Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 cudno zveckanje kad motam volan

Ići dole 
+3
Aleks_BGD
ivan85_zmaj
suko
7 posters
AutorPoruka
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptySre Sep 21 2011, 16:53

Pozz drugari kad motam volan u levo stojim u mestu cuje se neko cudno zveckanje,trap je znaci ceo nov od solja amortizera,amortizeri,jabucice,stabilizatori ama bas sve sad mi kaze majstor da ima lufta na letvi volana i da je to preskupo da se kupi novo oko 550 eura!!!!Drugar mi kaze da ima u Trsteniku covek koji to remontuje sa garancijom 6 meseci i kosta 100 eura,da li je to neko od vas radio na svom autu?Pozz
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptyPet Sep 23 2011, 10:16

I kod mene se to cuje... sumnjao sam i ja da je letva, al pokusavam da ne obracam paznju... znam da je skupa opravka. Jel imas lufta u volanu ili je cvrst da tako kazem?

Nazad na vrh Ići dole
Aleks_BGD
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 02.05.2011

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptyPet Sep 23 2011, 17:02

ivan85_zmaj ::
I kod mene se to cuje... sumnjao sam i ja da je letva, al pokusavam da ne obracam paznju... znam da je skupa opravka. Jel imas lufta u volanu ili je cvrst da tako kazem?


Cuje se i kod mene,ali ne toliko....nema lufta u volanu,nevuce u stranu teraj ko ga j.....
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptyČet Okt 06 2011, 19:25

suko gde si nabavio solje amortizera kod mene se cuje desna ili ako neko zna gde ima i pozdrav svim novim i naravno starim clanovima dugo me nije bilo kuca posa kuca posao jbg.
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptyPet Okt 07 2011, 20:07

U Kraljevu autodelovi AS 036356437pozz
Nazad na vrh Ići dole
Aleks_BGD
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 02.05.2011

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptyUto Okt 11 2011, 19:56

joca ::
suko gde si nabavio solje amortizera kod mene se cuje desna ili ako neko zna gde ima i pozdrav svim novim i naravno starim clanovima dugo me nije bilo kuca posa kuca posao jbg.

Joco kod mene se necuje vise,juce sam dosao iz Leskovca i peglao sam ga jedno 160-170 i nema vise zveckanja,i onog teskog okretanja volana.Sta mu se desilo neznam,ali problem je nestao sam od sebe...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptyPet Okt 14 2011, 20:10

suko ::
U Kraljevu autodelovi AS 036356437pozz
koja im je cena bila ja jos nisam resio desni se cuje lepo mada volan samo kad skrecem polako bez gasa onda je malo tezi.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptySub Okt 22 2011, 14:36

Kod mene isto ima lufta u volanu... Evo jedne stvari zbog koje moze da se cuju cudni zvuci kada se okrece volan... Proveri ulje u stiringu! To ti se nalazi sa leve strane kad otvoris haubu... Hoce nekad da se cuje kada ulje padne ispod minimuma...
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptyPon Okt 24 2011, 17:12

ulje je na maksimumu to smo prvo uradili i ocistili filter koji se nalazi tu,ali zveckanje je i dalje tu i poceo je da vuce u levu stranu!
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptySre Okt 26 2011, 23:16

Hmmm ne znam sta bi moglo biti... Moja Leganca prmecujem sve vise "pliva" dok je vozim...
Nazad na vrh Ići dole
Compus_Sui
Početnik
Početnik
Compus_Sui


Broj poruka : 27
Datum upisa : 04.08.2011
Godina : 49
Lokacija : Sombor

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: ulje   cudno zveckanje kad motam volan EmptySub Nov 26 2011, 10:53

Kako je naziv ulja posto sam proverio kod mene je ispod minimuma.I da citao sam na nekom forumu da ako je se doliva treba podici oba prednja tocka i sa upaljenim motorom motati levo i desno da se istera vazduh iz sistema,e sad da nebude rekla kazala ima li neko sigurnu informaciju o nacinu dolivanja?
Nazad na vrh Ići dole
Korf Bania
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.11.2014
Godina : 63
Lokacija : Hrvatska

cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan EmptySub Nov 08 2014, 23:31

To što se čuje kad okrećete volan u stajanju i sporom kretanju,je suv tarni ležaju u vrhu prednjih amortizera.

Dakle potrebno je skinuti amortizer skinuti oprugu a zatim odvojiti ležaj koji je u plastičnom prstenu.Skinuti plastiku koja se lako odvaja i podmazati tovatnom masti.Iskoristiti priliku za zamenu možda još nečeg na točkovima.Letva volana nije....,i ona ne škripi ona se reparira zamenom gumica i brtvi ukoliko pušta ulje,i svakako klizača ukoliko imaju lufta,novi ne smeju imati lufta.Servis letve ne bi smeo biti više od 40 eura,pa čak i manje.

A to ako se teško okreće volan automobila,može biti a on je i najćešći uzrok suv krst osovine volana.Najbolje skinuti osovinu sa krstom(lako se skida)i podmazati WD-40 i uljem za finu mehaniku.Ili još bolje zameniti krst koji nije skup,jeftin a isplati se.


Poslednji izmenio Korf Bania dana Čet Feb 11 2016, 14:17, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Dopuna)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





cudno zveckanje kad motam volan Empty
PočaljiNaslov: Re: cudno zveckanje kad motam volan   cudno zveckanje kad motam volan Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
cudno zveckanje kad motam volan
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zveckanje!
» Cudno ponasanje takume
» Čudno lupkanje - Kalos
» Drugi volan na Lanosa??
» Kad predjem 100km/h volan se trese

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: