Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lampica od ABS svetli,Nexia

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
bundic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.02.2011
Godina : 50
Lokacija : Backo Dobro Polje

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptyNed Feb 13 2011, 14:48

Imam problem.Na mojoj Nexiji od pre neki dan,gori lampica od ABS-a,i on ne radi!!!Da li to moze biti zbog toga sto su zadnje kocnice lose(jedva prosao tehnicki u decembru).Moze neki savet?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptyNed Feb 13 2011, 15:20

Dijagnostika, a prethodno proveri sta je sa abs-om. Mozda je samo kod greska, koja treba da se obrise. Ali ako ne radi uopste ABS onda mora da se vidi sta je. Moze biti da su dotrajale kocnice.
Nazad na vrh Ići dole
bundic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.02.2011
Godina : 50
Lokacija : Backo Dobro Polje

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptyNed Feb 13 2011, 16:58

Hvala,na odgovoru!!!ABS uopste me radi,sredicu kocnice pa cu videti sta ce se dogoditi!!!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: aaa   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptyPon Feb 14 2011, 00:23

Nexia je vrlo slicna esperu pa cu ti preneti moj slucaj jer sam muku mucio sa abs-om na njemu...
Prva stvar - boljka im je instalacija za prednje tockove, zice koje vode od kompjutera za abs do senzora na tocku se jednostavno prekinu negde na izlasku iz sasije.
Druga stvar - zaprljan senzor pa se smanjio razmak izmedju citaca i onog ''nazubljenog'' dela i nema dobro ocitavanje brzine tocka.
i treca stvar verovao ili ne je hladnoca i neispravan relej koji na hladnoci zaglavi.
Nema sta da sredjujes kocnice osim ako naravno mislis da ima potrebe zbog nekog drugog problema, ipak bezbednost je na prvom mestu. Prvo idi na dijagnostiku da ti on kaze koju gresku imas pa za dalje ces videti. Imaj u vidu da kad je prekinuta zica dijagnostika kaze kako je greska do senzora, al to se vrlo lako utvrdi sa obicnim unimerom, jednostavno iskopcas senzor i izmeris vrednost. Ako se ispostavi da je nesto od ovoga sto sam naveo ti napisi ovde a ja cu ti pomoci koliko i u cemu mogu.
Ja nekako mogu da se kladim da je do ''struje'' Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptyPon Feb 14 2011, 08:17

kod mene na Kalosu se isto palila i gorila lampica ABS na dijagnostici su mi rekli da je senzor zaprljan ili neispravan
sto bi znacilo da je sve u redu medjutim kad sam zamenio prednje plocice zbog istrosenosti to se izgubilo
i vise se ne pojavljuje tako da i tu dijagnostiku treba raditi samo kod obucenih servisera jer neki nazovi majstori
kupe uredjaje za stotinjak evra i reklamiraju da rade dijagnostiku
Nazad na vrh Ići dole
bundic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.02.2011
Godina : 50
Lokacija : Backo Dobro Polje

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptyPon Feb 14 2011, 11:30

Hvala vam na odgovorima,pokusacu sve sto ste mi rekli da uradim,pa vam se javljam.Pozdrav!!!

boxing
Nazad na vrh Ići dole
bundic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.02.2011
Godina : 50
Lokacija : Backo Dobro Polje

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptyPet Feb 25 2011, 10:42

Evo kao sto sam i obecao javljam se.Posto je ovih dana bilo hladno,mrzelo me je da se bakcem oko auta tako da nisam nista ni pokusavao.Medjutim od juce kada je pao sneg i kako sam ga vozio lampica se ugasila i ABS radi.Verovatno je sneg ocistio citac i on je ponovo proradio!!!!! bravo
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptyPet Feb 25 2011, 11:27

Pa verovatno je to problem... oko zaprljenosti, loseg kontakta i sl. Valjalo bi kad bude lepse vreme da se pozabavis s tim da pregledas sve redom, da se ne izgubi ponovo.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptyPet Feb 25 2011, 18:58

udji u jos dublji sneg sve ce da ocisti
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptySre Sep 21 2011, 21:21

dobro vece,ajde ako neko ima ideju da mi pomogne da resim moj problem jer me sada vec polako nervira. imam nubiru 1.6 98god i problem je sledeci. pali mi se sijalica abs i ona brake od rucne ali ne uvek. otprilike kada je hladan tj.prvo palenje nikad se ne pali i ne pali se nikada kada ga upalim pa kada stojim nego se upali kada krenem i to kada je auto topao tj.na primer krenuo sam vozio malo stao na pumpu ili trafiku i onda kada ga upalim i krenem upale mi se te lampice. jedno vreme sam mislio da sam resio problem tako sto sam kada ga posle upalim kretao i vozio jedno 100-200 metara sa iskljucenim svim potrosacima struje(svetla,ventilator,cd...) i tada se nisu palile,ne znam kakve to ima veze samo sam slucajno primetio jednom kada sam zaboravio da upalim svetla. sada ni to ne pali svaki put. promenio sam plocice i ocistio one kao zupcanike i senzore na prednjim tockovima ali opet isto. ja nesto mislim da je do struje ali mi ne pada na pamet sta jos da mu radim,mislim da je prekinuta neka zica onda bi svo vreme svetleo. ima li ko kakav predlog?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptySre Sep 21 2011, 22:29

JA sam vec pisao moje iskustvo u ovoj temi al evo opet cu. Prvi put kad sam imao problem sa ABSom bile su zice u prekidu, tacnije oba voda koja idu ka senzorima ABSa na prednjim tockovima, i levi i desni, su bila u prekidu. Jednostavno su se zice na izlasku iz sasije lomile i prekinule, nekad je radio al u vecini slucajeva nije. Na dijagnostici je pokazivao da su oba prednja senzora u kvaru, medjutim kad se izmere unimerom daju ispravne vrednosti. To me je navelo da pomislim da su zice u prekidu i zaista je tako bilo. Promenjene zice, ABS lampica i ''rucna'' su se ugasile it o je to.
Drugi problem koji sam imao javio se odmah sledece zime, a to je kad je napolju minus meni se upali ABS lamipca i ABS prestane da radi. U manualu sam nasao da je to najverovatnije pokvaren relej od ABSa, a kasnije kad sam isao na dijagnostiku to se pokazalo kao tacno, jer je izbacivao da je ''open relay circuit''.
Problem je sto niko nije znao da mi kaze gde stoji prokleti relej od ABSa al to je vec d(r)uga prica. Tebi preporucujem da odes na dijagnostiku pa ce ti oni reci gde je greska, i u zavisnosti od toga da vidis sta ces dalje. Ja sam to drndao sam jer niko od majstora nije hteo da se prihvati posla. Svi su sad gospoda i ako ne moze da ti resi preko kompa onda pocne da izmislja, ali i to je sad druga prica Very Happy:D
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia EmptySre Sep 21 2011, 22:52

hvala na brzom odgovoru,sve je to ok samo mi nikako nije jasno kakve veze ima to sto ako ga na primer upalim i ne gasim mogu da ga drndam i vozim 500km i ne pale se,a ako ga ugasim pa opet upalim one se upale i ne gase se dok god ne ugasim auto. jos nesto sam zaboravio da kazem,ne znam da li je bitno ali mi se desava cesto kada krecem sa kolima da se cuje kao da nesto zagrebe i tada se i obicno upale lampice,ali to se cuje samo sekund bukvalno dok ne krene i posle se ne cuje,nemam pojima sta bi to moglo biti. otici cu i na dijagnostiku,ionako sam to hteo da uradim do sada par puta,ali uvek nesto prece iskrsne. hvala jos jednom i pozzz!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lampica od ABS svetli,Nexia Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica od ABS svetli,Nexia   Lampica od ABS svetli,Nexia Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lampica od ABS svetli,Nexia
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Svetli lampica ABS I Rucna i gubi struju
» Lanos svetli service indikator
» Замена сијалица на инструменттабли Ланоса
» Check lampica
» Lampica za rezervu goriva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: