Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 temeratura nula, a termostat zatvara

Ići dole 
+9
zeks
ivanjovanovic
Radan
Megasp
ivan85_zmaj
Timo Popovski
serhio011
GTX
kostas79
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptyPet Feb 10 2012, 12:31

ivan85_zmaj ::
Ujutru idem kod drugara, mehanicara, da izmerimo laserom temperaturu motora, i da utvrdim na koliko stepeni termostat otvara i pusta vodu.
Bas me zanima kakav ce rezultat biti, pa cu napisati ovde na forumu kakva je situacija.
Moram da ga nateram da nabavi konektor da bi mogao da kaci na komp, pa da ocitava podatke odatle. Very Happy
Kaze trenutno moze ovom metodom lasera da izmeri temperaturu motora.
nek ti uperi laser u kuciste termostata a ne u motor, i izmeri vodu u cantri
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptyPet Feb 10 2012, 14:02

Evo odradili smo merenja danas i dosli do potpuno jasnog zakljucka a to je da termostat ne valja. Pustio je vrucu vodu u hladnjak, dok je na bloku motora pokazivalo oko 70C ±(2-3)C, temperatura na kucistu termostata je bila slicna, a na samom ulazu u hladnjak, dakle na onom alu delu je bila negde oko 80C, sto je svakako mnogo ispod onih 87C koliko bi trebalo da tek otvori. Kazaljka je u tom trenutku bila jedva iznad prve bele. Ventilator jos nije ukljucivao.
Auto je tako radio sa vecim gasom, i nabijao temperaturu, sve dok nije ukljucio ventilator. U tom trenutku je na samom hladnjaku bilo oko 95C, a na motoru, termostatu oko 80-85C.
Tada je kazaljka u kabini bila na pola prve i druge bele, tacnije malo vise ka drugoj beli.
I to bi trebalo da bude neka tacka, radne temperature, ali kazem, jako dugo mu je trebalo da postigne tu temp. i to radeci u mestu. U voznji kazaljka pada i ispod prve bele.
A termostat je definitivno otvorio ranije, eto mozda na nekih 70 i kusur stepeni on je vec pomesao vodu.

Medjutim i pored toga sto je to utvrdjeno i pored toga sto je auto u mestu skoro kuvao, koliko se zagrejao i neprekidno palio ventilator na hladnjaku u kabini je grejanje bilo nesto bolje ali tu sad ima drugi problem.
Grejanje na trenutak bude toplo, a onda se nekako brzo izduva i istrosi kad okrenem ventilator na 3 ili na 4 pa pocne da duva hladnije.
Zato je tu problem izgleda i u zacepljenosti radijatora.

A trece po njegovom misljenju pribojava se da nije mozda otisao odnosno popustio dihtung na glavi motora, posto kaze da su creva dosta cvrsta na stisak i da da se pravi u sistemu mnogo veci pritisak.
Cini mi se da u trenutku kad otvori poklopac na cantri, da oslobodi pritisak da se nekako bolje greje unutra. Pod haubom je malo popustio selnu na crevetu za mali hladnjak odatle ispustio da izadje malo vode, tipa da izbaci pritisak, mozda vazduh i tome slicno. U tom trenutku bude kao toplije da duva, al opet kazem, ta toplota nekako se brzo izduva i onda krene hladnije.

Neznam kakav to pritisak moze da se stvara kad ode dihtung i sta je tu u stvari problem.

Za pocetak definitivno menjam termostat, da to otklonim kao jedan od problema, pa da onda vidim kako ce nadalje da se ponasa i zagrevanje motora i grejanje u kabini.

Eto tako... muke samo.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptyPet Feb 10 2012, 18:51

Neznam da je otisao dihtung glave ili bi ti falilo mnogo vode,ili bi ti pomesao ulje i vodu.Vidi ti skini taj radijator mali pa ga probaj ocepiti,a dihtung otom potom.Imao bi ti ja mislim i druge probleme da je riknuo dihtung glave.Kod mene cim se malo odvoji kazaljka za temperaturu od nule,pocinje da duva toplo.Tako da verujem da ti je taj mali hladnjak 100% zacepljen,neprima dovoljno vode i to malo sto primi ventilator trenutno izduva.I ubaci neko cebe u kola jbs ti to zima brale What a Face
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptyPet Feb 10 2012, 19:03

pa moze da bude da je probio dihtung pa ti nabija vazduh u creva, al sto kazu imao bi verovatno jos nekih problema... sto kaze radan prvo ti proveri sve pre nego sto skines glavu jbg
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptyPet Feb 10 2012, 22:17

Da, da u pravu ste. Pa i on mi isto kaze, cudi ga sto eto nema drugih simptoma, za sada je sve kako treba, ali javlja se neki cudan pritisak u sistemu. Rekao mi je da vozim i dalje tako, pa otom potom, mozda se pokaze kroz neko naredno vreme.
Rekao mi je da ujutru obratim paznju kad palim auto na benzin znaci na ladan motor, kako se pozadi na auspuhu ponasa. Dal ima onaj rad "bum, bum, bum" na auspuhu. A ja nisam siguran sada, pa cu ujutru to malo da prekontrolisem, da vidim dal se tako cuje.

Inace narucio sam nov termostat sa metalnim kucistem, tako da se nadam da ce mi to sutra stici, pa da to ugradim i da vidim sta sam dobio.
A onda da probam nesto sa tim malim hladnjakom, al ko to da cisti pojma nemam. Pitanje je sa cim moze da se otcepi i da se ocisti, a nov kosta oko 5500 din.

Eto tako... pozz
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptySub Feb 11 2012, 08:02

ivan85_zmaj ::
mozda na nekih 70 i kusur stepeni on je vec pomesao vodu.

Pa taj je dobar za leto Idea Idea Idea Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptySub Feb 11 2012, 11:25

mozda ti i cep od cantre ne valja, on treba da popusti pritisak, mozda si ga pretegao...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptySub Feb 11 2012, 17:18

Pa mozda, ja inace volim da zategnem sve. Videcemo. Narucio sam nov termostat al mi danas nije stiglo brzom postom, verovatno ce od ponedeljka. Pa onda kod majstora da to namestim, pa cemo videti sta onda kaze. Kako ce se dalje ponasati.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptyNed Feb 19 2012, 15:19

zmaje ako je mali hladnjak opisao sam u nekom od postova kako sam ja to cistio dok smo ja i cale radili hladnjake i to je poprilicna zezancija od skidanja pa nadalje samo ako imas vremena a manjak love radi.ali sto rekose proveri prvo ostalo.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 EmptyUto Feb 28 2012, 20:55

Meni je popustila sajla kojom pomeras iz toplog u hladni polozaj. Ne znam sta si uradio povodom ove teme, ali ispod suvozaceve leve nogu ( orijentaciono) imas sajlu i prati je ka motoru do jedne polugice, ukljuci ventilator na cetvorku i tu polugicu povuci ka sebi ili mozes direktno sajlu ( neka ti motor bude vruc) i veruj mi tri milimetra je dovoljno da mi je duvalo izmedju toplog i hladnog, a oko 5 milimetara je duvalo skroz vruce. Ja sam zaglavio papir iza polugice i cekam da prodje zima. voznja
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
temeratura nula, a termostat zatvara
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Problem sa senzorom temperature rashladne tecnosti na Tacumi 1.6
» adekvatni delovi od opela odgovaraju original za daewoo tacumu
» termostat za nubiru
» Termostat i protok vazduha u kabini
» da li neko zna gde se nalazi termostat na daewoo nexi?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: