Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
miki21
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.04.2014

Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo   Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo EmptyPet Jul 11 2014, 13:56

Pre svega napomena da auto nema ABS.

Prilikom kocenja pri manjim brzinama oseca se karakteristcino "seckanje" pri zaustavljanju, kao da kocione celjusti hvataju pa popuste i tako stalno, tipicno za simptom krivih diskova.

Diskovi obradjivani i simptomi su se opet javili relativno brzo posle toga.

Posto su stari bili potroseni i pred zamenom  uzet set novih Ferodo, posle desetak dana ponovo ista stvar se javlja.

 Ti novi diskovi opet obradjivani i poboljsanje se osetilo za par dana a nakon toga opet stara prica.

 Cuo sam da nekad stari delovi vesanja, konkretno istrosene gume na ramenima mogu da izazovu lazni simptom krivih diskova, jer ne mogu da stabilizuju karoseriju prilikom kocenja. To sam imao na jednom autu i resio problem upravo njihovom zamenom ali u pitanju je bio jako tezak SUV, te sumnjam da je ista prica primenljiva na Nexiu koja je relativno lagan auto.
 Doduse, i kontrolom delova vesanja nije uoceno nista sumnjivo.

Moze li nesto drugo od delova kocionog sistema da bude uzrok: kocione celjusti,creva, glavni kocioni cilindar?

Ne bih da uzimam nesto napamet, tim pre sto je delove za Daewoo sve teze naci.

Negde sam cuo da je pametnije da se diskovi obradjuju na autu, da li i to da probam?

Ima li neko mozda neku drugu ideju?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo   Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo EmptyPet Jul 11 2014, 16:58

Posto je posle obrade diskova neko vreme ok,logika kaze da su oni ili loseg kvaliteta ili se iz nekog razloga pregrevaju.Razloga za to je mnogo,od zaribane celjusti (ili klipa) do zacepljenog creva pa dalje do cilindra.
Na kraju,moguce je da problem potice i od zadnjih kocnica.Da li imas problem sa oba prednja ili samo jednim?
Nazad na vrh Ići dole
miki21
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.04.2014

Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo   Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo EmptySub Jul 12 2014, 17:19

Hvala na odgovoru pre svega, i zelji da se pomogne.

Auto je neregistrovan i stoji u garazi dosta dugo tako da trenutno nemam mogucnosti da ga proveravam u voznji. Nije u pitanju moje vozilo vec clana porodice koji je od njega digao ruke a ja imam ideju da ga dovedem u vozno stanje, jer sem ovih diskova i razvodnika koji pusta ulje (sto mi je mozda i veci problem za koji trenutno nemam resenje jer delova nema nigde a semering je menjan i prepravljan skoro od strane majstora, ocigledno neuspesno), malo mu treba da se vrati u redovnu upotrebu.

  Ono sto se secam prilikom poslednje obrade diskova je izjava majstora da "i nisu nesto posebno bili krivi". Pretpostavljam da su oba u pitanju.

   Zadnje kocnice su redu, promenjene su plocice, razradjeni klipovi pre nekih 10000km.

  Uzeli smo pre te obrade nove diskove Ferodo koji bi trebalo da je kvalitetnija marka, tim pre sto sam je uzeo od prijatelja koji je zastupnik za Federal Mogul u kraju pa sumnjam da su falsifikati u pitanju.

 Kocione celjusti jesu bile lose ali su bile razradjene u medjuvremenu ali stanje se nije popravilo posebno posle toga. Razmisljao smo da nabavim polovne ali ih nismo nigde nasli a da ih napamet uzimam iz inostranstva nisam rad pre nego sto preverim sve moguce opcije.
 Onako, polulaicki razmisljajuci, palo mi je na pamet da je u pitanju neko lose crevo ili neki deo koji "pulsira" tokom pritiska na kocnicu ali nisam u stanju da posumnjam na nesto.

  Voleo bih da majstoru kazem odakle da krene da trazi i sta da proveri pa sam se zato i registrovao na forum jer sam pretpostavio da ima dosta entuzijasta koji imaju Nexiu pa su imali mozda slican problem.

   Auto je postao dosta nezanimljv majstorima jer je jeftin a delovi se tesko nalaze. Tesko je jako da se neko zaista zainteresuje i da potrazi kvar, jer kao i na vecini starjih auta, puno je truda a malo zarade. Retko ko te shvati ozbiljno kada cuje o kom se autu radi i obicno zeli da te otkaci sto pre. Ovako je verovatno najsigurnije da sam "napipam" kvar i kazem majstoru sta da promeni.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo   Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo EmptySub Jul 12 2014, 20:56

Posto i ja imam isti problem (cimanje na prednjem levom tocku),napisacu sta sam sve radio.
Zamenjeni diskovi i plocice.Nakon nekog vremena problem se vratio pa sam nosio diskove na obradu.Jedno vreme sve bilo ok,bilo je kocenja i na veoma velikim brzinama na auto putu,bez cimanja i tresenja volana.Onda opet isto...Skinem prednje tockove,stavim komparator,ne bacaju diskovi...Onda sam to batalio i pomirio se sa sudbinom.
U poslednje vreme kad uvece pada kisa,ujutro mi skripe zadnje kocnice prvih par kocenja.Jedno jutro krenem na posao,kocim,skripi...Blago povucem rucnu da sastruze tu koroziju sa dobosa i provalim da je frekvencija skripanja potpuno identicna frevenciji tog cimanja.U planu mi je da skinem dobose i odnesem ih strugaru na obradu pa cu da vidim kakvo ce biti stanje.
E da,zaboravih da napisem,na tom prednjem levom sam izmenjao sve one gumice iz seta za reparaciju celjusti.
Nazad na vrh Ići dole
miki21
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.04.2014

Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo   Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo EmptyNed Jul 13 2014, 06:15

To bas i ne zvuci ohrabrujuce, da ni ti nisi uspeo da resis taj problem a pokusao dosta toga.
Meni su problem upravo kocenja na srednjim i malim brzinama kojima se vozi u gradu kada se to "seckanje" zaista oseca, na otvorenom kada se vozi brze kocnice su zaista bile odlicne.

I dalje se nosim idejom da promenim neke delove kocionog sistema i da ih uzmem sa drugog Opela.

Znas li mozda sta ide na Nexiu a da donosi poboljsanja? KOji su to Opelovi modeli auta?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo   Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo EmptyNed Jul 13 2014, 07:31

Prednji trap je Kadetov,za cilindre ne znam da li su isti kao kod Opela,a zadnji dobosi i pakne su od Kadeta GSI (tako mi rekose u prodavnici delova kad sam ih kupovao).U principu,moze za nju da se nabavi bilo koji deo,ali je problem kvalitet jer su to sve neke kineske kopije.
Nazad na vrh Ići dole
miki21
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.04.2014

Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo   Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo EmptyPon Jul 14 2014, 19:27

Hvala puno jos jednom za informacije i odgovore u ovoj temi.
Cim nesto budem uspeo da izvedem, javicu, ali se bojim da to nece biti skorije.

Veliki pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo   Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nexia 1.5 16 V - Krivi diskovi ili nesto drugo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Temperatura
» kočioni diskovi ???
» diskovi
» Kocioni diskovi
» Paknovi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: