Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 zimske gume

Ići dole 
+11
Radan
matrix
stefanudrea
Bruce Wayne
dixy
zeks
kristijan.l
metrocop
serhio011
ivan85_zmaj
joca
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
stefanudrea
Početnik
Početnik
stefanudrea


Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 48
Lokacija : DROBETA/RUMUNJA

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyČet Feb 23 2012, 08:01

hahahaha!slatki ste!da, u pravu si, pitao sam ako ima zakon ko kaze da treba da imate zimske gume na perijodu sa zimske putevima.ovde u rumunja imamo!i to je vazno i ako je jun i ides u planine i tamo ima sneg ili led!treba da imas zimske gume!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyPon Nov 25 2013, 07:55

Kaze jutros "stručnjak" u jutarnjem programu da AKO nema snega,niste napravili prekršaj ako vozite na letnjim gumama,koje naravno imaju kvalitetnu šaru.Znači bez obzira na kalendar i zakon od 1. 11. do 1. 4.,saobraćajac vam nemože napisati kaznu,ukoliko nema snega.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyPon Nov 25 2013, 19:34

Ma j#@0 zakon kad ti plastika na tockovima ispod sedam stepeni pa vidi jel ti vazniji zakon ili glava Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyPon Nov 25 2013, 19:46

Svakako zimske gume stavljas zbog sebe.Ovo je korisno zbog ljudi koji nisu mogli da kupe zimske gume,da nebi nekom dripcu morali da daju pare na pravdi Boga.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyPon Nov 25 2013, 19:49

Moj zet uvek vozi na letnjim gumama,dobar je vozac i nema problema.Los vozac sa neznam kakvim zimskim gumama je opasnost i za sebe i za druge
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyUto Nov 26 2013, 06:32

Ovo ne preporucujem nikako.
Nekih 12 godina sam morao da vozim svaki dan
i zimi i ljeti preko planinskih prevoja.
Nagledao se svega i dozivio svasta.
Sjecam se snijega 16 maja na Romaniji, kada sa ljetnim
gumama nisam mogao bezbijedno da se spustim ni brzinom pjesaka.
Mislim spustio sam se, ali je nemoguce stati sa ljetnim ( glanc novim)
gumama. A sa zimskim s tuda slepao VW kombi bez problema.
Nije ni Grocka bas bezazlena.
Sjecam se i prvog ( ili drugog) uspona poslije Boleca u februaru 97.
Mercedes 123 sa losim ljetnim gumama.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyUto Nov 26 2013, 08:04

Romanija gora od junaka.Romanija je zeznuta,vozio sam se jednom onako nije bio neki snijeg ali je magla bas bila gusta.Ali prevoj Čemerno između Gacka i Tjentišta je najgore mesto na planeti.Tu me jednom mećava zavejala da se nije moglo izaći i staviti lance.Sad su probili tunel kroz tu planinu pa je i sam put skracen.Najbitnije je da je ispravno vozilo i pun rezervoar za nedaj boze.Pretprosle godine uz Brestovik (grocka) pao sneg i 5-6 auta se isprecilo sto u kraj sto na sred puta.Ja tek stavio wintere,pa polako između njih voznja .Ih onaj osećaj dok gledaš njih kako proklizavaju na letnjim štiklicama big_boss.
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyUto Nov 26 2013, 11:58

Ako Vas uhvate kazna je 3000 po gumi, isplativije je kupiti.

@Radan
moj zet uvek vozi na letnjim gumama,dobar je vozac i nema problema.Los vozac sa neznam kakvim zimskim gumama je opasnost i za sebe i za druge

Izvini druže ali ovo je strašno. Može da bude i Fandjo, ali džabe.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyUto Nov 26 2013, 16:23

Goran - mugi ::
Ako Vas uhvate kazna je 3000 po gumi, isplativije je kupiti.

@Radan
moj zet uvek vozi na letnjim gumama,dobar je vozac i nema problema.Los vozac sa neznam kakvim zimskim gumama je opasnost i za sebe i za druge

Izvini druže ali ovo je strašno. Može da bude i Fandjo, ali džabe.
Jel ti pročita lepo AKO NEMA snega nisi napravio prekrsaj sa dobrom letnjom gumom.I šta je toliko strašno,do pre par godina 50% vozaca je stavljalo polovne gume (pri tom stare po 10 godina) na auto a nisu bili Fanđe.Mom komšiji da staviš traktorske gume sa lancima on ni za živu glavu neće na sneg smeh .
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyUto Nov 26 2013, 21:52

Ima i kod mene jedan komsija , ne vozi ni po kisi a kamoli po snegu  smeh  al' zato merdza 30 godina star kao ispod cekica , presao 50000
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptySre Nov 27 2013, 07:47

Radan ::

Jel ti pročita lepo AKO NEMA snega nisi napravio prekrsaj sa dobrom letnjom gumom. .
Ček, zar nisu pričali da je zimska guma obavezna i kad temperatura padne ispod 7 C (bez obzira da li ima ili nema snega) ?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptySre Nov 27 2013, 08:20

Blackeyed ::
Radan ::

Jel ti pročita lepo AKO NEMA snega nisi napravio prekrsaj sa dobrom letnjom gumom. .
Ček, zar nisu pričali da je zimska guma obavezna i kad temperatura padne ispod 7 C (bez obzira da li ima ili nema snega) ?
U jutarnjem programu čovek,(neki je đokica u policiji) kaže tako.E ako on laže lažem i ja  pig.A evo i ovde tako pise http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=120%3Aobavezna-oprema-u-vozilu&Itemid=91
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptySre Nov 27 2013, 08:34

Onda je tako, stavio si link pa se može pročitati.

Meni je glupo što moram po ovom pravilniku da imam lance u gepeku (idem svaki dan ~12km na relaciji Novi Sad - Kać) a na toj relaciji ne postoje znaci za upotrebu lanaca...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptySre Nov 27 2013, 08:59

Pa dobro ja ih gurnem ispod sedišta tako da mi nesmetaju.Lakše nam je tako nego se sa smradovima (zimske gume - Page 3 Polices)raspravljati
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyČet Nov 28 2013, 09:48

Radan ::
Goran - mugi ::
Ako Vas uhvate kazna je 3000 po gumi, isplativije je kupiti.

@Radan
moj zet uvek vozi na letnjim gumama,dobar je vozac i nema problema.Los vozac sa neznam kakvim zimskim gumama je opasnost i za sebe i za druge

Izvini druže ali ovo je strašno. Može da bude i Fandjo, ali džabe.
Jel ti pročita lepo AKO NEMA snega nisi napravio prekrsaj sa dobrom letnjom gumom.I šta je toliko strašno,do pre par godina 50% vozaca je stavljalo polovne gume (pri tom stare po 10 godina) na auto a nisu bili Fanđe.Mom komšiji da staviš traktorske gume sa lancima on ni za živu glavu neće na sneg smeh .
Ja sam vozio i  leti i zimi sa zimskim, bile gume džabe za škodu feliciju. sada imam 2 kompleta za Takumu.  ma letnje su za leto, svaki dan vozim Ibarskom i kod Rušnja gužva, šta je, kamion sa letnjim gumama se isprečio, nemere na vrh brda, a ti gorane nazad pa na Srekmcicu .
4mmhceg
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyČet Nov 28 2013, 09:49

Blackeyed ::
Onda je tako, stavio si link pa se može pročitati.

Meni je glupo što moram po ovom pravilniku da imam lance u gepeku (idem svaki dan ~12km na relaciji Novi Sad - Kać) a na toj relaciji ne postoje znaci za upotrebu lanaca...
Što ti glupo? Nosiš ih na ledjima ili na cipelama?bleh bleh bleh
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyPon Dec 02 2013, 22:04

Evo moje iskustvo sa zamenom guma pre dve nedelje. Kupim dve gume u Metrou, a na izlasku na pultu za info mi kazu da nemaju sklopljen ugovor ni sa jednim servisom u Novom Sadu koji moze da mi zameni gume. Meni je usput bio servis u Sapcu koji su mi ponudili. Odem tamo, vlasnik kaze da nista ne zna o tome i da moram da platim majstoru za posao koji je odradio. Sav besan platim,  majstor mi kaze da su predhodne gume koje je skinuo bile montirane pogresno(sara ie isla kontra) i gratis mi je stavio kapice koje su mi lopovi poskidali. Kada sam izasao iz dvorista servisa odmah sam primetio ogromnu razliku u ponasanju auta na putu, naime usput od Novog Sada do Sapca, posebno uz i niz Frusku goru morao sam vise puta da se vrcam u soju traku jer je zanosio u levu stranu, a jos vise iritanto cuo se zvuk kao neko uvijanje koji se nadglasavao sa muzikom u autu. Te probleme sam celo leto, posebno pred odlazak na more pokusavao da resim ali bez uspeha (menjao lezaje 3 puta, kugle na prednjim tockovima). Na kraju me je spasao ovaj majstor i  zamena guma, ne zalim sto sam mu platio, vredelo je. Auto je kao nov, prosto ga ne prepoznajem, kada radio nije ukljucen cuje se samo zvuk motora i nista vise.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyUto Dec 03 2013, 13:05

pa jel ti nastelovao i trap
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 EmptyUto Dec 03 2013, 19:22

Ne, samo je balansirao prednje gume, trap je vise puta stelovan, tako da nije bilo potrebe.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





zimske gume - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: zimske gume   zimske gume - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
zimske gume
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» GUME
» zimske gume u letnjem periodu ...
» Matiz gume
» Koje gume za zimu?
» Profil gume-Dijametar Kalos 1.4 se

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: