Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom

Ići dole 
+3
matrix
Stirba
veselinovic
7 posters
AutorPoruka
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 08:58

Opis problema:
Automobil Nexia 1.5 16V.
Do prije par dana radila sasvim normalno.
Onda pocelo, dam pun gas ( preticanje ) i povuce fino, onda kao da izgubi snagu i motor nekako rezi-slicno kad je auspuh supalj.
Kasnije se problem uvecao.
Nece preko 3000 RPM , do tih obrtaja nekako i vuce poslije nista, iako i na manjim okretajima ima mnogo manje snage.
Zuta lampica se ne pali.
Sumnjam na ERG ( cisto vakumski bez struje) i/ili regulator pritiska na railu.
Nemamo manometar za ispitivanje pritiska goriva.
Pumpa izbacuje dovoljno ( bar se cini) goriva.
Filter goriva promijenjen, sitka u rezervoaru cista, gorivo u rez. cisto.
Kad skinem reg. pritiska goriva nema ono da strcne gorivo.
E sad, primjeceno da je usisna grana vrela i to dio koji ide poslije ERG ventila.
Cak i kad se skine vakum sa ERG opet vrela.
Sumnja na ERG je i rezanje iz usisne cijevi kad pocne trokiranje i nepravilan rad.
Majstori samo pogledaju, ahaaa, nema tu da kompjuter nadje gresku i odustanu.
Primjeceno da na cjevcici u usisnoj grani duva kompresiju, umjesto
vakuma, kad pocne trokiranje - vuce na ERG da je otvorio previse.
Nema dima iz auspuha uopste. Auspuh poslije voznje na otvorenom tamno sivkaste boje.

Rjesenje problema ( zahvaljujem se gti2 sa drugog foruma):

Skinut katalizator koji se prakticno raspao i pravio cep pri vecem broju okretaja. ERG zbog veceg pritiska u izduvu gurao ogromnu kolicinu izduva u usis i gusio motor. Motor je odmah prodisao, i izgubili se i neki nus simptomi, za koje su mi rekli da su normalni za daewoo-ono kad ostane gas na semaforu, ako pri recimo 2000RPM pritisnem kvacilo, a automobil se i dalje krece ostane nekih 1200-1500 RPM.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 10:17

Pozdrav druze, sunce me je obasjalo kada sam procitao tvoju temu sunny
Ovako izvukao sam tekst (da na bi pisao ponovo) iz jedne teme gde sam objasnio sta mi se desava sa nubirom, posle nekih intervencija...


"...posle zamene lambda sonde radio mi je lepo nekoliko dana i poceo da zeza,
naime, kada ga vozim do 2000 obrtaja, da kazem Ok je, ali od 2000 do 2500 pocinje da se gusi i trza, ne prima gas kako bi trebalo, potrosnja oko 20 l, iskreno non stop idem na pumpu, jer mi je vec nekoliko puta nestajalo gorivo, tako da nemam pojma koja mu je potrosnja Elem, kada sam se javio onom majstoru, on mi je posteno rekao da skinem kleme sa akumulatora i sacekam nekih pola sata, vratim, i probam, i eto resenja, auto ponovo radi normalno, nema tih varijacija od 2000 do 2500 obrtaja... Radio je normalno jos nekoliko dana i poceo ponovo da zeza, e sad samo sto sam ja ispratio voznju i shvatio sta je u pitanju. Posto sam do sad 2-3 puta skidao kleme i na tu foru ispravljao ovaj "kvar", primetio sam da pri zustrijoj voznji, preko 3000 obrtaja pocinje ovaj problem, kad posumnjam, namerno ga vozim brze, jace po gasu, i eto, gusi se, ne prima gas, posle skinem kleme, vratim, radi lepo, i tako u krug
E sad, i meni izbacuje taj crni dim, malo pre sam ga isturirao, ludilo iz auspuha izaslo, kao da ima neki cep, vidim da ti nije pomoglo skidanje katalizatora, ne znam da li ce meni, kazes ni dijagnostika ti ne pokazuje gresku..."

Shvatio si da ja problem resim skidanjem klema sa akumulatora, zanima me zasto, ali sad vec verujem da moze da bude katalizator, sumnjam na njega vec neko vreme, sutra cu odmah da ga sredim u servisu, pa cu videti...
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 10:25

Veselinovic svaka TI cast sto si fino opisao da znamo bolje!Koliko si platio katalizator mislim u KM jer sam iz Banja Luke:)?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 11:23

Hm neznam kakav ti je EGR ventil na nexiji ali ja otkako sam zatvorio tu glupost auto je mnooogo bolji.Lepse radi i na leru i prima gas kao lud i u preticanjima,nema seckanja prilikom spore gradske voznje.Mislim da to treba svi da urade koji imaju probleme sa radom motora.On kad je nov sigurno ima svoju funkciju,ekolosku,ekonomsku itd.I jos nesto,kazu kad se zatvori EGR auto trosi vise.Laz 100%.Auto radi ravnomernije i samim tim i manje odnosno trosice tacno koliko treba,a dobijes daleko bolje performanse.A sto se tice KATALIZATORA znam coveka koji je dva puta otvarao motor na Astri misleci da je nesto u motoru.Naime isto tako nije mogao da istera na 70 kmh.Tako se mucio,pokusavao da proda dok mu nije progoreo auspuh.Otisao kod nekog lika da mu zavari cev ili lonac neznam vec sta,a ovaj mu predlozi da izbaci katalizator.Urade oni to i kad je upalio kao da nije njegov auto.Isturiro ga astra ide ko zmaj,i dan danas je vozi.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 12:49

Stirba ::
vidim da ti nije pomoglo skidanje katalizatora, ne znam da li ce meni, kazes ni dijagnostika ti ne pokazuje gresku..."

Njemu jeste pomoglo skidanje katalizatora.

veselinovic ::
Rjesenje problema ( zahvaljujem se gti2 sa drugog foruma)

Nema na cemu,pomognem kad mogu Wink

@Veselinovic

Da li mozes da okacis sliku (ili slike) EGR-a na kojima se vidi gde je on spojen.Ja ga nemam,a ne mogu ni da provalim gde se nalazio (u slucaju da je postojao pa ga prethodni vlasnik izbacio).
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 16:09

GTX, ne znam da li si razumeo, to je citat iz druge teme gde coveku konkretno skidanje katalizatora nije uklonilo problem, pa sam se ja zapitao da li ce meni resiti stvar...
Ali Veselinovic ovde navodi i ostale stvari koje je uradio, koje sam i ja donekle uradio na mojoj Nubiri, ostalo mi to sa katalizatorom, i da ti kazem, ja kao da sam resio kvar, ne bih da "trcim pred rudu", ali ovo sto je covek ispisao je za svaku pohvalu, nije spekulacija, vec konkretno resen problem, svaka cast...

Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 17:48

Matrix,
popravka me kostala -20KM. Skidanje katalizatora i stavljanje cijevi umjesto istog 20KM. Stari kat prodao za 40. Dakle zaradio 20KM.
Mozda je, a mozda je i plecibo efekat, buka malko veca pri cepanju u normalnoj voznji nema promjene. Doduse ja imam jos dva lonca.

GTX, kakvi pomoglo preporodilo me.
E sad, kod mene je 16V, iako je ERG na isom mjeti i kod tebe.
Kad gledas u motor sa tvoje desne strane na dnu glave motora je to cudo. Pazi, na usisnoj grani imas prije leptira dva crijevca za vakum. Jedno deblje koje ide na ono sxxxanje za recirkulaciju benzinskih para i tanje koje ide na ERG. Isprati to tanje crijevo, ide ispod raila sa diznama. Imas dva brezona koji pricvrscuju EGR na glavu. Fol je skinuti EGR i isjeci limneni dihtung da zatvori dvije rupe koje idu u EGR.
Meni radi OK EGR ventil. Mozes seljacki probati ovako : skines to pomenuto crijevce i dok motor radi na leru povuces ustima, tj napravis podpritisak. Tada bi se Egr trebao otvoriti i motor ce se ugusiti, tj ugasiti uz zveket i tresenje. Samo ciscenje nije problem, kad se skine malo karburator spreja i izadje masa crnila iz njega. Ali ja to zatvaram definitivno. On bi trebao da se pali ( kod nexie i slicnih motora) kad je podpritisak ISPRED leptira dovoljan. E, ali on mnogo zavisi od zaprljanosti filtera za vazduh, ako i od patosiranja gasa. Trebao bi da se otvori samo pri velikim obrtajima i pri patosiranju gasa. ALi necu da razmisljam. Jednostavno u auspuhu nema kiseonika ( ako lambda radi dobro) i nemoze nikako da pomogne gorenju. Moze samo da steti. Izmizlili ekolozi u svojim bolesnim glavama. Pazi, vise se zagadi atmosfera dok se nakopaju i prerade svi ti plemeniti metali koji idu u kat nego sto on i EGR precisti gasove. Volio bih staviti auspuh u usta tim ekolozima pa da se nadisu cistog vazduha poslije tih budalestina koje kostaju bubreg i plucno krilo.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 18:39

@Stirba
Nisam dobro razumeo,izvinjavam se Very Happy

@Veselinovic

I moja je 16V,ali izgleda da fabricki nije bilo EGR-a.Cudno,auto je kupljen u Nemackoj i ima max nivo opreme...
Pre leptira ima samo jedno crevce koje ide u onaj aktivni ugalj ispod levog blatobrana.Uopste nema prikljucak za drugo crevo.
Sa druge strane usisa ima tri creva,jedno za MAP senzor,drugo za klapnu ventilacije i trece je povratno iz aktivnog uglja.To povratno je spojeno i sa regulatorom pritiska goriva.Evo i slika,lose su jer sam slikao telefonom,ali se vidi sta je sta.

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom IMG_20130210_191713
Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom IMG_20130210_191627
Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom IMG_20130210_191655
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 20:15

Puno hvala za info Veselinovic!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 20:25

Hej GTX aj mi pomozi kako si uspio staviti slike na poruci?Lijep poz iz Banja Luke!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 22:08

Odes na [You must be registered and logged in to see this link.] ,okacis sliku i prekopiras "thumbnail for forums" link.
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 22:19

GTX ::
Odes na [You must be registered and logged in to see this link.] ,okacis sliku i prekopiras "thumbnail for forums" link.

E sad cu probati! bravo bravo bravo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyNed Feb 10 2013, 22:23

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Picture_007
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyPon Feb 11 2013, 05:41

GTX ili Gti2 ( kako god) evo kako je kod mene. Ako nemas to njesra jos bolje, ti si sretan covjek. Jos nesto sam primjetio kad se desilo to zacepljenje. Posto je u auspuhu porastao pritisak ( kamioni imaju motornu kocnicu koja radi slicno ) logicno je da poraste pritisak i u karteru. I onda , opet logicno, ulje pocne izlaziti na sve strane po motoru. Inace motor prije nije pretjerano bacao ulje.Posto je kod mene EGR ispravan tj. zatvara skroz, samo sam otkacio vakum sa njega. Sada je stalno zatvoren i kola idu nevidjeno. Uzbrdo gdje je isao 4., ali trazio trecu sada ide petom na vrh gasa. Nema trzanja nema udarca pri oduzimanju i dodavanju gasa.

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EGR16
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyPon Feb 11 2013, 20:01

Nemam ga definitivno.Kod tebe je ovakav E-TEC?Kod mene je onaj sa metalnim poklopcem ventila.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyUto Feb 12 2013, 05:32

I kod mene je metalni poklopac. Ovo je slika samo, sve je isto osim poklopca.
Ako pazljivo pogledas usisnu granu sa slike,vidjeces ( skroz desno ) petu cijev koja je znatno uza od one 4 za cilindre. Na ovoj slici se vidi samo pocetak te cijevi. E kroz nju furaju izduvni gasovi preko EGRa u usis. Na vrhu se ta cijev stapa u usisnu granu i bas tu su vakumi za MAP, reg. pritiska goriva itd. Zato se poremeti sve kad se otvori EGR. Cekam da vidim potrosnju, ali ne bi mi bilo zao da trosi litar vise ( morala bi manje, al ajde) kako ide.
Nazad na vrh Ići dole
Boki_90Daewoo
Početnik
Početnik
Boki_90Daewoo


Broj poruka : 45
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 33
Lokacija : Prnjavor

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyPon Maj 13 2013, 21:58

Matrix šta je ono što si ti slikao onaj ko đek sa kablom koji si zaokružio crvenim krugićem kako se to zove to ima i na mojoj nubiri pa da te pitam šta je to? Pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom EmptyPon Maj 20 2013, 19:52

Jako zanimljiva tema i dosta korisnih info. Imam slicnih problema na mojoj nexi 1.5 8v, auto lepo ide preko 3000obrtaja, ali se u gradskim uslovima primeti prekidanje motora, na semaforu kada se stane oseti se na svake 3-4 sekunde po mali prekid. Nema katalizator, jos mi je ostalo da sumnjam na taj ERG ventil. Da li je to onaj zuti krug sto je zaokruzen na prethodnoj slici? Ako nije, da li mozete da mi objasnite gde se nalazi na nexi sa 8v?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom   Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lanos - nece da upali
» Nece da upali!
» espero nece da upali
» daewoo nubira 1.6
» Espero nece da upali

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: