Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Rezervoar za gorivo

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyNed Nov 07 2010, 22:35

Otisao ja do garaze i poneo neke kljuceve(posto jelte u kolima nemam nista). u zelji da ocitim taj davac za gorivo. Otisao tamo malo ga upalio, cisto da akumulator ne zardja Smile i otisao na zadnje sediste da ga pronadjem. Spustio zadnji naslon i negde u gepeku naidjem na neu zicu koja ulazi u pod tj u deo izmedju poda i zadnjeg sedista. Skinem ja neku zastitnu gumu u nadi da cu tu naici na neki panel...kad ono medjutim Smile samo vupa...i nema dalje. Pokusao sam da podignem zadnje sediste..kad nece Sad pretpostavljam da je tu negde ispod ali ne znam kako da podignem sediste.


Daklem jel zna neko gde se tacno nalazi i kakod a se dodje do tog davaca kolicine goriva u rezervoaru Smile Prevrnuo sam pola Service Manual-a i nisam nasao. Mozda i ima ali nsiam imao vise zivaca...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 14:06

Uh, pa uglavnom je poklopac za rezervoar ispod zadnjeg sedista. Dakle trebas skinuti sediste, zadnji nasloni nisu bitni. Kod mene je recimo to sediste lako za skidanje. Ima dve zabice i bukvalno se samo cimne na gore i to se otkaci. Kad sklonis sediste onda bi trebalo da ugledas veci poklopac od rezervoara... tu su prikacena dva creva kao i dzek sa zicama...
E, kod mene tu nastupa problem, posto neznam kako da skinem taj poklopac rezervoara i izvucem ceo taj mehanizam napolju.

Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 16:16



Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 17:19

Problem mi je jer ne znam kako da skinem zadnje sediste... Sve sam pretrazio i prilicno je fiksno...a nema tih zabica ...abr ih ja nisam video....pokusacu opet da nadjem.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 17:46

nadjoh nesto da ima sraf na sredini klupe , pozadi , na sredini a zabice (kukice) napred do patosa , probaj da gurnes prednji deo klupe nazad pa u vis , na lanosu je tako i celo od sundjera Shocked
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 18:35

ja sam juce skidao zadnje sediste imas dve zabice na zadnjem delu koje moras da guras nazad i onda povuces na gore deo sedista gde dodju kolena kad sedis!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 18:46

Koristan je ovaj link kako se skida poklopac na rezervoaru. Doduse kod mene je mehanizam malo drugaciji, ali otprilije je to taj princip...

Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 22:01

Auuu kakva muka oko sedista Sad uzas. Bio sam blizu da odustanem... ali sam na kraju skinuo i izvalio kako se skida...prema Sukovim uputstvima. Lepo sam odbravio one kopce pozadi ali nisam smeo jako da cimam napred da nesto ne sjebem...na kraju sam cimnuo malo jace i skinuo sediste i dosao do rezervoara...tj pumpe za gorivo. Davac kolicine groiva se nalazi na gorivnoj pumpi...iz jednog dela je. Skida se identicno kao i na onom klipu.
Kao krenuo da je skidam i odvojio potisni i povratni vod i konektor ali sam odustao jer sam radio u garazi...Odlucio sam da sacekam vikend pa da u vikendici sredim to. Izvadicu celu pumpu pa da vidim sta je u pitanju.

Imam pitanje u vezi pumpe. Ako skinem pumpu...da li moram posle da je napunim gorivom ili nesto slicno? jer koliko sam shvatio ona koristi gorivo za hladjenje i podmazivanje...ili mogu samo da je vratim najnormalnije?!.

Kada sam skinuo konektor sa davaca kolicine goriva kazaljka na cajgeru nije pala?! (nije dat kontakt) Jel je trebao da padne i sa iskljucenom strujom ili mora da bude ukljucena pa da padne? Mozda glupo pitanje ali mi se cini kao da meni drzi cajger i kad iskljucim struju.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 22:22

Pupmu samo vratis u rezervoar... to je potapajuca. Jedino ce ti biti malo teze posle da upalis... trebalo bi nekoliko puta samo da dajes kontakt i da malo zadrzis, pa vratis kljuc, pa opet das kontakt samo i tako jedno 2-3 puta... posle ga malo verglas i upalice.
Pa vidis, ja kad sam skion konektor, i meni je kazaljka stojala da pokazuje kolicinu goriva.... medjutim ja sam pokusao da upalim auto kada mi je konektor bio izvadjen i auto se upali i odma se ugasi. Ja probao jedno 2-3x i on se upalio i ugasio. Ali kad sam dao kontakt onda je kazaljka pala na nulu...
Cim sam ubacio konektor pocela je da se penje. I na mom konektoru ima 5 zica, pitaj Boga za sta su sve...
I ja cekam vikend da otvorim rezervoar i da probam da ustanovim sta je problem sa tim davacem nivoa goriva... Nervira me sto ne pada na nuli i da ljudski pali lampicu nego ovako...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 22:26

I koliko sam primetio na Daewoo vozilima ta kazaljka za gorivo u kabini uvek pokazuje nivo goriva, bez obzira da li je kljuc u bravi ili nije, da li je dat kontakt ili ne...
Kod mene uvek pokazuje nivo goriva i bez date struje. I na drugim Daewoo vozilima sam isto video.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 22:42

da bez obzira bio kontakt ili ne pokazuje nivo goriva.inace presao sam sa punim rezervoaro 517 km i veceras se upalila lampica rezerve znaci jos jedno 50 km ali nisam presao 2500 obrtaja.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyPon Nov 08 2010, 22:55

Bogami nikad nisam punio rezervoar benzinom... Laughing Neznam ni kolika je zapremina???
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyUto Nov 09 2010, 04:58

ivan85_zmaj ::
Bogami nikad nisam punio rezervoar benzinom... Laughing Neznam ni kolika je zapremina???
65l.cak i tako kad ga vozim obicno stane oko 60-62l ostane jos oko3l u njemu kontan da bi mogao sa punim rezervoarom doci do 600km.voznje kao po jajima.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyUto Nov 09 2010, 07:56

Pa bogami ako se ne varam tebi je to velika potrosnja??? To ispada nekih 10lit na 100km??? Shocked

Ja nikad nisam vozio na benzin da bi znao koliko mi recimo auto trosi benzina, pa sam malo zapanjen tolikom cifrom?
Jel moguce da je to toliko?
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyUto Nov 09 2010, 10:20

leganza 2.0 16v to je ok fabrika propisuje grad 10,6 pri 90km. 5,8 a pri 120km. 7,4.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptySre Nov 10 2010, 20:07

Pazi Ivane meni trosi i do 12 litara...Nisam mogao nikad preciznod a utvrdim zbog problema sa pokazivacem ali otprilike
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptySre Nov 10 2010, 23:00

Pa sta se ja onda bunim kad mi trosi 12-13 litra PLINA! Ja sam po potrosnji plina skontao da gradska voznja ubija a na otvorenom je to skoro duplo manje... mnogo velika razlika je izmedju otvorenog puta i gradkse voznje. Mislim da tolika razlika u potrosnji nije kod drugih vozila...
Na benzin se uopste ne vozim, pa neznam kako trosi i koliko. Sluzi mi samo za startovanje motora i odma plin.
Al bas sam nasao ovo sto Joca prica, fabricke karakteristike, za potrosnju i sad mi je jasnija slika sto mi trosi ovako plin i na koj nacin.

Inace svaka cast kad sipate pun rezervoar benzina... to je 60 litra. Ja sam samo jednom sipao pun rezervoar plina (60 litra) i vozio se 500 km... za dakle oko 3200 din.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyČet Nov 11 2010, 05:49

pa jesam vam rekao da je razlika velika gradske i otvorena voznje.mislim da sam i pisao negde na forumu,letos sam isao na more u djenovice prosek mi je bio oko 40km strasno cera mi je stalno povracala i putovao sam 15 sati,ali sam potrosio oko 6,5l u proseku vzao se na moru danima presao skoro 1000km.neverovatno ali je tako.nazad sam se vracao sa mora dete i zenu sam poslao avionom vratio sam se za 6 sati i jedva stigao kuci sa punim rezervarom.leganza nije gradski auto vec za duga putovanja.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo EmptyČet Nov 11 2010, 09:23

Slazem se... isto je i sa Nubirom... Gradska voznja ide oko 12-13 litra plina,a na putovanju (otvoren put) je trosio oko 7 litra plina.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rezervoar za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezervoar za gorivo   Rezervoar za gorivo Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rezervoar za gorivo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lampica za rezervu goriva
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Filter za gorivo
» rezervoar za matiza(shevrolet 2004)
» Pumpa za gorivo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: