Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 GUME

Ići dole 
+4
joca
metrocop
ivan85_zmaj
serhio011
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyPet Sep 24 2010, 04:46

metrocop ::
Ja imam 4 letnje gume.. Stim sto su mi prednje dobre a zadnje uzas Smile Tako da moram da kupim svakako 2 zimeske za prednje a ove da prebacim pozadi. Da li neko zna koliko su celicne felne?

I da jos jedno pitanje. Cini mi se kao da mi prednje gume ispustaju. Pumpam ih na 2 bara i nakon nekih 10-ak dana padnu na 1,8 tj vidljivo se ispumpaju Smile Jel to normalno i na koliko vremena bi trebalo dopumpavati gume?
ja isto trazim celicare kazu da od mazde i honde mogu da idu ne bi da skidam sa alu miselinke ai guma se bolje cuva kad je na felni.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyPet Sep 24 2010, 05:58

ivan85_zmaj ::
Ja se slabo razumem u gume. Al ove moje letnje su Fulda... znaci nisu lose, kako citam ovde Wink
A sta mislite za zimsku Tigrovu, ili u prodavnici su mi nudili i Goodrich (ako se tako pise)??http://www.internet-prodaja-guma.com/images/P/g-force-winter-go-23.gif?
ako je g-force winter ok je pokolikosu ti je nudili
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptySub Sep 25 2010, 23:10

Ja teram Hitris vec nekih 35.000 i cine mi se kao solidne gume (nemam iskustva sa drugim gumama da bih sudio sta je tacno bolje, a sta losije). Inace su 185/60/14 i pumpam ih na 2.2. Na unutrasnjoj strani pregrade ispred suvozaca ima nalepnica da je to preporucna dimenzija i pritisak tako da se drzim toga.

Evo jedan od bezbroj kalkulatora za one koji hoce da predju na neke druge dimenzije guma. Procitao sam da je +/- 2.5% razlika u precniku neki maksimum koji ne treba prelaziti zbog pokazivaca brzine.
[You must be registered and logged in to see this link.]



Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Sep 26 2010, 06:21

BT ::

Evo jedan od bezbroj kalkulatora za one koji hoce da predju na neke druge dimenzije guma. Procitao sam da je +/- 2.5% razlika u precniku neki maksimum koji ne treba prelaziti zbog pokazivaca brzine.
extra link , hvala cheers samo mi nikako ne ide u glavu kako je auto sporiji ako je precnik tocka veci confused
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Sep 26 2010, 07:46

serhio011 ::
BT ::

Evo jedan od bezbroj kalkulatora za one koji hoce da predju na neke druge dimenzije guma. Procitao sam da je +/- 2.5% razlika u precniku neki maksimum koji ne treba prelaziti zbog pokazivaca brzine.
extra link , hvala cheers samo mi nikako ne ide u glavu kako je auto sporiji ako je precnik tocka veci confused
cista fizika duza je gazeca povrsina gume time i veci otpor kotrljanja time i sporiji auto a i veca potrosnja ali je to tako malo da je u procentima 0,0 nesto
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Sep 26 2010, 07:53

ni to mi ne ide u glavu , kako veca potrosnja ako sa vecim obimom gume predjem za pun krug osovine , na primer 1,5 metara a sa manjim obimom 1 metar scratch , pusti me fizike daj malo logike scratch
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Sep 26 2010, 10:25

orle pogledaj na sajtovima eksperimentalna vozila koja se testiraju za sto manju potrosnju gume ko od bicikla ,automobil je skup neke sredine od svega po malo.recimo kad bi na leganzu stavio gume od bicikla trosio bi najvise 3l benz.ali bi morao imati 20 rezervnih tockova a pri skretanju u svaku krivinu lomio bi zbice.e sad jest zez ali i nije.
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Sep 26 2010, 14:16

serhio011 ::
BT ::

Evo jedan od bezbroj kalkulatora za one koji hoce da predju na neke druge dimenzije guma. Procitao sam da je +/- 2.5% razlika u precniku neki maksimum koji ne treba prelaziti zbog pokazivaca brzine.
extra link , hvala cheers samo mi nikako ne ide u glavu kako je auto sporiji ako je precnik tocka veci confused

Nije auto sporiji, nego brzinomer pokazuje drugacije.

Ako umesto predvidjenih 185/60, stavis npr. 185/65 dobijes veci obim tocka, a brzinomer je kalibrisan na onaj prvi. Kada sa prvim gumama brzinomer pokazuje 100kmh toliko i realno ides, kada sa drugim gumama brzinomer pokazuje 100kmh, ti zapravo ides nesto brze (veci obim*obrtaji.....). I ovde na linku ti zapravo pise sta pokazuje brzinomer kada vozilo ide 100kmh.


primer

185/60/14 vs 185/65/14
Actual Speed:100 km/h Speedometer1:96.9 km/h



Bas sam neki dan vozio malo duzu relaciju pa sam iz dosade uporedjivao brzinomer i GPS. Gume su presle 35.000 i za tu kilometrazu su se sigurno stanjile par milimetara > smanjio se obim guma, znaci suprotan primer od onog gore. Kada mi brzinomer pokazuje 50kmh, GPS kaze 46 i tako dalje... Kad uzmem nove gume isporbacu opet da proverim koliko realno laze brzinomer.

Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Sep 26 2010, 14:57

to sa brzinomerom i gps je ok ali na sirim gumama imate i veci otpor pri kotrljanju tockova i pod istim gasom auto ide sporije ali opet to je tako zanemarljivo dajt nesto pametnije Sleep
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyUto Sep 28 2010, 15:45

Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptySub Okt 02 2010, 09:25

Da je vidim po snegu ili blatu... Rolling Eyes

Prva stvar koja mi padne na pamet kod "revolucionarnih" pronalazaka je kako da ih do sad velike firme koje se time bave nisu izmislile. Npr zasto BMW to ne stavi da bude bolji od Mercedesa. Mora da im nije stalo do toga pa stavljaju obicne (eventualno roundflat) balone...

Drugo, takav nacin oslanjanja vec postoji u kolima i zove se amortizer Wink
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptySub Okt 02 2010, 11:44

michelin pravi slican sisteme sad mislim da je ovo bolje nema pumpanja gubljenja pritiska krpljenja ostadose vulkanizeri bez posla samo sto to fabeike guma nece tako lako pustiti jer i oni ostaju bez dela profita to je osnovna stvar.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptySub Okt 02 2010, 15:35

uu DObra stvar Smile samo ko zna koja bi cena bila Smile A i to sto kazes proizvodjaci guma to ne bi dozvolili Smile a vulkanizere ko pita Smile sitna boranija Smile
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptySub Okt 16 2010, 18:24

kupi li neko gume za zimu po koliko i gde vidim da za 6100d. moze da se uzme trenutno najbolja guma na svetu ultra grip 7+
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Okt 17 2010, 00:13

Ja bio u Tempu skkoro i trazio winteru ali nemaju 205...najveca je 195
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Okt 17 2010, 10:21

metrocop ::
Ja bio u Tempu skkoro i trazio winteru ali nemaju 205...najveca je 195
koliko je u tempu u mitrovici je 195/65/15 5200 na kredit a za kes 5% popust
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Okt 17 2010, 12:01

Ista cena Smile 5190 Smile)
Nazad na vrh Ići dole
kristijan.l
Početnik
Početnik
kristijan.l


Broj poruka : 27
Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 43
Lokacija : Sombor

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyNed Okt 17 2010, 18:58

metrocop ::
Ja imam 4 letnje gume.. Stim sto su mi prednje dobre a zadnje uzas Smile Tako da moram da kupim svakako 2 zimeske za prednje a ove da prebacim pozadi. Da li neko zna koliko su celicne felne?

I da jos jedno pitanje. Cini mi se kao da mi prednje gume ispustaju. Pumpam ih na 2 bara i nakon nekih 10-ak dana padnu na 1,8 tj vidljivo se ispumpaju Smile Jel to normalno i na koliko vremena bi trebalo dopumpavati gume?

I mene interesuju felne. Želim da zamenim sve četiri, pa mi trebaju čelične felne za Kalosa, da sam miran za zimu. afro
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyPon Okt 18 2010, 06:51

pa ne bi trebalo da toliko izduvaju.proveri gume meni se desilo da sam pokupio eksercic koji je ostao u gumi i da naduvavam na 15 dana,a mozda ti je i felna malo kriva pa pusta.ja vec 2g.pumpam samo azot i jako sam zadovoljan,doduvam jednom u 6-7 meseci i to 0,2-0,3 bara.probaj neces se pokajati,mnogo e bolje.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyPon Okt 18 2010, 13:56

A gde da nadjem azot? Smile Nisam sigurand a ih ima po pumpama...

Avionske gume se iskljucivo pune azotom...
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyPon Okt 18 2010, 15:00

metrocop ::
A gde da nadjem azot? Smile Nisam sigurand a ih ima po pumpama...

Avionske gume se iskljucivo pune azotom...
Kod bolje opremljenih vulkanizera...Nije to bas azot iz boce vec neki uredjaj koji ga izvlaci iz vazduha, pretpostavljam da to nije 100% azot ali i to je bolje ...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyPon Okt 18 2010, 16:20

joca ::
metrocop ::
Ja bio u Tempu skkoro i trazio winteru ali nemaju 205...najveca je 195
koliko je u tempu u mitrovici je 195/65/15 5200 na kredit a za kes 5% popust

oglas
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyPon Okt 18 2010, 16:25

joca ::
kupi li neko gume za zimu po koliko i gde vidim da za 6100d. moze da se uzme trenutno najbolja guma na svetu ultra grip 7+

polovne ultra grip 7+
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyPon Okt 18 2010, 19:32

najbolja zimska guma nek joj je sara bar 4mm i ne brigaj jesi sve 4 uzeo ikoliko te izaslo?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 EmptyPon Okt 18 2010, 19:42

joca ::
najbolja zimska guma nek joj je sara bar 4mm i ne brigaj jesi sve 4 uzeo ikoliko te izaslo?
ma nisam jos , imam dve savine stare te cu pozadi a uzimam dve wintere nove za napred
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





GUME               - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GUME    GUME               - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
GUME
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» zimske gume
» Zimske gume
» Matiz gume
» Koje gume za zimu?
» zimske gume u letnjem periodu ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: