Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos - nece da upali

Ići dole 
+4
joca
Radan
bokilava
deki023
8 posters
AutorPoruka
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyNed Mar 27 2011, 10:35

Imam Lanosa 98 god 1,6 16V i imam problem nece da mi upali. To se desava ujutro (kasnije oko podneva auto pali iz prve kao da nista nije bilo). Auto vergla no ne pali se pumpa za gorivo (ne čujem je da radi), nema signalnog svjetla ''check engine'' kad dam kontakt. Da li neko zna o cemu se radi?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyNed Mar 27 2011, 11:52

ako si siguran da ne cujes pumpu proveri jel dolazi struja do nje, mozda je relej...ako ima struje a ne cuje se onda je zastopala
Nazad na vrh Ići dole
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyNed Mar 27 2011, 12:07

ma pumpa sigurno ne radi, nju nekad cujem i dok auto radi tako da sam siguran da ona ne radi ali ne pali mi se ni ono CHECK kad dam kontakt, sve ostalo radi samo ta lampica i pumpa ne rade. Probao sam da izmenjam osigurace i releje ali isto se desava. Sad nece ni popodne da upali.

Zaboravio sam da kazem da ne mogu ni na plin da upalim. Kad auto radi normalno (tj kad mogu da ga uplaim) prebacim na plin i upalim ga na plin a sad nece ni na plin.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyNed Mar 27 2011, 13:32

imas li varnicu na svecici?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyNed Mar 27 2011, 15:06

Pali mu preko dana kad se zagreje znaci da svecice i kablovi rade.A kad je hladan nepali,koliko sam razumeo.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyPon Mar 28 2011, 04:17

ima tu vise kvarova pumpa za gorivo nema veze sa plinom.idi jedno po jedno pumpu je lako proveriti,vidi ima li struje do nje ako ima onda je odnesi autoelektricaru svaki bolji to zna da sredi rolnice u njoj.da a kako ti pali oko podneva jel onda pumpa radi?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyPon Mar 28 2011, 12:10

kolege, on ne moze ni na plin da upali, tako da pumpa otpada;)
zajednicko za plin i benzin je struja, pricam o vakumskim sistemima jer mislim da ima upravo jedan od njih
Nazad na vrh Ići dole
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyPon Mar 28 2011, 15:25

Jutros isti slucaj ne radi pumpa ne radi CHECK lampica, nece da upali. Malo sam cackao oko njega tu gde su releji tu sam izvadio taj za pumpu i poprskao sa WD-om i za sad pali normalno, videcemo sta ce se sutra ujutru desiti da li ce upaliti ili ne.

U svakom slucaju hvala svima koji su pokusali da mi pomognu!
Nazad na vrh Ići dole
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyUto Mar 29 2011, 17:10

i dalje ne pali pre 10!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyUto Mar 29 2011, 18:18

mozda nije ranoranilac smeh
jel palis na plin ili na benzin ili nece uopste?
da nije problem u jutarnjoj vlagi jedino to mi pada na pamet...losi kablovi, naprsla kapa pa udje vlaga
Nazad na vrh Ići dole
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptySre Mar 30 2011, 18:54

Ne znam sta je! Danas sam ga voznja kod majstora naravno posle 10 kad normalno pali pa cu sutra saznati sta se desava posto preko dana normalno radi nije mogao nista da vidi. Nece ni na plin ni na benzin da upali pre 10 posle pali i na plin i na benzin. Kad sam ispricao majstoru problem, covek umro od smeha smeh a ja da poludim glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptySre Mar 30 2011, 22:55

trebao si da ga ostavljas na suncu Wink obavezno nam javi sta je bilo:)
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyČet Mar 31 2011, 06:04

Nije lepo smejati se tudjoj nesreci, ali ovo zaista dovodi do smeha... smeh smeh smeh
Pa kako je moguce, da tek posle 10 oce da pali??? Kad si kupio taj auto? Da nema neki sistem blokade?
Moguce da je neka vlaga, jutarnja kondezacija i tome slicno...

Javi sta se desava!
Nazad na vrh Ići dole
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyČet Mar 31 2011, 16:15

Majstor mi je uzeo 2500.oo kaze da je neka zica kod kompjutera bila trula i da je tu gubio kontakt. Mada ja ne verujem u tu pricu ali videcemo sutra. Kaze da nije mogao da ga upali i onda da je dosao neki elektricar i da je sve pregledao i to nasao a ja mislim dok je on to gledao, tamo vamo da je njemu doslo vreme da normalno upali. E sad ne mogu da docekam jutro da vidim.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyČet Mar 31 2011, 18:08

moguce da je to a da se samo slucajno poklapalo sa vremenom nemoj da si odmah negativan:)
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptyPet Apr 01 2011, 19:00

Prijatelju...otkad su pomerili sat jel pali u 11?
Nazad na vrh Ići dole
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptySub Apr 02 2011, 13:45

smeh smeh ma sad pali normalno! Kad sam vratio auto sa popravke sutradan sam ustao u pola 7 da vidim da li ce da upali i upalio je sad je sve ok mogu da voznja i pre podne Wink

Nisam mogao da verujem kad mi je majstor rekao sta je uradio i da je ta zica bila problem. Ako gubi kontakt onda gubi kontakt nije mi i dalje jasno kakve je to imalo veze sa vremenom paljenja u 9 nece u 10 hoce. Bitno je da on sad radi!
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptySub Apr 02 2011, 14:00

Elektrika je čudo, jedna žica izgubi kontakt i nastane totalni haos .... affraid
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptySub Apr 02 2011, 17:49

deki023 ::
smeh smeh ma sad pali normalno! Kad sam vratio auto sa popravke sutradan sam ustao u pola 7 da vidim da li ce da upali i upalio je sad je sve ok mogu da voznja i pre podne Wink

Nisam mogao da verujem kad mi je majstor rekao sta je uradio i da je ta zica bila problem. Ako gubi kontakt onda gubi kontakt nije mi i dalje jasno kakve je to imalo veze sa vremenom paljenja u 9 nece u 10 hoce. Bitno je da on sad radi!
pa stvarno moze da ima veze sa jutarnjim kondenzom ili sa nagibom parking mesta SmileSmileSmile
bitno je da je problem resen bravo
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptySub Apr 02 2011, 18:02

Super da si resio problem koji je bio uobicajen kod Keca!
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali EmptySub Apr 02 2011, 20:41

E dobro je da sada "vergla". Pravo da ti kazem da sam svake veceri ulazio na sajt da vidim u cemu je fora sa tim kvarom. Cisto ako se nekada i meni desi sa Nubirom da znam gde da "gadjam".
Puno pozdrava i naravno da te zaobilaze takve za......e od kvarova.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lanos - nece da upali Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - nece da upali   Lanos - nece da upali Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos - nece da upali
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nece da upali!
» espero nece da upali
» Espero nece da upali
» daewoo nubira 1.6
» kalos neće da upali

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: