Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kad predjem 100km/h volan se trese

Ići dole 
+7
kostas79
Radan
Boca
serhio011
Megasp
ceronimus
Chevy
11 posters
AutorPoruka
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyPon Jun 11 2012, 08:07

Kao sto naslov teme kaze, cim predjem 100 km/h volan se trese. Zamenjene su spone, silen blokovi, trap je centriran. Majstor je rekao da mi je trap odlican, na izvestaju koji sam dobio sa centriranja video sam da je minimalno bio rastelovan pre centriranja. Gume mi ne kace koseve, ne znam sta bi to moglo da bude da mi pri vecoj brzini trese volan. Lezajevi se ne cuju.
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyPon Jun 11 2012, 10:17

ja sam nesto gotovo ubedjen da je do guma...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyPon Jun 11 2012, 11:16

Moze biti da je do guma.Meni je tako na 100 km/h treskalo na 120 se gubilo.Kasnije kada sam menjao gume nije mi treskalo.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyPon Jun 11 2012, 14:31

probaj da sa nekim zamenis kompletne tockove , dva po dva , Kad predjem 100km/h volan se trese 117947 pa ces videti
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyPon Jun 11 2012, 18:27

Kada ti se volan trese pri nekoj brzini (najčešće preko 90 km/h), obično je znak da bar jednoj gumi treba balansiranje.
Ali, ono što je još bitnije, OBAVEZNO VIZUELNO PREGLEDATI sve 4 gume na mašini za balansiranje. (samo gledanjem, bez rotacije na mašini, nećeš videti deformitete)
Veoma sličan problem sam imao prošlog avgusta, kada sam krenuo na more. - Trešenje volana i vibracije iz prednjeg dela auta.
Znači vizuelno proveren trap - sve u redu.
Centriran trap - malkice je bio pomeren, ali to nije bio problem.
Prednje gume balansirane - izbalansirane, ali ne pregledane !!!!
Da ne bih tupio ponovo o tome... Uzrok mog problema su bile gume.
A, taj problem možeš da ustanoviš samo kod vulkanizera, jer su naizgled sve 4 gume bile u redu.
Međutim, kada ih je drugi vulkanizer (kada sam se vratio sa mora) poskidao i stavio jednu po jednu na mašinu za balansiranje rezultat je bio sledeći:
Sve 4 gume su bile loše. 1. sa balonom 2. deformisana na gazećem sloju 3. i 4. jajaste.
To stvarno ne možeš na pogled da ustanoviš, nego tek kada se stave na mašinu, pa ih majstor dobro zagleda.
Promenio sam sve 4 gume i problem je nestao Wink
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyUto Jun 12 2012, 09:21

Hvala vam na odgovorima. Balansirao sam tockove kad sam stavljao letnje gume pre 3 meseca, ali izgleda da cu morati opet da ih balansiram.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyUto Jun 12 2012, 19:19

Evo sta se meni desilo zimus po onom snegu.Kroz jedno sokace nisam mogao da prodjem i stavim ja lance,lepo izadjem zavrsim to sto sam imao vratim se na "cisto",skinem lance i nastavim normalno da vozim doduse polako.Medjutim kad sam malo stisnuo gas vidim da to nije to,tresnja cim predjem 70.Ajde kod jednog vulkanizera,pa kod drugog....i nista sa gumama i felnama sve u redu ali ono od stavljana lanaca trese i bog.I braco moja to odjednom prestade samo od sebe,niti su balansirani tockovi niti menjane felne jednostavno samo od sebe prestalo da trese.I tako je do danas.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptySre Jun 13 2012, 21:20

Chevy ::
Balansirao sam tockove kad sam stavljao letnje gume
Dzabe ti balansiranje , ako je guma kriva opet ce da trese
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyPet Jun 15 2012, 17:30

Sigurno su neizbalansirane gume. Da je guma kriva tresao bi uvek. Inace sam radio kao klinac kod vulkanizera pa sam to zapamtio.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyNed Jun 17 2012, 21:19

Kod moje Daewo nubire se javlja isto taj problem i pored dva puta balansiranja guma i promena komplet donjih viljuski i kontrole paralelizma problem nije eliminisan ostaje mi da jedino promenim diskove i da vidim sta ce se desiti. Po meni jedino vibracije koje se javljaju na 120 km/h su po meni diskovi koji nisu balansirani i u toku trosenja su primili ovalnu geometriju jer same kandze sam revizirao jer su bile zaribale pa se plocice nisu trosile jednako.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyPon Jun 18 2012, 17:54

koliko je meni poznato kad su diskovi krivi trese prilikom blagog pritiska na kocnicu, ja bih pre krivca trazio u felni ako su gume vec menjane. Desava se da felna bude kriva ''u srcu'' i da to vajni majstori i njihove masine ne provale, posle silnog balansiranja i pravljenja mene ludim od strane vulkanizera i raznih ''znalaca'', kupio sam nove felne, monitrao iste gume koje sam imao i sve je prestalo.
ima negde na forumu se vec pisalo o tome pa sam i ja izneo svoj problem
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyČet Jun 21 2012, 12:25

Nisu mi felne krive. Primetio sam da kad malo okrenem volan na levo ne trese, ali blago skrece auto. Centrirao sam trap. Pre ce biti da je problem do guma. Znaci kad drzim volan pravo malo trese, kad okrenem na desno trese vise, a na levo ne trese uopste.
Nazad na vrh Ići dole
primo 1
Početnik
Početnik
primo 1


Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.06.2012
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptySub Jun 23 2012, 23:25

Videceš kad ti vulkanizer bude stavio točak na onu vrtešku kako stoje stvari. Dešava se međutim još nešto, ja sam imao taj problem pre nekoliko godina. Homokinetički zglob mi je zapinjao i to je stvaralo opisane probleme. Ništa nije vredelo što sam imao nove gume i dobe točkove, zglob je morao da se menja iako nije imao ono karakteristično klikanje u krivini. Sreća pa nije bio skup. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese EmptyPon Apr 22 2013, 20:51

Evo da i ja iznesem iskustvo...

Ja kad sam kupio moju Nubiru i zamijenio sve 4 gume,
dešavalo mi se preko 85 90 da počne da trese, otišao
na balansiranje i sve prestalo a od tada prošlo 3 godine...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kad predjem 100km/h volan se trese Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad predjem 100km/h volan se trese   Kad predjem 100km/h volan se trese Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kad predjem 100km/h volan se trese
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Drugi volan na Lanosa??
» cudno zveckanje kad motam volan
» Volan(upravljač)- sirena(svirena)
» Remont servo pumpe za volan.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: