Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sta moze da bude?

Ići dole 
+9
djoleprolece
Megasp
Radan
serhio011
zeks
bokilava
milan_beska
ivan85_zmaj
ceronimus
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 21 2012, 16:23

kad je bio onaj bolesni minus napolju i sneg vejao auto nisam nesto vozio puno,tacnije nekih 8-9 dana nije vozen ali sam ga redovno palio i cekao da digne temperaturu da prebaci na plin itd i sve je bilo ok...e sad kad je pocelo da se topi poceo sam da vozim auto i sad se desava da kad ga upalim na benzinu radi na tri cilindra,malo teze upali,upali se cek lampica i blinka,dam mu gas i kao da je bolje kad je preko 2000 obrataja,i onda kad napuca temperaturu i prebaci na plin radi normalno....znaci na benzinu nesto zeza a na plinu sve normalno,neko mi rece da moze od vlage ja opet mislim da ne bi smelo to od vlage...ima li ko ideju neku sta moze da bude i sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 21 2012, 16:40

Pa ako deluje kao da radi na 3 cilindra, mozda od vlage neki kabl za svecicu zeza. Mozda je i dizna neka zapekla.
Ja bi mozda probao da ga turiram na benzin ili da vozim ako je moguce, mozda i proradi.
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 21 2012, 17:09

moze biti i da je lambda sonda nakvasena pa ona zeza mesavinu goriva na benzinu ?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 21 2012, 17:51

ako zeza na benzinu a ne na plinu onda je dovod goriva, verovatno jedna dizna, mozda regulator pritiska ili pumpa...
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 21 2012, 18:15

znaci da odem na dijagnostiku ili da probam da ga malo vozim na benzinu,pre neki dan je bilo ok skroz i onda opet.aj probacu veceras da ga vozim na benzinu do kuce nekih 15km,vidikovac-nbgd...a gde da ga vozim na dijagnostiku,neko proveren u BG?
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptySre Feb 22 2012, 09:06

probaj osnovno skini svecice pregledaj da ne ulji malo te kablove bolje navuci a elektricar i dijagnostika
servis kod plavog mosta ul.Vladimira Tomanovica tel.011-288-9014 mob.064-147-0929 Bane
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptySre Feb 22 2012, 18:35

aj bas cu veceras da prekontrolisem svecice i kablove...mada mislim da bi onda bas trokiralo na plinu....ne razumem se bas mnogo ali mislim da plin trazi kvalitetnu struju...ali ipak cu pogldati to veceras,svecice i kablove letos stavio nove...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptySre Feb 22 2012, 18:46

U pravu si , da je do struje zezao bi na plinu a ne na benzinu
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptySre Feb 22 2012, 21:51

Vi ste u pravu ali nije na odmet proveriti svecice i kablove kod Kalosa je to na izvolte 10min posla
Kad sam vec tu da li neko zna koliko amper sati je akomulator za Kalos1.2s ja sam zadnje dve godine vozio
45ah skinu sa Juga i danas mi crko Odem u AP-sport covek mi kaze 63ah ali cifra za Vartu 7500rsd
ja ipak uzmem od 45ah ali me zanima koji vi koristite
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptySre Feb 22 2012, 21:54

Kod mene na lanosu 1.4 - 55 ah
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptySre Feb 22 2012, 22:28

zeks ::
Vi ste u pravu ali nije na odmet proveriti svecice i kablove kod Kalosa je to na izvolte 10min posla
Kad sam vec tu da li neko zna koliko amper sati je akomulator za Kalos1.2s ja sam zadnje dve godine vozio
45ah skinu sa Juga i danas mi crko Odem u AP-sport covek mi kaze 63ah ali cifra za Vartu 7500rsd
ja ipak uzmem od 45ah ali me zanima koji vi koristite
pozdrav
He he pa upalice on i sa tim od 63 ah,ali za taj motor je max 55ah.Lanos 1.6 55ah.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptySre Feb 22 2012, 22:33

hvala video sam ja da me voza
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyČet Feb 23 2012, 10:38

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyČet Feb 23 2012, 17:32

Hvala Boki moguce da forsiraju na vise taj po obliku ne moze da stane kod mene na nosac
ja sam sa Yuga posle dve godine stavio Blek Hors 45ah i dve godine jos vozio na Kalosu
ni jedan jedini problem nisam imao a i negde ranije sam video da ne treba jaci
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyČet Feb 23 2012, 20:00

bokilava ::
[You must be registered and logged in to see this link.]
Cekaj po ovome ispada da nama treba 63 ah Shocked
malo off topic- Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyPet Feb 24 2012, 10:14

Ako je kalos u pitanju onda pise da je 60. Verujem da ima tu one proizvodjacke navlakuse, al svakako znam jednu stvar, a to je da ako ti je fabricki preporucen 55ah (lupam sad) svakako je bolje da stavis 60 pa i 63 nego 45ah. Mada ono sto je bitno kod akumulatora a to je ona tzv udarna snaga, tj koliko moze da isporuci u trenutku verglanja kad je i najpotrebnije. To 55 60 63 ah je samo koliko struje moze da pruzi za potrosace, znaci 60a u toku jednog sata, tj prosto receno ako imate potrosaca koji vuce 60 ampera akumulator ce moci da ga napaja jedan sat. Znaci manje bitna stvar koliko ampera ima jer cim se auto startuje ulogu preuzima alternator, bitno je da ima snage da zavergla, tad je potrebna najjaca snaga i tad anlaser povuce najvise struje. Mi sto vozimo benzince mi cemo ga upaliti i sa 45ah ali oni sa dizelima koji pale prvo grejace i tek onda verglaju, a teze vergla jer je kompresija veca, njima treba daleko jaci akumulator. Stavi koji hoces, ako auto pali na ''pola kljuca'' nije problem nikakav, samo vodi racuna na levu i desnu klemu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyPet Feb 24 2012, 19:24

i najbitnije razlika u ceni 2500rsd
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyPet Feb 24 2012, 20:56

Ovo sto kaze boki potpuno tacno.Mene je na motoru dok sam ga imao zezalo elektronsko paljenje na dugme a verglanje radilo bez probema ,sve dok nisam uzeo akumulator sa jascom startnom strujom
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyPon Feb 27 2012, 21:52

evo mene opet sa mojim problemom sa pocetka ove teme,na netu nadjem jedan servis u zemunu "Dukic" i nazovem telefonom i kazem im koji mi je problem,odem danas kazu mi dijagnostika je 1200din ja kazem nema problema,i dijagnostika kaze da su dizne,ciscenje bezninskih dizni 1000/komad ukupno 4000...ja kazem moze,kazu oni meni za nekih sat vremena ce biti gotovo,odem ja prostema malo vratim se,on u tom momentu zavrce svecice,valjda je i njih gledao,i rekao mi sledece da ga vozim danas na benzinu,da cu imati nemiran rad motora i da ga ujutru normalno upalim na benzin i da posle vozim na plin.ja rekoh OK i krenem i kao sto je rekao stvarno auto cim sam upalio malo dize obrtaje,nemirno radi ali i dalje se dogadja isto,znaci trokira na benzinu i pali lampicu...ja napravio nekih 7-8km i stao i zovem ih na telefon iz kola i kazem da se i dalje isto desava a majstor kaze da samo ja teram i da sutra ce valjda biti sve ok,kao to tako je valjda normalno kad se ciste dizne...opet ja se ne razumem pa opet lakse da podelim to sa vama ...meni to sve zvuci smesno i neverovatno da ce to da bude OK,opet kazem da se ne razume bas u kola....etooo sad cekam jutro ...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 28 2012, 07:03

E jbg,ja sma moj tek napravio na benzin nije radio 4 godine pa je sve pocrkalo.Sipao sam onak wurth aditiv auto se par puta i ugasio,pa kada sam ga vozio nekih 30 km u cugu bi malo bolje posle se nije gasio,Probaj neki aditiv za ciscenje sistema ne znam sta da ti kazem
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 28 2012, 07:26

evo jutros upalio auto i nema razlike...danas idem opet u servis da se zalim pa sta da radim drugo....rekli su mi da su dizne,uredno platio ciscenje dizni i platio dijagnostiku...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 28 2012, 07:30

Naravno da se zalis.Ako cutis nikom nista puko si 50e,a ako si malo bezobrazan mozda ti i naprave.Bas te briga ides sa pricom platio si rekli su da su napravili,tebi to ne radi sto su radili.
Imas 2 solucije
da im ostavis auto i da ti naprave
ili
da ti vrate pare
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 28 2012, 09:29

e ovako, ima to smisla ali bez lampice. Odnosno resetovan komp, vozis neko vreme samo na benzinu, on pohvata parametre rada, na leru, pod gasom, sa klimom itd itd i to prvo vreme radi neravnomerno sve dok ne ''nauci'' da tako kazem. Da bi se to izbeglo ima nesto sto se zove idle learn procedure, malo izguglaj pa ces videti. A sto se tice samog servisa gde si bio...samo cu reci da ja nemam nijedno pozitivno iskustvo sa njima glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 28 2012, 09:40

sad sam ih zvao,idem ujutru...ma najgore je sto se ne razumem puno...ali jako dobro znam da provalim ako me neko laze...

Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? EmptyUto Feb 28 2012, 09:46

napravio si gresku u samom startu, znaci nemas sta da ih zoves nego odes tamo i dignes revoluciju i pritom ne dajes matorom da dodje do reci posto mu je svaka glupost...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta moze da bude? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta moze da bude?   Sta moze da bude? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta moze da bude?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» NUBIRA 2000 79KW
» Online workshop manual za sva Daewoo vozila
» Da li Nubira 2 moze da se čipuje?
» Opruga za step motor
» Nexia radi na plin, a na benzin ne, šta može biti problem?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: