Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 daewoo nubira 1.6

Ići dole 
+19
Stirba
Megasp
serhio011
Pozitivan
veteran
borcham
zeks
mali
debejko
bokilava
radoslav
daki_nis
Radan
pedjica
joca
metrocop
ivan85_zmaj
dixy
lazarijus
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyNed Mar 27 2011, 23:57

ostaje jos regulator pritiska goriva, zbog njega moze da skoci potrosnja i to dosta
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 06:29

znam da se ne mjeri potrošnja goriva preko sata, ali meni se poklopilo nekoliko puta za redom, a za pun rezervoar mi treba dosta novaca, kod nas skočilo gorivo na 1,37 €, puta 65l pa vidi.... to mi je previše da uradim samo zbog precizne potrošnje.... ja znam da prije nego sam ovo odradio što ste mi rekli, svaki 4ti dan sam sipao 10 € odnosno 7, nešto litara goriva, a za 4 dana predjem oko 30 km.... tako da da mnogo troši troši, pogledaću taj uredjaj za pritisk goriva i onaj matrak rpg ili kako li već, da sredim te dvije stvari, ali ću prije toga, još danas, da skinem kleme sa akumulotara da se resetuje kompjuter, pa ćemo da vidimo šta će biti....
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 07:10

skini kleme i prespoji ih na par minuta ali mislim da ti nije do toga. ti tu imas neki drugi problem. meni je nubira koju sam kupio kao neispravnu trosila oko 40l na 100km ali je bilo samo do paljenje. jel tvoja nubira bese dvojka ili jedinica? e3 ili e2 motor?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 12:07

jbg razumem ja finansije, svi kuburimo sa tim, ali od necega moras da pocnes da bi resio problem...naravno pocni od nekih najosnovnijih stvari koje se ticu same provere, ali pocni vec jednom od necega SmileSmile da odes da ti neko proveri paljenje ne kosta nista, ili kosta neku mizeriju, kad nastelujes paljenje kako treba, kreni redom sa ostalim proverama koje ne kostaju nista i baci ovde sta si uradio a mi cemo da se potrudimo koliko god mozemo da pomognemo
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 14:22

Prvo ću svima da se zahvalim na strpljenju i odgovorima.

Danas sam skinuo kleme na 5 min -10 min, nisam ih spajao, a onda sve vratio i upalio je na pola ključa, doduše, nakon 3km vožnje (vratio se sposla Smile ), i osjetno manje trese na leru nego prije skidanja kleme, tako da neki boljitak je već postignut, čišćenjem step motora, prestalo je memorisanje gasa, više ne glavi.... nekako dok vozim ljepše radi auto.... a da postoji još neki problem, to postoji sigurno.... prije jedno deset dana smo ja i drug testirali onako sportsku vožnju da vidimo kako se ponaša, to sam zaboravio da vam kažem, znači ono brzi start, pumpanje na 4 5 000, i tako do treće četvrte brzine, i ja se ne razumijem ali mi on kaže " nešto ti, kao da proklizava, da ne ide odgovarajućom brzom s obzirom na zvuk motora " tako sam ja to nekako shvatio.... motor ječi, ali sporije ubrzava nego što idu obrtaji, ne znam ima li to neke veze....

ma da vas ne smaram više, kad budem ispitao sve što ste mi rekli, javiću se... nego nikako da mi neko odgovori, da li nekome svijetle amblenderi a da ima nubiru karavan 1.6 2000.... e ne zapamtih ko me pitao, ne znam koji motor imama nubira je 2000 to godište 1.6 16v, sa fabričkim plinom karavan.....
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 18:16

ne ide dobro s obzirom na zvuk motora jel?Smile pa ako tvoj drugar ima bas istancan sluh i osecaj za brzinu recimo da lamela proklizava
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 18:43

kompletan set kvačila je star svega par hiljada, a još mi je hidraulično kvačilo....
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 19:39

Pa ako dize obrtaje i motor bruji nema sta drugo da "proklizava"do lamele ako auto nece da "grize".
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 19:45

ako je tako onda ne mozes bar da verujes ortakovom sluhu:)
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 20:16

samo jedno pitanje, ako neko ima motor i auto kao moje, kolika mu prosječna potrošnja gradske vožnje...
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyPon Mar 28 2011, 22:12

Pozdrav.
Nubira 2 1.6 2002 16V
Sto se tice ablendera {kad nekome blicas dugim svetlima}---probao juce---pojavljuje se signalna sijalica plave boje na komandnoj tabli.
Potrosnja na benzinu--pojma nemam. Nisam merio, zato sto cim se ugreje "bacam"ga na plin. Jedino oko prvog kada ga donekle napunim benzinom {jedno 10--12 lit} vozim ga relaciju od 20tak km na benzinu. Sledece voznje su malo benzin pa plin.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyUto Mar 29 2011, 06:25

I moja Nubira je 1.6 16V, 2000 god, limuzina...
Pali se plava lampica kad se upale duga svetla i kad se blenda.
A potrosnja gradska voznja, plina, oko 12-13 litra... doduse sad mi je zimi isla bogme i na 17, al videcu sad kakva ce biti kad krenu topliji dani. Mada mi je i isparivac los i spreman za reparaciju tako da je to to. Al nikad nije islo ispod 12 litra gradske. Otvoreno negde oko 7-8 litra, na 2000-2500 o/min, pri brzini do 90km, znaci lagano i opusteno.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyUto Mar 29 2011, 11:47

ok, da znam kad sam riješio problem... a što se tiče ablendera, mislim na sami ablender, ne na intrument tablu, tamo se i meni plavi, nego me interesuje osim prekidača toplo/hladno, i štelovanje jačine osvjetljenja na tabli, visine farova, podizača stakala (meni na vozačkim vratima svijetli samo jedna sijedna sijalica) da li
i ablenderi imaju pozadinsko osvjetljenje, ili ne.... znači da li neko ima osvjetljenje u samom ablenderu....
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyUto Mar 29 2011, 11:59

otkud u rucici sijalica?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyUto Mar 29 2011, 19:27

I ja se to pitam? Question
Sta jos to treba da svetli osim plave lampice na instrument tabli?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptyUto Mar 29 2011, 20:52

nista brate istripovao je pedjica nesto lol!
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptySre Mar 30 2011, 09:33

izvinjavam se svima, vidio sam juče da je sve crtano,
a pitao sam kao na ovim novijim autima, 2005 pa na
dalje što imaju pozadinsko na ablenderima, pasat,
alfa, .... pa pošto sam ga uzeo sa par pregorenih
sijalica u kabini, koje sam izmijenjao, pitao sam se
da li mi je to promaklo, ali nije.... Hvala svima u svakom
slučaju....
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptySre Apr 06 2011, 19:45

Pozdrav drugari,

evo mene opet sa nekim updatejom podataka. Nisam išao na
testiranje, malo me iznenadila bolest čalana porodice, pa će
finansiranje auta morati da pričeka. Ali sam nešto gledao sinoć,
pa sam htio da se posavjetujem sa vama, da vidimo da li bi
to moglo da pomogne. Naime, išao sam na otvoreni put do jednog
druga što je oko 25km od moje kuće. Uvijek kad sipam 20 € goriva,
to mi je kad idem samo na posao i nazad, oko 70 - 80km. Sinoć
sam prešao dakle na otvorenom putu oko 60 km, odnosno 85 od
sipanja i imam još da se vozim sigurno 20km dok stignem do crtice
na satu kada dosipam gorivo. Moja pretpostavka zaveliku potrošnju
jeste kratka relacija. Odnosno, hladan motor je najžedniji, te vuče
najviše goriva tada, a ja od kuće do posla dok stignem kazaljka od
temperature ni ne mrdne s mjesta i tako kad se vratim. Takodje sam
čitao da RGL ventil počinje da radi kad je auto u radnoj temeperaturi
i da tada, ako je ispravan, osim smanjenja temperature u komori,
utiče i na smanjenje goriva, a vas sam htio da pitam može li biti
da on nešto radi pogrešno dok je hladan i zato me ubija na kratkim
relacijama? I imam još jedno pitanje, nešto na šta sam potpuno
zaboravio, a mogli bi biti važno...
Ovo je "nešto" što se nalzi iza crnog poklopca, prema kabini, ove zime
nije ali prethodnih zima a nekada i ljeti mi se desi da verlagam auto
i da ne mogu da upalim, onda uzmem ključ ili čekić i lagano iskuckam
ovo, šta god to bilo (vide se tregovi kuckanja), nakon toga upali,
trokira u radu nekih 400 500 metara dok ne postignem nekih 3500
obrtaja, i onda se sve vrati u normalu... Slika u prilogu...

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 2ivicrk

zna li neko šta je ovo i čemu služi?
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: nubira   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptySre Apr 06 2011, 20:55

dobro vece svima evo da i ja nesto pitam posto vas dosta ima nubiru,ja sam moju uzeo polovnu i nikada mi nije svetleo onaj deo gde se nalaze podesavanja za jacinu svetla na instrument tabli i za podesavanje "visine farova" (desno pored volana) pa me interesuje da li to kod vas svetli i da li iza ima sijalica da ne razvaljujem bezveze ako ne treba da svetli. sa leve strane pored volana mi je onaj prekidac za zadnje svetlo za maglu i on svetli pa sam nesto kontao da bi i ovi trebali ali bolje da pitam. sto se prekidaca u vratima tice ja imam sva cetiri elektro podizaca i svi mi prekidaci svetle na vozacevim vratima dok mi na ostalim vratima svetle samo kada je ukljuceno da i oni mogu da dizu i spustaju prozore dok kada je to blokirano ne svetle ni svetla na tim vratima. hvala unapred na odgovoru i pozdrav!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptySre Apr 06 2011, 21:05

Blago tebi, meni navratima svijetli samo moj prozor. A što tiče prekidača ispod
volana, meni svijetili za svijetlo za maglu i za pozadinsko osvjetljenje koliko sam
uspio da provalim po obliku, i to bi trebalo da svijetli, ako ti nije trka, ja ću ovih
dana da rastavljam moje prekidače pa ću ti javiti šta sam uradio i da li postoji
sijalica za te prekidače....
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: nubira   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptySre Apr 06 2011, 21:22

nije mi nikakva frka,cim ti svetli ima sigurno sijalica i sa te desne strane nego kako onda doci do nje a da nesto ne skrsim to me interesuje pa ako nije problem kada to odradis javi kako se skida. e i zaboravih da napisem u vezi potrosnje. za pocetak da kazem da sam ja nubiru uzeo sa sekvent plinom fabricki ugradjenim i to iz holandije i tako je i dan danas vozim. nemam predstavu kolko trosi benzina posto mi na benzin radi samo dok se ne zagreje i onda sam prebaci na plin.sa takvim radom plina mi trosi u proseku 10 litara,vozim ga do posla i nazad,a to je nekih 35km e sad nije ni gradska voznja a nije bas ni otvoreni put posto ima dosta semafora ,a i nekad bude i dosta guzve. inace obicno brzine saltam na nekih 2500-3000 obrtaja,ako me ne uhvate neke bubice pa malo produvam masinu. pozdrav i nadam se da ces resiti tvoj problem sa potrosnjom posto je prevelika,da meni toliko auto trosi ja ne bi mogao da idem sa njim na posao tj.radio bi samo za benzin. p.s. pozdravi mi golubovce kada budes u prolazu,a mozes i aska sa konika :-))))
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptySre Apr 06 2011, 21:31

to ti je regulator pritiska goriva i nema veze sa tim sto auto nece da ti pali i trokira. kad je on neispravan auto hoce da trosi malo vise zato sto ne otvori ventil da se gorivo vraca nazad u rezervoar ali tad auto radi na malo vecim obrtajima
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptySre Apr 06 2011, 21:43

ali daki, radi se o tome da tada kad ne mogu da upalim,
nema šanse da upalim auto dok taj regulator dobro ne
iscukam vilastim ključem ili čekićem, tek onda mi upali
uz jako nepravilan rad, ne prihvata gas, trokira sve
dok ne naduvam gas na 3500.... tek onda proradi kako
treba... neko me je savjetovao da provjerim taj
regulator, zato sam i pisao i poslao sliku....
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptySre Apr 06 2011, 21:45

kad upalis auto i proradi lepo izvuci ono vakum crevce koje ide u njega da vidis da li ce da poveca ler gas malo i pogledaj pozadi na pumpi za gorivo na povratnom crevu jel vraca gorivo. tu moze da bude i da ti neka dizna ne drzi dobro pa onda kad ugasis auto malo pusti gorivo i onda tesko upali. taj regulator radi na vakumu i to sto ga ti iscukas dok je vozilo ugaseno nema veze sa tim
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 EmptySre Apr 06 2011, 21:56

možeš li mi na onoj slici reći gdje dodje to crijevo koje bih trebao da izvadim?
i gdje da provjerim to povratno crijevo, slabo se razumijem pa moram da
postavim puno potpitanja.... da je u pitanju računar to bih časkom riješio,ovako
moram da vas koji znate oko auta.... hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
daewoo nubira 1.6
Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» ABS Daewoo Nubira 99' cdx
» daewoo nubira instrument tabla
» TESKO JUTARNJE PALJENJE-NUBIRA 98
» PUMPA za GORIVO Daewoo Nubira
» Daewoo Nubira nece da pali!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: