Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Temperatura

Ići dole 
+2
zoki
man990
6 posters
AutorPoruka
man990
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.12.2012
Lokacija : Beograd

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Temperatura   Temperatura EmptyČet Jan 10 2013, 18:14

Pozdrav svima, vozim tacumu 1.6 16v 2002god. i imam jedan problem, motor postigne radnu temperaturu samo kada vozilo nije u pokretu, kada krenem temperatura spada, pa pored toga skoro da nemam grejanje. Ako bi neko hteo da podeli iskustvo samnom unapred zahvaljujem
Nazad na vrh Ići dole
zoki
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 01.12.2011
Godina : 52
Lokacija : kula

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyČet Jan 10 2013, 18:38

Sigurno ti je termostat stalno otvoren,treba da ga zamenis.Imao sam taj problem.Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
man990
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.12.2012
Lokacija : Beograd

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyČet Jan 10 2013, 19:25

a sto se tice termostata da li ide sa kucistem ili samo onaj ulozak?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyČet Jan 10 2013, 22:26

Stavi parce kartona ispred hladnjaka,dok ne zamenis termostat,tako ces odrzavati koliko toliko radnu temperaturu i imaces grejanje u kolima
Nazad na vrh Ići dole
man990
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.12.2012
Lokacija : Beograd

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyČet Jan 10 2013, 23:44

Hvala vam puno bravo
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanNS
Početnik
Početnik
SrdjanNS


Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.07.2012
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyUto Apr 29 2014, 07:07

Poz svima. Imam takumu 1.8 2001god. Problem mi je nastao pre nekoliko dana kada mi je auto digao radnu temperaturu skoro da maximuma, otisao sam kod majstora i ustanovio je da je stradao termostat, zamenuli smo ga novim.  Kada je sve sklopio i kada smo ostavili auto da radi posle 20minuta on je opet digao temperaturu ali ventilator hladnjaka nije hteo da se ukljuci(termostat je dobar jer su gornje i donje crevo bila topla). auto sam oterao da se nakaci na komp i ovaj mi je rekao da je stradao senzor temperature. Juce sam ga kupio(do duse polovni je i to od daewo kalosa ali je ispravan) i sam ga ugradio. Kada je kazaljka temperature presla iznad pola i jos jedu sledecu vecu crtu on je upalio ventilator. E sad me brine i muci zasto je to sad tako? Pre ovog problema kazaljka je uvek stojala malo ispod polovine bilo leto ili zima a sad je stalno dize do te granice i pali ventilator dok je pre mirovala na jednom mestu?? Molim vas neka mi neko da neku sugestiju da li to tako treba ili sta treba  uraditi da bi kazalja mirovala kao i pre? Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyČet Maj 22 2014, 11:44

Pa sam si rekao da si ugradio polovnu od Kalosa a ona ima drugačiju vrednost.


Mislim da će se svi složiti da to nije problem. Videces u voznji
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanNS
Početnik
Početnik
SrdjanNS


Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.07.2012
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: reseno. Stavljen je polovni od takume i sad je sve ok.   Temperatura EmptySub Maj 24 2014, 06:57

Goran - mugi ::
Pa sam si rekao da si ugradio polovnu od Kalosa a ona ima drugačiju vrednost.


Mislim da će se svi složiti da to nije problem. Videces u voznji
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: jeste imas krivi senzor koji daje krive vrijednosti kompu   Temperatura EmptySre Avg 17 2016, 15:48

paz ovako
senzor salje signal kompu da pali ventilator hladnjaka zato sto je temp 97 stupnja celzija i on to radi na prvoj brzini a drugu pali na 102 ali tebi senzor pokazuje te temoperature a one nisu tolike jer senzor ti je preosjetljiv tako da ti komp pali ventilatora prije nego li je potrebno ... a skala ti skace jer ti je termostat jednostepeni ... on na 70 stepeni pocne otvarat na 94 je poluotvoren a na 102 je potpuno otvoren. e sad iomas efekat ovaj
prvo se ugriej glava jer je termostat zatvoen onda se ugrije termic i on se otvori voda krene u hladnjak tu se ohladi i vrati se u glavu to ohladi glavu i zatvori termic i vode se oopet pocinje grijati i opet otvori temoperatura vode termic i tako stalno ukrug
kad se termo otvori voda ode u hldjanjak i podhladi se i vrati u glavu glava se podhladi i zatvori termic/ e to ti se eve desava do momenta kad ti je sva voda i u masini i u hladnjaku jako vruca onda nema toplinski ralika punjenja glave hladniejom vodom . kad je sve podjednako kazaljka pokazivaca temperatura ti se smiri. esad dodat tom sistemu rada to da ti je termo sensopzr preosjetljiv pa ti osim rada termosatata voduhladi i ventilator i tada dobijes nagle promjene temp vode u glavi i skakutanje kazaljke...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Temperatura
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Radna temperatura
» Espero temperatura
» Temperatura motora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: