Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sta moze da bude?

Ići dole 
+9
djoleprolece
Megasp
Radan
serhio011
zeks
bokilava
milan_beska
ivan85_zmaj
ceronimus
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyUto Feb 28 2012, 10:16

pocinjem da mislim da mi nisu ni dirali dizne jer sam ja otisao tu do prodavnice,malo se prosetao,malo seo na caj,dosao,i u tom momentu oni zavrcu svecicu,ne znam koliko im vremena treba da skinu sve cetiri i da ih ociste i da ih vrate ja,sve je trajalo nekih malo jace od sat vremena...da li je ikako moguce da provalim da li su uopste dirali dizne?uredno sam dobio od njih odstampan papir na kojem pise:

-ciscenje dizni 4000din
-dijadnostika 1200din

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyUto Feb 28 2012, 10:18

Boki ti je dobro rekao.Sedi sad u kola i idi kod njih i kazi ili napravi ili vrati pare jer sam platio da mi napravite,sada sam i bez para i bez ispravnog auta.Vidis da ni boki nije imao dobra iskustva sa njima.A ako ce da rade sacekaj sedi dok rade,imas vremena.
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyUto Feb 28 2012, 10:24

da,to i planiram....ali tek ujutru,danas ne mogu i jedva cekam ujutru...i sinoc sam jedva cekao jutro...zivim za jutro...hahahah da nije tuzno bilo bi smesno...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyUto Feb 28 2012, 10:28

Ne mozes zbog obaveza onda ok.Mislio sma da ides na prepad,sto rece boki da dignes revoluciju
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyUto Feb 28 2012, 12:32

meni otisao regulator pritiska i auto nije hteo da upali uopste, ja odem kod njih i oni kazu ciscenje dizni. ''ociste'' i opet isto, ceprkali su ceo taj dan i skontali nekako da je taj regulator. Meni je tad rekao necu da ti naplatim ciscenje dizni i nije, ali sad da ti objasnim zasto sam rec ''ocistio'' stavio pod navodnike. Meni je nakon 6 meseci - godinu dana od toga auto gotovo prestao da radi na benzin, kada sam odneo dizne nakon toga kod nekog tipa koji ima neku hemiju svoju bla bla da ne gusim on je rekao da te dizne nisu ciscene nikad Very Happy mislim figurativno, ne nikad ali sigurno ne pre 6 meseci. Tako da Dukici ih nisu ni ocistili gotovo sam siguran da nisu ni tebi. Ipak treba skinuti sinu, dovod goriva, povaditi dizne ocistiti ih i probati koliko koja baca gorivo, treba tu ipak malo vremena. Mozda gresim dusu al eto ispricao sam ti moje iskustvo.
Da ne kazem da ovaj covek cisti za 500 dinara po dizni ali moras sam da mu ih doneses jer je kako sam kaze vec omatorio i nece da se bakce vise sa tim. Ja sam do njega dosao preko poznanika tako da ne mogu da ti kazem nista vise o njemu osim da je u Ovci
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyUto Feb 28 2012, 14:18

Jesi uspeo nesto da resis sa njima?
Ja mislim da ti dizne nisu ni dirali. Kod drugara sam cistio dizne i postupak zna da traje skoro ceo sat, a onda ako se desi da neka i dalje kasni sa protokom goriva postupak se ponavlja. Tako da za cirka sat vremena a oni vec montirali cini mi se da tu nista nisu radili ili bar ne kako treba. A treba za njih da ima ultrazvucno kupatilo (verujem da takav servis to mozda i ima) ali mozda ga nisu cistili sa njim, nego ko zna kako.
Drugo iz iskustva znam da kad se ociste dizne, mora da radi kao sat kad se upali motor, nema nikakvog trzanja i paljenja cek lampica ''do sutra'' pa ce da bude bolje. To mi je tako smesno da se iz aviona vidi da je u pitanju prevara.
Sto se tice aditiva za dizne, ako ti to vec neko strucan opere i budu dobre, onda nema potrebe za tim. Ako si vec platio, onda to mora biti savrseno ispravno i auto mora da radi odlicno, s obzirom da su ti naplatili i dijagnostiku i iutvrdili da su dizne u pitanju.
Ja bi oterao auto i trazio da ponove postupak al bio bih i prisutan ne bi isao ni na sok ni na kafu. Tu bi kod njih bio da vidim sta skida s auta, sta i kako radi, sta vraca na kola i kako auto radi kad sve zavrse.

Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyUto Feb 28 2012, 15:02

pa posle svega ovog sto sam procitao...prvo sam se znaci smorio...a onda sam ipak resio da cu ja njima da naplatim sve...sutra pisem sta je bilo a bice svasta
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptySre Feb 29 2012, 11:54

evo me...bio sam jutros i stvarno su ljudi ocistili dizne,opet gledali sve moguce...i na kraju konstatovali da mi je otisla elektro klapna,valjda ona regulise sve,ler gas...jer mi je ler gas odlepio...nije konstantan a nece da prihvati reset...odem j kod drugog jednog majstora i nista mu ne kazem,rekao sam samo da sam cistio dizne...i one mi isto to potvrdi i kaze 99% da je elektro klapna i kaze da je jako skupa ali mi predlozio da me zovne danas sutra kad mu dodje kalos 1.2 da dodjem i da stavi sa tog cisto da bude siguran,jer ako nije to da se ne kupuje bezveze...eto,nove muke...ta elektro klapna je valjda oko 150e
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptySre Feb 29 2012, 17:50

ceronimus ::
...ta elektro klapna je .........

A 'di mu to dodje Shocked Question Question
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptySre Feb 29 2012, 17:54

to je ustvari regulator ler gasa...tamo gde je sajla od gasa zakcena za onaj crni krug e pa preko puta njega...tu mu je glavna elektronika....
Nazad na vrh Ići dole
djoleprolece
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 25.01.2012

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptySre Feb 29 2012, 19:25

potenciometar klapne gasa... nije samo za ler gas... vec za gas u globalu.... koliko sam ja kontao i interesovao se taj potenciometar daje signal kompu koliko si stisnuo gas i koliko goriva da pusti ili smanji ukoliko si oduzeo gas....... normalno on i jos neki senzori ....
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptySre Feb 29 2012, 20:12

e bas ... i sad treba da nadjem nekog sa kalosom 1.2 da odemo do ovog Slobe u zemun,ne znam sto odmah kod njega nisam otisao,letos mi radio veliki servis....da skine klapnu sa drugog da nakaci na moj da vidimo da li je to....pa ako neko ima raspolozen da mi ucini to,placam klopu,pice...to je bukvalno pola sata posla...a nista rizicno...ja bih mu bio zahvalan do kraja zivota... Sad
Nazad na vrh Ići dole
djoleprolece
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 25.01.2012

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptySre Feb 29 2012, 22:32

koja je oznaka tvog motora? (pocetak br motora)
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 07:46

jel to ovo KL1SF08TJ...itd?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 09:19

to je u stvari senzor polozaja gasa, leptir gasa ili ti TPS - Throttle Position Sensor? malo sam se skroz zbunio sa elektro klapnom Very Happy stvarno prvi put cujem da neko to tako zove...
Ali da, moguce je da pravi te probleme
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 10:15

sad sam zvao-15500dinara...auuuuuu...kaze samo je za 1.2 taj deo toliko jer valjda ide komplet elektronika...ali opet moram da ustanovim da li je to u pitanju...da ne kupujem bezveze nisu male pare.nece da se resetuje kad se nakaci na komp...
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 12:46

hajde ljudi ima li ko...vi gubite samo sat vremena i nista vise,nikakav rizik a meni je rizik da dam 15500 a mozda nije taj deo u pitanju...znacilo bi mi mnogo
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 13:29

Ja bi ti rado pomogao al dzaba kad nemam Kalosa. Sto se ne raspitas koliko se to prodaje polovno. Mozda se isplati polovno. Bas je velika cifra.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 13:36

jel mozes da napravis kombinaciju da odes u taj servis i da ti ugrade pa ako nije neka skinu?
znam da u principu niko ne daje garanciju na elektronske delove (mada bi po zakonu morali al ajde) ali preskup je deo da bi nagadjao jeste ili nije
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 14:39

ma pitao sam ja u radnji gde uvek neki deo trazim i gde mi lik daje delove na rec ali fazon je sto ne moze taj deo da mi da jer ako nije ne moze taj deo da vrati u prodaju jer je proslo gorivo kroz njega...i on mi kaze da nadjem nekog,ovaj u servisu mi kaze da cim dodje neki kalos 1.2 da ce da me zove da doteram pa da uradimo to ali kaze bas retko dolaze Kalosi,e sadja ne mogu da sretnem nekog na ulici i da ga pitam da mi izadje u susret,evo ni na forumu se niko ne javlja,razumem ljude...ko da veruje nekom koga ni ne znas,to je samo deo koji se prebaci na drugi auto nema nikakve opasnosti...ne znam sta da radim frka mi da kupim a sta ako nije do toga a kupovao bi iskljucivo novo,nikako polovno...u bedaku sam totalnom
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 14:43

Pa ako mozes da se strpis malo, mozda ovi sa Kalosem nisu bili na forumu il nisu procitali temu... mozda se nadje neko ko bi ti izasao u susret.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 14:49

Sto kaze ivan strpi se danas si par postova napravio niko se najavlja,ajde.Sacekaj par dana.JBG razumem te ali sta ces.U krajnjem slucaju mozes da uradis naravno ako se niko ne javi da odes kod ovih sto prodaju polovne delove dosta njih i ugradjuje pa probas kod njih.Ako ti ne resi problem vrati ti stari ako ti resi kupis od njega.Sta ces.Posto nema opasnosti po tudji auto(ne bi trebalo da ima)kazes coveku ako ga nadjes da ces mu kupiti deo ako se nesto desi,da das coveku malo sigurnosti.
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 15:25

naravno,podpunu odgovornost preuzimam ako se bilo sta desi sa tudjim autom.
Ma totalno bezvezna situacija...jel zna neko gde ima polovnih delova,mislim tih sto prodaju,ugradjuju u Bg?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 15:32

Slazem se sa Megasp, potrazi ko od rasturaca ima polovan deo, pa neka ti zameni na licu mesta. Resetuj komp pa vidi sta ce da se desi. Ako resis situaciju plati deo, a ako ne, plati za ruke koliko trazi. Vidi da li euro07 mozda ima taj senzor koji odgovara za tvoj auto, po nizoj ceni.

Ima u progarima jedan momak koji rastura, ako nadjem broj poslacu ti na pm. Proveri i da li Pedja iz Ripnja ima taj deo. Ne znam nikog vise u Bg da se time bavi, mozda neko drugi zna?
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 EmptyČet Mar 01 2012, 16:06

nema pedja,zvao sam,nije mi problem da kupim nov,jbg dacu 150€,za kola mi nikad nije zao da dam,samo da znam da je to!uf muke teske.aj da vas ne gnjavim,hvala na svakom savetu,ako neko ima broj od nekog sto ima polovne delove neka javi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta moze da bude? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta moze da bude?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» NUBIRA 2000 79KW
» Online workshop manual za sva Daewoo vozila
» Da li Nubira 2 moze da se čipuje?
» Opruga za step motor
» Nexia radi na plin, a na benzin ne, šta može biti problem?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: