ili sta vec.....molio bih od ISKUSNIH NUBIRASA POMOC.POZDRAV SVIMA.(na plinu pali ali na benzinu nece)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyUto Jul 02 2013, 09:20

Ja glasam za pumpu za gorivo do koje se dolazi kada se skine zadnje sediste pa se otvori poklopac .A isto moze biti i do dizni ili necega mislim zqa gasenje,definitivno je dovod goriva.Ali zvuk ti pravi pumpa pa zato i glasam za nju.Menjao stavio novu radila nekih 6000km ok posle em bucna ne baca gorivo kako treba nekad radi nekad ne ,i zamenio sam sa polovnom i sve radi ok
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyUto Jul 02 2013, 10:58

+1 za pumpu za gorivo.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyUto Jul 02 2013, 11:34

Pumpa za gorivo je kod mene bila nisam odmah pogledao i posle je crkla ...
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyUto Jul 02 2013, 21:06

hvala svima na odgovorima gde mogu naci polovnu pumpu za benzin i koja je cena.....jos jednom hvala  SJAJNI STE.......
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyUto Jul 02 2013, 21:14

Дечак проталашкај теме на форуму и наћи ћеш теме везане за пумпу али и продавнице за куповину нових делова и људе са половњацима па откуцај горе у ,,тражи'' и наћи ћеш гарант Wink
Чини ми се да је Позитиван скоро потврдио најбољи лек за чување пумпе, намужиш се и одвојиш кинту па напуниш  резервоар и онда уобичајемно доливаш мало баш као и сада на скоро празан Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyUto Jul 02 2013, 21:29

HVALA!!!!I upravu si za pun rezervoar!
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyUto Jul 02 2013, 21:38

Moje iskustvo i preporuka ako ne voziš mnogo na benzin (imaš autogas) dovoljno je pola rezervoara i ipak troši pomalo benzin i dolivaj a s vremena na vreme sipaj i tečnost za čišćenje dizni.Meni je problem napravio stari benzin.Današnji benzin ne može da stoji dugo menja svoj sastav....Ovo je moja preporuka svima ja tako sada radim.
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptySre Jul 03 2013, 19:56

ok.pozdrav ali pre toga da pitam kako da znam da li mi treba cela pumpa ili samo ulozak pumpe posto je razlika u ceni oko 5000din...hvala svima!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptySre Jul 03 2013, 22:55

Ja sam uzeo polovnu pumpu 6000 din i radi .Pošto teram najbviše na Autogas ali to opet ne menaj stvar jer pumpa radi non-stop.Pumpa je potpuno ok i prodavac mi je dao garanciju  naravno pod uslovom da je sam zameni .Mislim da je povezao da ne pumpa kad dođe do nekih 15lit u rezervoaru tako da moram paziti da ima više od 20 lit goriva  što je OK .Ja mislim da je kod mene u rezervoru oko 25-30 lit benzina ...zimi palim na benzin ,leti  isto ponekad malo i vozim manje više i sipam aditiv za čišćenje dizni.Za to što ti pričaš ne znam .
Nazad na vrh Ići dole
nubiraIImk
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.08.2013
Godina : 65
Lokacija : Skopje

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptySub Avg 03 2013, 23:23

I meni je tako na Nubiri II pocela da krklja benzinska pumpa da bi na kraju pre dve nedelje potpuno zatajila i normalno auto nije hteo da upali.
Skinem filter goriva i iz njega iscuri prljavstina odnosno benzin crne boje. Zatim na dolazni vod od rezervoara koji ide u filter goriva prispojim gumeno crevo pa u kanistar. Skinem rele od benzinske pumpe i prespojim kantakte 87 i 30 i izvucem gorivo iz rezervoara da bi video dali ima vode ili prljavstine u izvucenom benzinu.
Izvucem ceo sklop benzinske pumpe i primetim da je filter-jastucic jako zaprljan i da i iz njega curi onaj isti crni benzin kao iz filtra pa onda lepo to operem nekoliko puta benzinom.
Najgori deo ove operacije je bio taj kad sam krpom sabirao i cedio ostatak benzina iz rezervoara da bi isti ocistio od eventualne prljavstine.
Na kraju sam sve lepo ponovo sklopio, promenio filter goriva, iz kanistra u kome je bilo izvuceno gorivo i koji je stajao nekoliko sati u mirovanju, crevom sam izvukao gornje 2/3 goriva (iz predostroznosti da je mozda bilo vode u benzinu), i dopunio rezervoar sa jos 10lit novog benzina. Dam kontakt a ono pumpica lepo zuji i upalim motor. E sada dali sam ovime resio problem benzinske pumpe pokazace bliska buducnost, u protivnom cu popizdeti jer sam se nagutao benzinkih isparenja za sve pare.
Napominjem da vozilo ima predjenih 69000 km i da sam redovno periodicno sipao CASTROL aditiv za benzin i ciscenje celog sistema. 
Do skorog citanja, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyPet Avg 30 2013, 18:34

resen problem,zamenio ulozak pumpe 3000 din.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyPet Avg 30 2013, 20:40

Nek ti je sa srecom,jer imas u mojoj temi posto je mene sve zadfesilo,i ja sam zamenio taj ulozak pumpe i isto me kostalo 3000din ali crkla posle 10 meseci posle sam kupio polovnu celu pumpu i sve je ok.
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyPon Sep 02 2013, 17:42

tebe vise nista ne moze da iznenadi!!!!!pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyPon Sep 02 2013, 19:03

kazem ja da nema sta me nije zadesilo.Ali dok sam imao para sanirao sam polako i sad ej u dobrom stanju,stvarno je ok i ne prodajem je nema nikakve racunice inace mixovana voznja u proseku mi je oko 11l-12l lpg ja sam prezadovoljan na otvorenom oko 7-8 zavisi dvoje cetvoro u autu. gradske ide oko 14-15 .I letiiiii mada je i ne vozim nesto preko 120-130 zaletim i u petoj opusteno,preko se dere a moze.U proseku se vozim 80-90km/h kad izadjem iz gradas u gradu 30km/h-70 kad se zajebavam.
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyPon Sep 02 2013, 20:22

meni 11,5 l mix voznje trosi i to je to!!!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt EmptyPon Sep 02 2013, 20:27

BAs tako kao i kod mene i to je ta dobra potrosnja sve ostalo su bajke
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





cudan zvuk kada dajem kontakt Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan zvuk kada dajem kontakt   cudan zvuk kada dajem kontakt Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
cudan zvuk kada dajem kontakt
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» cudan kvar
» cudan yvuk ispod haube
» Zvuk motora Nubira 1.6 sx (video)
» Kontakt brava
» Kontakt brava ??

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: