Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???

Ići dole 
+7
Mixy
lazarijus
ivan85_zmaj
dellas
joca
bokilava
ManBlack
11 posters
AutorPoruka
ManBlack
Početnik
Početnik
ManBlack


Broj poruka : 5
Datum upisa : 23.02.2011

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Feb 24 2011, 00:39

Postovane kolege jos jednom pozdravljam sve i da predjem na stvar odmah...
Naime kao sto rekoh Leganza je zaista odlican automobil,ali sa zamerkama tu i tamo. Generalno se ne kvari ,ali u poslednje vreme nailazim na problem sledece vrste,a tice se volana ili letve volana ili amortizera,ne znam nisam pametan vise.
Dakle ovako: Dok stojim i okrecem volan levo-desno cuje se neko pucketanje voznja (tako nesto),a pri tom nemam lufta u volanu. Proveravao sam spone i sl. sve je ok. Kazu mi da je verovatno letva u pitanju,ali ali...ako ne moram ne bih bacao lovu na to! Da uklonim sve mogucnosti,pa ako nije nista od toga da idem na repariranje letve!! glavom u zid
Verovatno je to sve povezano za okretenjem volana i servo pumpom,jer cini mi se da se na trenutke teze okrece volan,spec. u levu stranu,kao da servo radi pa ne radi cak se i ne vraca ponekad...... What a Face
Eto to mi je problemcic,koji se ne primecuje bas mnogo,ali s obzirom da volim da mi je na automobilu sve u redu,zivcira me!!!!! Ako neko ima ideju ....

Pozdrav do pisanja
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Feb 24 2011, 01:41

jel primecujes mozda negde neko curenje?
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Feb 24 2011, 04:14

e da me cera ne probudi ovako rano ne bi imao sta da radim u ove sitne sate ovako mi dobro dodje i skratim vreme do 7h.e sto se tice letve ne mora da curi moze da prosviraju semerinzi na levoj ili desnoj strani ili cak oba pa da se to desava ili da povratni ventilici(oni regulisu kad ulje ide u levu kad u desnu stranu) na glavi letve ne funkcionisu,licno iskustvo sam imao sa peugeotom 505 kad je i ulje bilo lose.90% po opisu su semerinzi.inace juce sam promenio gumeni zaptivac na ventil deklu(primetio da je poceo malo da balavi)a ja odma kod majstor mise i kazem mu da mi to promeni a on "sad cu da ti uzmem pare".nazovem beo-tas kaze 770rsd.kaze misa gledaj sad okrene svog dobavljaca iz ns ono 600rsd.poruci covek dosao za sat ipo zamenuli oprali motor kao u apoteci.
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Feb 24 2011, 05:41

Druže jesi li ti siguran da ti se ne čuju šolje amortizera, ako se čuje pucketanje kad motaš reklo bi se da je to. P.S. I meni se čuje desna ponekad.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Feb 24 2011, 07:51

To pucketanje se cuje i kod mene na Nubiri. I to samo kad motam u mestu, u voznji ne. E sad nisam primetio da ide teze okretanje. Jedino sto mi je sad sinulo dok sam citao post, jeste to vracanje volana posle skretanja. Cini mi se, al moram da obratim bolje paznju, da se kao sporije vraca.
Drugar isto nesto povrsno gledao, kaze mozda su stabilizatori... osluskivali su i solje amortizera... ko zna sta se tu desava??? confused
Nazad na vrh Ići dole
ManBlack
Početnik
Početnik
ManBlack


Broj poruka : 5
Datum upisa : 23.02.2011

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Feb 24 2011, 07:53

Dobro jutro, Very Happy ....evo kafica i sl. Hm,nista nigde ne curi,da, sa desne strane ponekada skripi nesto kao olupina broda ili tako nekako,moguce je da je solja! To se sa vremena na vreme cuje....
Sto se tice letve videcu sa svojim majstorom i recu cu mu da pogledamo (kazem u mnozini jer uvek se motam kada radi nesto oko auta,da bih naucio svoj automobil) oko semeringa i ventilcica,sto uopste nije iskljuceno da je to problem,ali i dalje mi ostaje blago tupkanje u volanu....mozda su krstici kod puske volana i letve... Rolling Eyes Rolling Eyes
Ponavljam sve to nije strasno,ali me uzasno nervira
Mad
Hvala na lepom prijemu na forum! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ManBlack
Početnik
Početnik
ManBlack


Broj poruka : 5
Datum upisa : 23.02.2011

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Feb 24 2011, 08:08

Generalno je prednji trap kod daewoo automobila los,a delovi da kazemo kineski,dosta los kvalitet,pa ne traju bas dugo! Tako da nije ni cudo da skripi tu i tamo! Ovo kod mene,(a vidim da je generalno to jedan od problema daewoo automobila) nije neka velika stavka,ali utice na voznju,spec okretanje volana i ne vracanje istog,to je po meni cista mehanika u pitanju. Mozda i gresim...

Neutral Videcu,danas sutra!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Feb 24 2011, 08:23

Aj vidi ti, pa javi nama da znamo na sta da obratimo paznju, kad budemo resavali slucaj... bravo
Slazem se da je generalno los prednji trap kod ovih vozila, i da brzo propadne. Mada kakvi su nam putevi nije ni cudo. Ali ja sam pre godinu dana menjao pola trapa napred i imam osecaj da je sve propalo.
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Feb 24 2011, 11:44

Svi imamo iste probleme, meni su stabilizatori po svemu sudeci za zamenu, mozda ta desna solja, i gumica balans stangle. To je taj trap, srecom su jeftini delovi. Stabilizator 900din cini mi se, gumica 200, a za solju ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
lazarijus
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.09.2010

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptySub Feb 26 2011, 21:20

monblack jesi li resio pucketanje na leganzi?
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyNed Feb 27 2011, 21:52

ManBlack ::
Postovane kolege jos jednom pozdravljam sve i da predjem na stvar odmah...
Naime kao sto rekoh Leganza je zaista odlican automobil,ali sa zamerkama tu i tamo. Generalno se ne kvari ,ali u poslednje vreme nailazim na problem sledece vrste,a tice se volana ili letve volana ili amortizera,ne znam nisam pametan vise.
Dakle ovako: Dok stojim i okrecem volan levo-desno cuje se neko pucketanje voznja (tako nesto),a pri tom nemam lufta u volanu. Proveravao sam spone i sl. sve je ok. Kazu mi da je verovatno letva u pitanju,ali ali...ako ne moram ne bih bacao lovu na to! Da uklonim sve mogucnosti,pa ako nije nista od toga da idem na repariranje letve!! glavom u zid
Verovatno je to sve povezano za okretenjem volana i servo pumpom,jer cini mi se da se na trenutke teze okrece volan,spec. u levu stranu,kao da servo radi pa ne radi cak se i ne vraca ponekad...... What a Face
Eto to mi je problemcic,koji se ne primecuje bas mnogo,ali s obzirom da volim da mi je na automobilu sve u redu,zivcira me!!!!! Ako neko ima ideju ....

Pozdrav do pisanja


90% ti se cuju kugle,meni na leganci se isto tako culo i sredili smo to tako sto smo podmazali kugle.
a radio sam i pumpu za servo, radio je servo samo na obrtajima vecim od 1000, cim spadne ispod 1000 volan se ukoci, nasao sam polovnu pumpu za 60e.
radio sam i letvu volana, to je izaslo negde oko 180e, nisam je menjao nego sam nasao nekog majstora sto popravlja letve,inace kazu da su skupe.

Zato,najjeftinije ti je prvo da probas da podmazes kugle,to sto se tice tog pucketanja,
a za ovo sto ti se koci volan,najvise mi lici na pumpu,mada moze biti i letva.
Meni kad je otisla letva,volan je kocio stalno,jedva smo otisli kod majstora...
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
ManBlack
Početnik
Početnik
ManBlack


Broj poruka : 5
Datum upisa : 23.02.2011

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyČet Mar 10 2011, 11:42

Pozdrav,
uh...puf....Servo je ocigledno otisao ili odlazi lagano.
Tesko se okrece na trenutke volan..Poludecu vise,ali cu da resim problem!
servo Pumpa radi kako treba,tako da mi nije jasno u cemu je problem.
Sutra cemo da proverimo krstice kod letve i puske volana,moguce je da oni prave problem pri okretanju !!!!
Javljam sta se desilo,a pucketanje je i dalje prisutno dok okrecem volan u malim raqzmacima levo desno!

big_boss
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyPet Mar 25 2011, 16:53

Proveri kakvo je ulje u Power servo chantri Smile)
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyPet Mar 25 2011, 23:44

Jel ti neko gledao solje?
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptySub Mar 26 2011, 06:13

dellas ::
Jel ti neko gledao solje?
i mene interesuju solje za zadnji trap,pregledao sam neki dan sve je ok jedino solje mogu da se cuju i to je na pravcu kad naidjem na neku rupu ili na lezeceg.zna li neko posto su?
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptySub Mar 26 2011, 11:20

zadnje ne bi trebale da budu skupe...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyNed Mar 27 2011, 04:29

dellas ::
zadnje ne bi trebale da budu skupe...
koliko i jel ima gde.
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyNed Mar 27 2011, 07:04

zovi beo tas
Nazad na vrh Ići dole
MAD MAX
Početnik
Početnik
MAD MAX


Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2011
Lokacija : Zrenjanin

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyPet Maj 20 2011, 23:44

ManBlack ::
Postovane kolege jos jednom pozdravljam sve i da predjem na stvar odmah...
Naime kao sto rekoh Leganza je zaista odlican automobil,ali sa zamerkama tu i tamo. Generalno se ne kvari ,ali u poslednje vreme nailazim na problem sledece vrste,a tice se volana ili letve volana ili amortizera,ne znam nisam pametan vise.
Dakle ovako: Dok stojim i okrecem volan levo-desno cuje se neko pucketanje voznja (tako nesto),a pri tom nemam lufta u volanu. Proveravao sam spone i sl. sve je ok. Kazu mi da je verovatno letva u pitanju,ali ali...ako ne moram ne bih bacao lovu na to! Da uklonim sve mogucnosti,pa ako nije nista od toga da idem na repariranje letve!! glavom u zid
Verovatno je to sve povezano za okretenjem volana i servo pumpom,jer cini mi se da se na trenutke teze okrece volan,spec. u levu stranu,kao da servo radi pa ne radi cak se i ne vraca ponekad...... What a Face
Eto to mi je problemcic,koji se ne primecuje bas mnogo,ali s obzirom da volim da mi je na automobilu sve u redu,zivcira me!!!!! Ako neko ima ideju ....

Pozdrav do pisanja


Ležajeve iznad prednjih amortizera ili treba podmazati ili ako ne pomogne promeniti... Ako ti se to pucketanje manje cuje posle kiše, onda je moguće da su ti ležajevi u šoljama. Kod leganze hoće da presuše i onda se čuje to lupkanje kad se skreće, a ako ništa ne preduzmeš onda vremenom počne da ide teže volan, pa na kraju moraš i da zameniš te ležajeve.
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyNed Jul 29 2012, 20:40

To su solje ili lezaj amortizera verovatno


Poslednji izmenio Gordiljo dana Sub Mar 16 2013, 10:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptyPon Avg 06 2012, 15:00

pOZZ PRIJATELJI I JA SAM IMAO TAJ PROBLEM I RESIO GA VRLO JEDNOSTAVNO.SKIDAO SAM LETVU UPRAVLJCA DVA PUTA PO PREPORUCI GLUPOG MAJSTORA I SVE JE BILO OK SA NJOM,CEO PROBLEM SE RESIO KADA SAM ZAMENIO LAGER KOJI SE NALAZI ISPOD SOLJE AMORTIZERA I KOSTA NEKIH 1800 DINARA.POZZ
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? EmptySub Nov 10 2012, 16:03

ja sam stavljao nove solje amorta i cistio te lezajeve i stavljao novu mast
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???   Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Leganza 2.0 --Puckanje--skripanje--letva???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Škripanje u vožnji
» Leganza sat
» Kupio bih Daewoo Leganz-u
» Tacuma 1.8SX 2001. skripanje u prednjem desnom tocku
» Pozuteli farovi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: