Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nece da upali!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Nece da upali!   Nece da upali! EmptySub Feb 11 2012, 23:24

Izlude me (i izdade) ovaj Lanos po najvecoj zimi!
Nece da zavergla bas kao da mu otiso bendiks! Kako odjednom... Desavalo mi se i na drugom autu, ali zeza zeza pa upali, ovde jok. Probam i da ga ubacim u 4, brzinu da ga zaljuljam, ma nista...
Samo na pocetku verglanja kao da uhvati i nista.... Gotovo se ispraznio akumulator, daj kablove, sat vremena se zezamo sa njim, temperatura spolja svega -12, ma lepota a049
Dodje majstor, kaze to je bendiks, nekako ga dobaci do garaze, ali nemoj danas...
Stojao tako auto do veceri i reko ajd da probam, mozda... Kad vrm, upali na pola kljuca, i ako je akumulator bio poluprazan i sve to. Provozam ga ja jedno 10 min, vratim na parking, sedim i cudim se. Ugasim, upalim, bez problema, znaci na pola kljuca kao i uvek.
Sta se desava? Ajd da ukljucim grejanje, NECE! Nece ni elektropodizaci! Sta je sad majku mu... Ugasim i nekoliko puta samo dam kontakt i ugasim i odjednom poce da duva grejanje, aha, reko odlicno! Ali kad sam krenuo da ga upalim TRT! Isto kao danas, nece!
KAD RADI GREJANJE (VENTILATOR) ONDA NE VERGLA, A KAD HOCE DA VERGLA I UPALI, NECE GREJANJE!
Da li je moguce da se neka struja zagubi na putu do alnasera ili ventilatora, ili da je komp poblesaveo od mraza, ili... Mislim da mi u toku zadnje voznje upalio CHECK lampicu, ali dzaba na dijagnostiku ne mogu pre ponedeljka i to ako ga pokrenem.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da upali!   Nece da upali! EmptyPon Feb 13 2012, 18:27

Verovatno je neka "sitnica",ali bez elektricara nista.Mozemo mi da bauljamo do besvesti ali struja je to....
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da upali!   Nece da upali! EmptyPon Feb 13 2012, 23:18

Prosto je neverovatno da odjednom stradaju dve stvari, ali tako je! Sutra ce majstor da sredi bendiks, a brava pravi problem kontakt za grejanje i podizace, kaze sitnica.
Danas sam ga nekako upalio i onda ne gasim i obilazim majstore, dok nisam naisao na slobodnu garazu, momak koga odavno znam.
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da upali!   Nece da upali! EmptyUto Feb 14 2012, 18:01

Oce da upali...
Zamenjen bendiks i sad pali bez problema, a brava zeza pa se gubi kontakt za grejanje i podizace.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da upali!   Nece da upali! EmptyUto Feb 14 2012, 20:32

Super sto si resio.Koliko te para izaslo?
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da upali!   Nece da upali! EmptyUto Feb 14 2012, 23:41

Zamena bendiksa me kostala 2800din.
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da upali!   Nece da upali! EmptySre Feb 15 2012, 16:56

Danas, pogadjate, OPET NECE DA UPALI!
Znaci vise ga popravljam i nerviram se nego sto ga vozim Evil or Very Mad
O cemu se radi...
Ajd da upalim, verglaj verglaj, verglaj, nista istrosi se akumulator, naidje drugar stavi kablove, verglaj, verglaj, nista..., dodje drugi drugar, verglaj verglaj, sve to traje 20min, nista. Reko, ajd idi ti da te ne zadrzavam, ma kaze ajd jos jednom, verglaj verglaj, upali i radi 10sec i kad mu spustim broj obrtaja ispod 2500, gasi se, Ponovo verglaj, verglaj, ma nece. Ode i on. Gleda to covek i pritera mecku, ajd da probamo, ma reko, ne vredi... Verglaj verglaj i posle 10 min upali i radi samo sa punim gasom, cim malo pustis ugasi se. Opet verglaj verglaj, jedva upali i sad ga drzimo na gasu, ne pustamo pa sta bude. Radio tako neko vreme dok se zagrejao, poce da slaze rad, malo po malo sam smanjivao broj obrtaja, dok posle nekog izvesnog vremena nije proradio kako treba. Mislim, nije kako treba, ali... Na leru varira, nemirno radi. Kad malo stoji, ali i dalje je vruc, pali, ali treba malo da se zavergla, par sekundi, a kad se ugasi pa odma upali, bez problema. Check lampica je bila upaljena dok su stajali kablovi od pomagaca, ali kad sam ponovo upalio auto ugasila se. Mislim, sad auto radi i posle cu da ga vozikam, ali nisam siguran da ce sutra da upali kad je hladan.
Auto sam palio i vozio na benzin, a tek malo na plin kad se dobro zagrejao.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da upali!   Nece da upali! EmptySre Feb 15 2012, 21:57

koliko je bendiks cisto me znaima.Glupo zvuci lai probaj na plin da ga upalis.Ja sam tek osposobio na pumpu i pali na benzin prebacuje sam na plin,nisam presao ni 10km od juce ,u nedelju cu 70 km voznju pa cu da produvam na benzin sa aditivom nije vozen 4 godine na benzin.Ostavim auto kod druga sve ok i kada sam krenuo da upalim kad tvoj slucaj vergla i nece da sastavi,,srecom napunjen akumulator verglam 10 puta i nece.Pritisnem dugme da prebaci na plin da upali sastavi ko mina.Ugasim probam opet pali,i tako dok radi prebacim ga na benzin da radi i auto se ugasi probam jos 5 puta i nece gasi se svaki put,seti put prebacim na benzin auto radi!Malo ga isturirah bio nemiran rad sto kazes provozah sve ok.Ugasim auto podesim da pali na benzin a prebaci na plin i sve radi OK.Odvezem se kuci probam par puta pali gasi sve radi ok,ima je eto knedlu u grlu.
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da upali!   Nece da upali! EmptyČet Feb 16 2012, 09:36

Danas palio bez problema, sto kazu "ko mina"!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nece da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da upali!   Nece da upali! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nece da upali!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» kalos neće da upali
» Espero nece da upali
» Lanos - nece da upali
» Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom
» daewoo nubira 1.6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: