Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lampica za rezervu goriva

Ići dole 
+4
Goran - mugi
Megasp
zorano
Bane GM
8 posters
AutorPoruka
Bane GM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.04.2012

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptySub Avg 10 2013, 18:57

Da li se vama pali lampica za rezervu goriva ?

Do sada mi se ni jednom nije upalila, a bio sam debelo na rezervi skoro do igle..

Skidao sam i proveravao lampicu, instrument kaze da je uredu.

Mozda se upali kada ostanem bez goriva Smile
Nazad na vrh Ići dole
zorano
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.03.2012
Godina : 55
Lokacija : beograd

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptyNed Avg 11 2013, 09:15

Ćao Bane, da pali se lampica istina sa malim kašnjenjem to jest kazaljka ode malo ispod crte i tada se pali lampica, bar je kod mene tako.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptyNed Avg 11 2013, 19:31

Nikad mi se nije palila tj  ranije je i pumpa crkla bez benzina u rezervoaru,ali posle sam oporavio sve i uvek imam 15-20 l benzina u rezervoaru bolje da ne cekate da ode tj da se upali jer ako vam je metalni rezervoar stradace vam on kao i meni i posle se kruni itd kada zardja iznutra nema pomoci.Ali i kada je menjan rezervoar i pumpa video sam da bas nisko stoji a i  kazu da kada se upali nesto jedva da ima goriva ,malo je mana trebalo bi da se upali bar kada imas 6l to je 10% goriva da opomene a jok na 2l.Nije striktno 2 to sam lupio
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptySre Avg 14 2013, 19:57

Bez uvrede ali meni skazaljka nikada nije ispod 1/4 . Zamislim da mi je tu crveno i sipam.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptySre Avg 14 2013, 20:09

Pa 1/4 je 15l  benzina.Tako i treba jer cuva i pumpu i rezervoar i provozati ponekad da se i trosi benzin jer slabi vremenom,ponekad naspem i jako malo tipa 3 l benzina da se malo osvezi pa ga rastegnem na benzinu da se malo oporave dizne
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptyČet Avg 15 2013, 18:21

Right,  mesecno sipam 2 iljadarke benzina.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptyPet Avg 16 2013, 10:56

Goran - mugi ::
Bez uvrede ali meni skazaljka nikada nije ispod 1/4 . Zamislim da mi je tu crveno i sipam.
Има се, може се! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zorano
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.03.2012
Godina : 55
Lokacija : beograd

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptyNed Avg 18 2013, 14:44

koliko sam razumeo bane pita što mu ne radi lampica, a ne da treba da ima 15 litara uvek u rezervoaru. bez ljutnje ali mislim da on to zna. bane ne znam što  ne radi ako znaš i možeš probaj da ispitaš vezu izmedju merača u rezervoaru i lampice ili ako ne onda kod majstora ako ti to treba jer možeš otprilike i kazaljkom da kontrolišeš.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptyNed Avg 18 2013, 21:04

zorano ::
koliko sam razumeo bane pita što mu ne radi lampica, a ne da treba da ima 15 litara uvek u rezervoaru. bez ljutnje ali mislim da on to zna. bane ne znam što  ne radi ako znaš i možeš probaj da ispitaš vezu izmedju merača u rezervoaru i lampice ili ako ne onda kod majstora ako ti to treba jer možeš otprilike i kazaljkom da kontrolišeš.
bravo  upravo tako.Najbolje je da ti je rezervoar uvek pun kao i novcanik.Tu lampicu je neko postavio sa namerom da upozori vozaca da je skoro bez goriva i ona treba da radi,pa sad ti ako mozes sipaj uvek do cepa.Nekoliko puta sam bio na rezervi i palila mi se lampica,bez ikakvih posledica,i nevidim sta je tu sad strasno ako neko ima manje od te famozne kolicine od 15l benzina.Nisam cuo da je to preporuka proizvodjaca ali znam da je pogresno sipati do vrha.I lampica se pali bas bas pri kraju,bar kod mene na lanosu.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptyPon Avg 19 2013, 12:27

Од куповине Ланоса нисам имао ту ,,част'' да се упали сијалица за гориво па сам недавно желећи између осталог да видим где се налази и да ли је исправна демонтирао инструмент таблу и утврдио где се налази, да је исправна и да се очигледно пали на минимум минимума. Момку преостаје да уради исто што и ја или да voznja  док се не упали сијалица или док ауто не стане ако је сијалица цркла Very Happy Претпостављам да је у питању ипак то да није пао на минимум горива потребан да се сијалица упали али није згорег да провери исправност сијалице.
Nazad na vrh Ići dole
Bane GM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.04.2012

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptyPon Avg 19 2013, 16:09

Tosho uradio sam isto sto i ti , rasturio tablu i proverio sijalicu  ali kako ti kazes nisam imao tu cast da se upali Smile 

Nevozim ja na rezervi cesto, bas kada je skripac pa nema druge. uvek oko 15L ima. Zbog pumpe, znam da moze tako da strada.

Jednostavno me zanimalo da li se vama pali i da li je ista situacija kao kod mene. Moj starac na xantiji sipa za dva soma benzina i dalje je na rezervi, ja sipam 2 soma on pokaze pola rezervoara Smile 

Kalos relativno mali rezervoar ima 40 45 L , tako da i rezerva iz ovoga sto ste mi naveli nije veca od 4L. A sobzirom na gorivo koje sipamo to na dnu rezervoara mozemo lopatom da cistimo samo. 


Hvala vam sto ste podelili vasa iskustva samnom bravo
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: rezervoar   Lampica za rezervu goriva EmptyUto Avg 20 2013, 17:18

kalos ima 45l rezaervoar a lampica se pali na 7l
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva EmptyUto Avg 20 2013, 19:14

Да не давим више око тога, ако је лампица исправна онда контам да нема зиме и да може на миру да се  voznja . Ја за мог Ланоса знам да је лампица ок и да се вероватно пали када дође на минимум минимума а колико је то немам појма, не верујем да је више од 2-3 литра. Е да, да се небих штрецао од тога да ће црћи сијалица лепо ћу да наручим квалитетну СМД ЛЕД сијалицу за то и 4 комада као замену за убодне Т10 за осветљење табле и кад будем докон опет ћу да разбуцам таблу и монтирам их.
Nazad na vrh Ići dole
zoomtronic
Početnik
Početnik
zoomtronic


Broj poruka : 23
Datum upisa : 16.07.2013
Godina : 49
Lokacija : Beograd,Borča

Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: lampica za rezervu   Lampica za rezervu goriva EmptySub Nov 09 2013, 15:41

ovo je iz auto uputstva
copy / paste
"Kontrolna lampica rezerve goriva se pali kada
u rezervoaru ostane oko 7,5 litara goriva"

tako da ne verujem da je na samo litar dva podešeno da se upali kao što sam negde na forumu pročitao
Nazad na vrh Ići dole
http://zoomtronic.blogspot.com
Sponsored content





Lampica za rezervu goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Lampica za rezervu goriva   Lampica za rezervu goriva Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lampica za rezervu goriva
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lampica za rezervu goriva
» pokazivac goriva-lampica za rezervu
» POTROŠNJA GORIVA
» Alu felne?
» Pokazivač goriva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: