Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Čudno lupkanje - Kalos

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
dexns
Početnik
Početnik
dexns


Broj poruka : 34
Datum upisa : 07.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Čudno lupkanje - Kalos Empty
PočaljiNaslov: Čudno lupkanje - Kalos   Čudno lupkanje - Kalos EmptyPet Avg 26 2011, 19:26

Društvo ... treba mi pomoć prijatelja.....
U pitanju je Kalos '03 godište.
U poslednjih par meseci imam jako čudno lupkanje u prednjem delu automobila , e sad mislim da je iz desnog točka tj sa desne strane motora, al' nemogu tačno da tvrdim pošto je zvuk čudo pa se prenosi na sve strane naročito u limenoj kutiji poput auta Smile

Naime o čemu se radi ... Kako auto ubrzava lupkanje se povećava , mislim više i brže lupa sa obzirom da auto ide brže , kako usporavam manje lupa , i tamo ispod 20km/h se ne čuje više. Najviše se čuje na oko 50/60 km/h. Suvozač takodje oseti lupkanje ispod nogu....

Postepeno sam krenuo sa eliminacijom nekih stvari koje sam mislio da su u pitanju :
1. Zamenio točkove(gume) levi/desni , misleći da je guma defektna - OPET LUPA
2. Otišao u servis(kod drugara) , digli ga na dizalicu vozio ga u vazduhu, znači bez otpora - OPET LUPA
3. Zamenio diskove i pločice , sve novo - OPET LUPA

Pitanja :
1. Da li može biti homo-kinetički zglob , mada u krivinama ne lupa ništa više od gore opisanog lupanja, pošto znam da kad počne da udara i klokoće kad skrećeš da je homokinetički zreo za zamenu.
2. Da li može biti lamela ili nešto oko kvačila pošto , kad naglo menjam brzine , zna nekad da ne prihvati odma' ... svestan sam da i to treba da menjam , al teram ga dok ne postane ne podnošljivo Smile

POMOGAJTE , hoću da ga zapalim ili bacim u Dunav ! Smile
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

Čudno lupkanje - Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudno lupkanje - Kalos   Čudno lupkanje - Kalos EmptyPet Avg 26 2011, 22:09

Nemoj da ga bacis u Dunav, dobar je to auto Wink

Ja sam skoro isto imao cudan zvuk, zvuk mehanickog rotiranja necega prilikom kretanja, pri manjim prenosima se vise culo a pri vecim manje. Na kraju se ispostavilo da je u pitanju prednja leva guma. Mislio sam da nije mozda neizbalansiran trap ili lezajevi ... poznanik je mislio da su lezajevi takodje ...

Ako se zvuk produbljuje, pojacava i ima primese zvucanja struganja, verovatno mogu biti lezajevi ... proveri da nije to, ne daj Boze da ti blokiraju tockove.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Čudno lupkanje - Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudno lupkanje - Kalos   Čudno lupkanje - Kalos EmptySub Avg 27 2011, 07:45

Ne u Dunav pa to je auto sa najmanje kvarova na forumu meni se desavalo da lupka
na levoj strani i ispostavilo se da je vertikalni stabilizator promenio samo levi
oko 900din plus ruke sica posle se nije culo
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dexns
Početnik
Početnik
dexns


Broj poruka : 34
Datum upisa : 07.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Čudno lupkanje - Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudno lupkanje - Kalos   Čudno lupkanje - Kalos EmptyPon Sep 26 2011, 15:35

kvar rešen , ležaj prednjeg desnog točka , ležaj 1500 + ruke 1400 dinara = 2900 dinara Smile
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Čudno lupkanje - Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudno lupkanje - Kalos   Čudno lupkanje - Kalos EmptyPon Sep 26 2011, 18:50

Odlicno!! Rekosmo da nije za u Dunav jos Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Čudno lupkanje - Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudno lupkanje - Kalos   Čudno lupkanje - Kalos Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Čudno lupkanje - Kalos
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Cudno ponasanje takume
» cudno zveckanje kad motam volan
» Lanos-Lupkanje pri skretanju
» Pojedinačno lupkanje pri 60-70km/h
» Lupkanje pri ubrzanju od 60-70km/h

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: