Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Par starih-novih problema sa Ler gasom

Ići dole 
+2
dixy
Fic177
6 posters
AutorPoruka
Fic177
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.05.2011

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyNed Nov 16 2014, 15:24

Ovako kolege forumaši, imam par problema sa ler gasom:

- Naime kad auto prenoći i skroz se ohladi jedva primi gas pri paljenju. Ako mu ne pomognem gasom, ugasi se. Iz drugog puta je bolje. Palim ga na benzim a on se prebaci na plin kad mu dam gas preko 2000 obrtaja. Drugi problem se javlja bez ikakvog reda, to jest kako on hoće. Naime ler gas divlja i ponaša mu se kako njemu odgovara. ponekad sve normalno. Ponekad u mestu digne ler na 1500 obrtaja, ponekad do 2000, 2500 obratja, kako njemu dođe. I poslednji problem isto vezan za ler je u vožnji. Kad stisnem kvačilo da šaltam on podigne broj obrtaja. Ako bih sačeko sekund, dve na kvačilu pao bi broj obrtaja, ponekad bi duže mu trebalo, a ponekad je normalan. Ovo mi smeta jer zaurla motor pa je neugodno skroz.

E sad, promenjeno:
- svećice
- kablovi
- bobina
- step motor
- opran usis
- poslednje - zamenjen senzor temperature na bloku motora

Zaboravih da naglasim da se isto ponaša i na benzinu i na plinu. Kada sam zamenio senzor temperature dobro se ponašao neko vreme a posle opet loše. Pre zamene senzora bilo je nepodnošljivo. Sada je bolje ali ipak ima pomenutih problema, ređe ali ih ipak ima.

Neke ideje, saveti?
Nazad na vrh Ići dole
Fic177
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.05.2011

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyNed Nov 16 2014, 15:27

Zaboravih reći, radi se o Lanosu 1.4 SE 55 KW 1998. godište.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyPon Nov 17 2014, 16:35

Neka ti električar proveri instalaciju step motora - žice i konektor. Najviše liči na to da gubi kontakt u konektoru ili žicanma. pošto se dešava bez reda.

Za prvi problem pokušaj da očistiš dizne ultrazvučno, za početak.

Moguće je da ćeš rešiti oba problema kad središ step motor.

Da li imaš upaljen check engine?
Nazad na vrh Ići dole
Fic177
Početnik
Početnik



Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.05.2011

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyUto Nov 18 2014, 08:41

dixy ::
Neka ti električar proveri instalaciju step motora - žice i konektor. Najviše liči na to da gubi kontakt u konektoru ili žicanma. pošto se dešava bez reda.

Za prvi problem pokušaj da očistiš dizne ultrazvučno, za početak.

Moguće je da ćeš rešiti oba problema kad središ step motor.

Da li imaš upaljen check engine?

Dizne sam čistio koliko se sećam. Sa žicama i konektorom se nisam igrao, mogu to da probam.

Check engine upali kad je na plinu i stoji stalno, stari tip plina pa ga lambda ne prepoznaje i prijavljuje grešku. Na benzinu ne pali lampicu.
Nazad na vrh Ići dole
BOJAN JOKSIMOVIĆ
Početnik
Početnik
BOJAN JOKSIMOVIĆ


Broj poruka : 11
Datum upisa : 29.11.2014
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptySub Nov 29 2014, 18:39

Pozdrav svima! Ja sam ovde nov, tj, uopšte na forumima. Pre mesec dana sam kupio Lanosa 1.5. Od početka imam problem sa gasom. Naime da on prima normalno gas i vuče kako treba i da kažem da je to ok. jedino se po otpustanju papuče gasa obrtaji mnogo sporo vraćaju na ler. Pokušavao sam sa čišćenjem klapne i još po nešto čak sam i zamenio step motor (sve to uz savet majstora) i ništa se nije promenilo na bolje. Da li je još neko imao taj problem i ima li neko neki savet?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptySub Nov 29 2014, 21:06

Pozdrav Bojane.Ako ti auto lepo pali,vuče i prima gas nemoj previše da čačkaš oko tog ler gasa jer bojim se da nećeš postići mnogo.Ima nekoliko tema na ovom forumu a i na drugim oko tog sporog vraćanja gasa i rezime je da su ti koreanci tako podešeni fabrički i malo se još godinama rašteluje i to tako bude.Jedino redovno čišćenje kompletnog usisa malo poboljša stvari.Eto možeš da pokušaš da zameniš ili očistiš i senzor rashladne tečnosti.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyNed Nov 30 2014, 12:00

Nadji temu od clana Veselinovic.On se oslobodio tog problema sa sporim vracanjem lera skidanjem katalizatora zbog kojeg EGR nije radio kako treba.Moze da bude i senzor leptira gasa.Ustaljeno je misljenje da je za Daewoo normalno to sporo vracanje lera,ali to nije tacno.Fora je sto su to 90% polovna kupljena vozila i svako je zadovoljan takvim radom.Meni licno to smeta pa kad pocne tako da zeza,ocistim step motor i prestelujem TPS (cak sam ga tri puta menjao,toliko su kvalitetni ovi zamenski).EGR nemam,skinuo ga izgleda prethodni vlasnik.Nexia je,nije Lanos,ali princip je isti.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyNed Nov 30 2014, 19:11

Problem ler gasa se dogadja na jos nekim automobilima iz GM kuhinje ( neki fordovi).
Moguce je da je zbog nacina ubrizgavanja .
Fful grupa - sve dizne rade u svakom  taktu pa se u usisu moze nakupiti goriva taman za detonaciju.
To se moze izbjeci upravo dodavanjem vazduha bez aktiviranja dizni.
E sad,  nekad to ode malo duze nego sto treba.
Mozda i lambda sonda na neki nacin upravlja time.
Elem, problem tesko rjesiv, moze se smanjiti do tolerantnog ali se ne moze iskorijeniti lako.
Nazad na vrh Ići dole
BOJAN JOKSIMOVIĆ
Početnik
Početnik
BOJAN JOKSIMOVIĆ


Broj poruka : 11
Datum upisa : 29.11.2014
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyUto Dec 02 2014, 19:14

GTX ::
Nadji temu od clana Veselinovic.On se oslobodio tog problema sa sporim vracanjem lera skidanjem katalizatora zbog kojeg EGR nije radio kako treba.Moze da bude i senzor leptira gasa.Ustaljeno je misljenje da je za Daewoo normalno to sporo vracanje lera,ali to nije tacno.Fora je sto su to 90% polovna kupljena vozila i svako je zadovoljan takvim radom.Meni licno to smeta pa kad pocne tako da zeza,ocistim step motor i prestelujem TPS (cak sam ga tri puta menjao,toliko su kvalitetni ovi zamenski).EGR nemam,skinuo ga izgleda prethodni vlasnik.Nexia je,nije Lanos,ali princip je isti.
Hvala ti u svakom slučaju. Samo mi nije jasno kako to šteluješ TPS senzor. Možeš li mi to objasniti?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyUto Dec 02 2014, 19:54

Treba ti dobar unimer ili dijagnosticki uredjaj.Dobar,u smislu da tacno meri (ja imam Fluke mada mi majstor svaki put izadje u susret sa dijagnostikom kad mi zatreba).
TPS treba na izlazu da ima 500mV.
U njemu su trake presvucene grafitom,kao klasicni potenciometar pa se taj grafit vremenom istrosi na nekim mestima pa ECU cas ima podatak o polozaju klapne,cas nema.
Prvo mu proveris napon,ako je ok tad mu meris otpor i istovremeno vuces sajlu gasa (ovo se radi sa ugasenim motorom bez kontakta) da bi proverio da li se otpor menja linearno i da li ima eventualnih prekida.TPS moze blago da se zakrene kad se popusti donji sraf.
Nazad na vrh Ići dole
BOJAN JOKSIMOVIĆ
Početnik
Početnik
BOJAN JOKSIMOVIĆ


Broj poruka : 11
Datum upisa : 29.11.2014
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyUto Dec 02 2014, 20:07

GTX ::
Treba ti dobar unimer ili dijagnosticki uredjaj.Dobar,u smislu da tacno meri (ja imam Fluke mada mi majstor svaki put izadje u susret sa dijagnostikom kad mi zatreba).
TPS treba na izlazu da ima 500mV.
U njemu su trake presvucene grafitom,kao klasicni potenciometar pa se taj grafit vremenom istrosi na nekim mestima pa ECU cas ima podatak o polozaju klapne,cas nema.
Prvo mu proveris napon,ako je ok tad mu meris otpor i istovremeno vuces sajlu gasa (ovo se radi sa ugasenim motorom bez kontakta) da bi proverio da li se otpor menja linearno i da li ima eventualnih prekida.TPS moze blago da se zakrene kad se popusti donji sraf.
Ok. Hvala puno!
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyUto Dec 02 2014, 20:21

Evo cisto da vidis sta mu se desi
[You must be registered and logged in to see this link.]

Taj je neki kineski,izdrzao malo vise od godinu dana.Originalni je trajao 14 godina.Sad imam Pirburgov (treca godina).
Nazad na vrh Ići dole
BOJAN JOKSIMOVIĆ
Početnik
Početnik
BOJAN JOKSIMOVIĆ


Broj poruka : 11
Datum upisa : 29.11.2014
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: opet problem!   Par starih-novih problema sa Ler gasom EmptyČet Dec 11 2014, 21:01

I to opet sa ler gasom! U poslednjih nekoliko dana ler gas mi se stalno menja. nekad je ok, nekad je mnogo veliki a nekad zaleće. I dalje nisam rešio problem sporog vraćanja gasa. Koga god majstora pitam svi kažu to je kod njih nomalno. Ja i dalje to nemogu da prihvatim i smatram da nije normalno da ja takoreći nikako nemogu da pustim papuču gasa i da tzv. kočim motorom. A ovo sa variranjem lera ( kad se smiri) je dodatni problem. Svaki savet je dobrodošao!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty
PočaljiNaslov: Re: Par starih-novih problema sa Ler gasom   Par starih-novih problema sa Ler gasom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Par starih-novih problema sa Ler gasom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Cenovnik novih delova za Daewoo Nubiru 1.6 2000g
» Par problema
» MALI PROBLEM SA LER GASOM
» problem sa visokim ler gasom i "trzanjem" u voznji
» Problem sa ler gasom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: