Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa pokazivacem goriva

Ići dole 
+6
diskretni_heroj
Sale BG
Mixy
metrocop
joca
ivan85_zmaj
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 14:24

Vidim da se dosta pise o ovom problemu, sa skalom za gorivo, lampicama, pumpama i tako dalje. Pa zato evo i nove teme o mom problemu.

Ja isto imam problem sa pokazivacem goriva ili plovkom ili necemu trecem. Kod mene recimo kazaljka za gorivo kad padne na prvu belu crtu (1/4 rezervoara) označava da je rezervoar prazan.
To u početku nisam znao pa sam mislio da imam goriva (četvrt rezerv.) pa sam tako vozio i ostao sam bez benzina. Na svu sreću nije stradala pumpa.
I sad se pitam kako da namestim da mi kazaljka lepo pokazuje nivo goriva, kako da lepo pada do crvene zone i da upali lampicu kad dodjem na rezervu i tako dalje.
Do čega može da bude problem?
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 16:09

ivan85_zmaj ::
Vidim da se dosta pise o ovom problemu, sa skalom za gorivo, lampicama, pumpama i tako dalje. Pa zato evo i nove teme o mom problemu.

Ja isto imam problem sa pokazivacem goriva ili plovkom ili necemu trecem. Kod mene recimo kazaljka za gorivo kad padne na prvu belu crtu (1/4 rezervoara) označava da je rezervoar prazan.
To u početku nisam znao pa sam mislio da imam goriva (četvrt rezerv.) pa sam tako vozio i ostao sam bez benzina. Na svu sreću nije stradala pumpa.
I sad se pitam kako da namestim da mi kazaljka lepo pokazuje nivo goriva, kako da lepo pada do crvene zone i da upali lampicu kad dodjem na rezervu i tako dalje.
Do čega može da bude problem?
javljam ti veceras potako kako sam ja to resio sad cuvam mali ubija me bounce
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 16:47

e evo pauze.dakletreba da otvoris rezervar na poklopcu i iz njega izvadis merac goriva.on je u obliku cilindra iu kojem se nalazi plovak koji kliza po jednoj sinici koja na sebi imapodeoke tj stampana ploca koja elektronski meri nivogoriva u rezervoaru.najcesce se nahvata prljavstine i masnocena tkz.klizacu po kome klizi plovak to se ocisti i bude ok. ako nije to proveri kontakte na samom meracu i struju da li dolazi do njega.ako spojis te dve zice nekad budu i tri,trebalo bi da kazaljko skoci skroz gore,i struja je tu ako nije masnoca onda je na samom klizacu stampana ploca prekinuta.proveri gde ocisti dobro lemilicom premosti i mora da radi.moze da se desi da i merac nije dobro kalibrisan ali ni to nije prodlem. pretpostavljam da je samo masnoca i prljavstina i da se plovak zaglavi na prvoj cetvrtini rezervara i da te to zeza.a sad ha zmaje pa udri Laughing
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 17:36

Ja imam isto problem kao i Ivan... Ne smem da ga pustim ispod 1/4... ranije je ludovao pa pokazuje pun a znam da je prazan...ali vec dugo vremena je ovako. Pokusacu da ocistim merac pa da vidim dali ima pomaka.
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 21:26

Kod mene na leganzi pokazuje tacno samo kad su ugasena svetla,cim upalim svetla postepeno pocne da pada skala.Sta to moze biti?
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 21:49

Mixy ::
Kod mene na leganzi pokazuje tacno samo kad su ugasena svetla,cim upalim svetla postepeno pocne da pada skala.Sta to moze biti?
masa na zadnjem delu cajgera,ako je otstupanje veliko,a ako nije to je normalna pojava.sto vise ukljucis potrosaca u autu to ti je otpor veci pa cak i goriva se vise trosi sa ukljucenim svetlima.
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 21:52

Veliko je odstupanje,uvek padne na rezervu (primera radi ima pola rezervoara i normalno pokazuje sa ugasenim svetlima i kad upalis ona spadne na rezervu).Jel komplikovano skinuti sat?Nesto se plasim da ne polomim onu plastiku.
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 22:10

Mixy ::
Veliko je odstupanje,uvek padne na rezervu (primera radi ima pola rezervoara i normalno pokazuje sa ugasenim svetlima i kad upalis ona spadne na rezervu).Jel komplikovano skinuti sat?Nesto se plasim da ne polomim onu plastiku.
manje vise dosta auta i ti satovi se lako skidaju,i plastika bi trebalo da se skine nezavisno od sata,par sarafica mozda gore ili dole pero osigurac koji odvojis tankim nozem i to je sve.veci ce ti biti problem mozda naci masu i pitanje je kako su mase spojene.sigurno imas posebno za svetla a posebno za temperaturu motora kao i za gorivo.moj predlog ti je dobar elektricar kojito ispita za 5minmozes to i samispitivac stavis na kontakt kljuc stipaljkicu i bodes ispitivacom po zicama kad zasvetli to je stalna struja, a odrnuto ces naci masu
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 22:23

joca ::
Mixy ::
Veliko je odstupanje,uvek padne na rezervu (primera radi ima pola rezervoara i normalno pokazuje sa ugasenim svetlima i kad upalis ona spadne na rezervu).Jel komplikovano skinuti sat?Nesto se plasim da ne polomim onu plastiku.
manje vise dosta auta i ti satovi se lako skidaju,i plastika bi trebalo da se skine nezavisno od sata,par sarafica mozda gore ili dole pero osigurac koji odvojis tankim nozem i to je sve.veci ce ti biti problem mozda naci masu i pitanje je kako su mase spojene.sigurno imas posebno za svetla a posebno za temperaturu motora kao i za gorivo.moj predlog ti je dobar elektricar kojito ispita za 5minmozes to i samispitivac stavis na kontakt kljuc stipaljkicu i bodes ispitivacom po zicama kad zasvetli to je stalna struja, a odrnuto ces naci masu

videcu jednom da odem kod elektricara...nije mi toliko ni bitno, imam plin,ali uvek pali na benzin pa moze nekad da zezne Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 23:26

Pa ja sam jednom prilikom hteo da otvorim poklopac na rezervoaru, al tu sam odma naisao na problem... Laughing Laughing Laughing neznam kako da ga otvorim... deluje mi komplikovano, nema srafova... verovatno se okrece u neku stranu, al neznam jel treba za to nesto od alata?
Recimo, kad skinem zice sa tog poklopca, meni kazaljka na satu padne na nulu... to bi znacilo da ona radi i da moze da padne na nulu, tako da jedino ostaje kad otvorim poklopac da vidim to oko plovka sta moze da bude problem.
E sad neznam da li mi znaci nesto da kratko spojim te zice? onda bi kao trebalo da ode kazaljka na maksimum, zar ne? mada vidim da ona radi lepo i kad sipam gorivo ona reaguje.
Sigurno je nesto do plovka... moram da se pozabavim time kako da otvorim poklopac Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 23:29

Mixy ::
Veliko je odstupanje,uvek padne na rezervu (primera radi ima pola rezervoara i normalno pokazuje sa ugasenim svetlima i kad upalis ona spadne na rezervu).Jel komplikovano skinuti sat?Nesto se plasim da ne polomim onu plastiku.

Bice da su na istu masu povezana svetla i skala za gorivo. Pa onda svetla odvlace jacu struju i masu, i skala neradi tada...
To bi trebalo da se pregleda da se nadje problem i da se to razveze i bolje poveze.
Nazad na vrh Ići dole
Mixy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 47
Datum upisa : 26.10.2010
Godina : 32
Lokacija : BG

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyPet Nov 05 2010, 23:38

ivan85_zmaj ::
Mixy ::
Veliko je odstupanje,uvek padne na rezervu (primera radi ima pola rezervoara i normalno pokazuje sa ugasenim svetlima i kad upalis ona spadne na rezervu).Jel komplikovano skinuti sat?Nesto se plasim da ne polomim onu plastiku.

Bice da su na istu masu povezana svetla i skala za gorivo. Pa onda svetla odvlace jacu struju i masu, i skala neradi tada...
To bi trebalo da se pregleda da se nadje problem i da se to razveze i bolje poveze.

e to mi nije palo na pamet...najverovatnije je to...a za poklopac, i ja sam jednom hteo sa caletom da otvorim ali isto nismo znali kako da otvorimo,verovatno treba da se okrene ali mi nismo uspeli,a nismo mnogo ni pokusavali da ne zeznemo...
Nazad na vrh Ići dole
http://bms.co.rs/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptySre Nov 17 2010, 23:03

Ja sam uspeo da sredim moj problem sa losim pokazivanjem goriva. Uspeo sam da otvorim poklopac na rezervoaru i da izvucem celpkupni mehanizam, tj. pumpu. Utvrdio sam da plovak lepo radi i da ima kontakta na onom davacu. Unimerom sam utvrdio da lepo pada do kraja i da daje impluse.
Medjutim utvrdio sam da kad plovak padne do kraja, da se fizicki nalazi ispod nivoa koji je potreban za pumpu. Sto govori o tom problemu da meni kad pokazuje da imam 1/4 goriva u rezervoaru, zapravo pumpa ostaje bez goriva i desilo se da nisam mogao da upalim auto.

Onda sam fizicki savio metalnu sipkicu koja drzi plovak, i time podigao plovak iznad potrebnog nivoa pumpe. I time dobio da recimo u rezervoaru imam oko 10 litra goriva a da mi plovak padne na nulu, odnosno da mi kazaljka pokazuje nulu i pali lampicu...

Al nije mi jasno kako je to tako bilo kod mene. Vidim da na celom mehanizmu nema nikakvih nepravilnosti. A pokazivalo je netacno?! Mozda je neki vlasnik pre mene, nesto menjao ili stavljao nesto iz nekog drugog vozila, sto nije originalno?!
Nazad na vrh Ići dole
Sale BG
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptySub Jan 29 2011, 12:36

i ja imam isti problem,samo sto kada mi je pun rezervoar,pokazuje malo ispod punog,i skazaljka oscilira,a kada dodje na rezervu,kod crvenog (lanos je u pitanju),ima jos 10,15 lit.jel treba isto da procistim plovak,ili je nesto drugo u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptySub Jan 29 2011, 23:23

Ako sam te lepo shvatio, onda mislim da kod tebe to i nije problem, sto kad dodje na crveno ima 10-ak litra goriva... to bi tako i trebalo da bude.
Problem je kod mene bio obrnut. Kazaljka mi dodje na 1/4 (iliti prva bela) a ja ostajem BEZ goriva i ne mogu da ga upalim, sto zapravo znaci da u rezervoaru nisam imao dovoljno goriva.

Ok je to da ti imas 10-ak litra u rezervoaru i da ti on tada pali lampicu za rezervu i kazaljka ti bude na crvenoj...

A to sto ti oscilira skala, to moze da bude do nje... ima tu neki stabilizator napona, koj osciluje signal koj dolazi od plovka...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyNed Jan 30 2011, 05:58

obicno je da se na rezervi na svim autima moze preci josnekih 70-setak km. i to je ok ne diraj nista vazno je da znas i poznajes svoj auto bravo
Nazad na vrh Ići dole
Sale BG
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyNed Jan 30 2011, 13:00

ok...hvala na savetima
Nazad na vrh Ići dole
diskretni_heroj
Početnik
Početnik



Broj poruka : 66
Datum upisa : 15.03.2011

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptySub Nov 19 2011, 14:07

Meni na Daewoo Nexia-i ne radi lampica za gorivo. Pokazivac nivo goriva lepo radi ali cak i kada dodje u crveno polje ne pali mi signalizaciju za rezervu.
Do cega to moze biti?
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptySub Nov 19 2011, 14:54

Mozda sama dioda ne valja...
Nazad na vrh Ići dole
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyUto Feb 21 2012, 09:34

Daewoo Lanos 1.5 2002.g - Od trenutka zamene pumpe za gorivo, kazaljka ne pokazuje pravilno. Odnosno uvek pokazuje manje. Obicno sipam 15-ak litara i nakon toga kazaljka se popne na nivo nesto ispod polovine skale, odmah zatim se spusta na minimum i tu stoji. Ako sipam pun rezervoar(sto se retko desava Laughing ) pokazuje 3/4 skale i nakon nekog vremena se spusta na minimum. Srecom pa mi radi lampica za rezervu pa znam kad sam prazan a pratim i predjenu kilometrazu pa tako pratim potrosnju.
Da li ovo lici na bilo koji od prethodno navedenih scenarija?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyUto Feb 21 2012, 09:47

Koliko znam na toj pumpi se nalazi i plovak i ceo taj mehanizam za merenje nivoa goriva. Ako ti je pumpa polovna mozda nesto od toga ne radi. Pretpostavljam da si zice lepo spojio, to verovatno ima neki dzek pa je tesko promasiti.
Nazad na vrh Ići dole
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyUto Feb 21 2012, 10:15

Pumpu su mi menjali u Autotrendu, odnosno ulozak iste, kada su stavili neki od korse koji je "trajao" dva dana. Nakon toga su mi opet zamenili(kao reklamaciju) dal ulozak ili sve u kompletu ne znam jer sam bio besan kao ris pa ih nisam ni pitao nego sam samo oterao auto...
Doduse cekao sam 2 nedelje da im stigne deo posto su "narucili nov" pa kontam da je ugradjen nov. Mada mogli su i da ga remontuju, kod nas je sve moguce...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyUto Feb 21 2012, 10:54

Pa u tom slucaju ja bi im i to reklamirao, pa nek oni mozgaju sta je.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyUto Feb 21 2012, 12:54

Evo i ja da se oglasim sa ovim problemo.Super je sto mogu da imam ovaj problem jer auto nije ni radio na benzin 4 godine a unutra katastrofa,da skratim.Napravio sam na benzin da radi ali menjao sam samo pumpu tj ulozak a onaj plasticni oklop na kome je plovak sam ostavio isti(opran u ultrazvucnoj kadici).Nasuo sam 10 l kada sam sredio da radi na benzin i nista nije pokazivalo,nasuo sam jos 10 l da ima,jer ne znam koliko trosi mada uglavnom sada palim na benzin a eto ponekad i da ga provozam.U rezervoaru imam 20 L benzina a merac ne radi uopste ni lampica.Cisto da se procaska jer trenutno nemam vremena da sam sada caprkam ni para za majstora,ali zanima me da li znaci da je problem na samoj elektronici plovka ili moze biti i do instrument table?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva EmptyUto Feb 21 2012, 20:38

Megasp ::
trenutno nemam vremena da sam sada caprkam
nije teska za skidanje , provereno , skines konektor , dovodno i odvodno crevo , sigurnosni prsten i polako je izvuces pod uglom , samo pazi puno je kuciste benzina da ne pokapas u unutrasnjost auta , Arrow pripremi neku posudu da je stavis odmah u nju po vadjenju iz rezervoara . Ne verujem da je do instument table pre je do plovka
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa pokazivacem goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa pokazivacem goriva   Problem sa pokazivacem goriva Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa pokazivacem goriva
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza
» Pokazivac goriva u tabli
» Filter goriva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: