Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 daewoo nubira 1.6

Ići dole 
+19
Stirba
Megasp
serhio011
Pozitivan
veteran
borcham
zeks
mali
debejko
bokilava
radoslav
daki_nis
Radan
pedjica
joca
metrocop
ivan85_zmaj
dixy
lazarijus
23 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
lazarijus
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.09.2010

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySub Okt 16 2010, 12:12

potrebna pomoc
pri palenju auta ler gasa je nekada visok 1500-2500 o.,nekada normalan a nekad se vrati u normalu.inace auto ima tng ali radi isto i na benzinu.menjan je motor ler gasa ali opet se isto desava.ima li neko kakvu ideju sta moze biti?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySub Okt 16 2010, 12:18

lazarijus ::
potrebna pomoc
pri palenju auta ler gasa je nekada visok 1500-2500 o.,nekada normalan a nekad se vrati u normalu.inace auto ima tng ali radi isto i na benzinu.menjan je motor ler gasa ali opet se isto desava.ima li neko kakvu ideju sta moze biti?

Da li se to desava kada je auto hladan ili kada je zagrejan?
Probaj da ocistis EGR ventil i njegovo leziste, mislim da bi moglo da pomogne. Wink

I obavezno na dijagnostiku i racunarsko stelovanje Wink

Inace normalno je da, kada upalis auto ler gas bude malo veci, to je automatski sauh, pogotovo ako je hladan, ako palis ujutro. Posle nekog vremena se gas smanji a broj obrtaja padne na oko 850.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySub Okt 16 2010, 15:32

Ja imam Nubiru i kod mene se isto desava... Znaci kad upalim auto ujutru, on digne ler gas na 2000 obrtaja, ali vec posle 3-4 sekundi se postepeno spusti na mozda 1100 o, dok se malo ne zagreje... a kad se zagreje onda radi na tako nekih 800-900 obrt. I to je isto i na plinu i na benzinu... i po meni je to normalno...
Ali ako ti drzi tako visok ler kad je auto zagrejan i ne spusta ga, onda problem moze da bude i to treba proveriti. Najbolje je ici na dijagnostiku. Mada problem najcesce oce da pravi lambda sonda ili cak recimo i zapusenost u katalizatoru...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySub Okt 16 2010, 16:33

Isti slucaj i kod mene... Kad je malo hladnije on ga drzi na 1100 obrtaja dok se ne ragreje posle padne,
Nazad na vrh Ići dole
lazarijus
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.09.2010

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySub Okt 16 2010, 17:03

ler gas luduje i kad je motor hladan i vruc
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySub Okt 16 2010, 17:33

Onda bi svakako trebalo na dijagnostiku.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySub Okt 16 2010, 18:11

tako je leganza nikad ne predje 1100 obrtaja i posle 3-4 sek. na nekih 900.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySub Okt 16 2010, 20:41

lazarijus ::
ler gas luduje i kad je motor hladan i vruc

Negde na nekoj temi sam vec pisao o mom slicnom problemu... Ukratko, dakle, jednom je pocelo tako da mi ludi na benzinu ler gas i palio mi je zutu chek lampicu, a na plinu je drzao ler konstantno na 1500 obrtaja.
Dijagnostika je pokazala na lambda sondu, malo smo je skinuli procistili, i sve drugo proverili procistili pregledali i posle je radilo kako treba.
A kao sto sam malo pre rekao moze da se desi da je katalizator zapusen pa samim tim zbog losih izduvnih gasova hoce da brljavi lambda sonda...

Sve u svemu, trebalo bi to proveriti kod mehanicara...

Kazem ti, imao sam isti problem...

A imas li plin?
Nazad na vrh Ići dole
lazarijus
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.09.2010

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySub Okt 16 2010, 20:50

ima plin,sve je provereno osim kompa i lamba sonde
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Problem potrošnje benzina   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyUto Mar 01 2011, 08:19

Pozdrav svima, imam problem koji nikako da riješim, mada nisam ni obišao sve moguće majstore, svi koštaju heheheheh....

Imam sledeći problem, pa neka pomogne ko zna, na bilo koji način.

Imam Nubiru 1.6 16v 2000g, i ubija me s potrošnjom.... Pokušaću da budem jako detaljan, jer ova potrošnja prevazilazi moje finanisijske mogućnosti... Dakle, auto troši, nevjerovatnih 15-16 litara na 70-80km. Potrošnja mjerena u odnosu na 3 crticu na mjeraču goriva, i kilometri predjeni za 20€ goriva. Detalji koje sam do sad odradio: lamda sonda ispravna, hladan motor radi na 1200-1400o/m, zagrijan 800-900 o/m, promijenjeni svi filteri, ne troši ulje, izduv ima jak miris (živo gorivo) i bijeli dim, ne onaj gusti nego "normaln" što se za sekund rasturi, vodjen na kompjutersku dijagnostiku i rečeno mi je (toliko su umjeli da isčitaju) da je lamda ispravna, i da kompjuter nema prijavljenu ni jednu grešku, baš juče sam s jednim drugom malo gledao motor i konstatovali smo da iz uredjaja (mesingani poklopac, sa strane motora) mislim da se zove RPG ili tako nekako, nema vakuma, odnosno da je crijevo koje ide na vrh tog uredja, otkačeno negdje dolje (nismo uspjeli da provalimo gdje inače ide)..... Mislim da sam sve naveo, te molim bilo koga ko misli da može da mi pomogne, savjetom, preporukom, bilo kako..... E da, provjeravne svjećice daju odičnu varnicu i ne plivaju u ulju.... Auto na leru radi prelijepo, a čak sam prije neki dan na pravcu uhvatio trećom oko 100 ili koji kilomoter preko sa trećom na 5000 0/min, s druge strane auto nije startno kao što je bilo, već ako želim startnost i da povuče (prilikom preticanja npr) moram da ga drzim oko 3000 o/min. Auto sam kupio 2006. godine, i tada je otprilike isto ovako radio,s tim što je trošio goriva oko 10-11 po gradu, a na otvorenom 8-9 sa sve klimom upaljenom....

Unapred se zahvaljujem na poklonjenom vremenu i datim savjetima....
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyUto Mar 01 2011, 16:13

Slusaj prijatelju, ti ako auto vozis sa po 5000 obrtaja, nije ni cudo da trosi 15 litra... jesi probao da prebacis u 5-tu brzinu i da vozis sa po 2000-2500 o/min... smeh
Cini mi se da je kod tebe slucaj da ti volis da ti motor vristi, da ga przis, sa velikim br. obrtaja. a to je ipak auto sa 1600 kubika i 16 ventila, 105 KS, pa ako ga tako gazis nije ni cudo.

Elem, ja imam istu Nubiru, isti motor, snagu, kubikazu, vozim na plin i u ovim zimskim uslovima trosi mozda i 15 litra PLINA gradke i jedno 9 litra na otvorenom, dok u letnjim uslovima, sa letnjim gumama na otvorenom trosi oko 7 litra, a grad 12-13.

Trece, probaj malo detaljnije da vodis evidenciju da bi znao koliko zaista trosi u proseku. A isto moze da se desi i da skala nije tacna, mada to se uvidi i zna ukoliko se auto ima duze.

A sve sto mozes po tom pitanju da uradis i da proveris jeste dijagnostika, i da ides na merenje izduvnih gasova, pa se na taj nacin najlakse utvrdi da li ima dobro sagorevanje, dali lambda radi dobro, jer moze da se desi da laze.

Ima tu dosta stvari koje trebas proveriti sa majstorima, dobrim majstorima.


Citat :
konstatovali smo da iz uredjaja (mesingani poklopac, sa strane motora) mislim da se zove RPG ili tako nekako, nema vakuma, odnosno da je crijevo koje ide na vrh tog uredja, otkačeno negdje dolje (nismo uspjeli da provalimo gdje inače ide).....

A ovo mi nikako nije jasno... mislim da nista tu ne treba da bude otkaceno i da visi negde dole... mozda tu vuce fals vazduh pa pravi neku jacu smesu i trosi vise goriva...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyUto Mar 01 2011, 18:25

ne znam ni ja sta je to moze li slika tog vakuma?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyUto Mar 01 2011, 18:28

ivan85_zmaj ::
Slusaj prijatelju, ti ako auto vozis sa po 5000 obrtaja, nije ni cudo da trosi 15 litra... jesi probao da prebacis u 5-tu brzinu i da vozis sa po 2000-2500 o/min...

Apsolutno se slazem da je broj obrtaja preveliki. U download sekciji imas prirucnike, pa kad imas vremena pogledaj, fabricki je deklarisana najefikasnija potrosnja na oko 2500-3000 rpm ili na oko 100 km/h. Ako ides na mnogo vise i imas tesku nogu na gasu kao joca , onda to moras i da platis Wink

Sa druge strane, ako je otkacen vakuum, onda ce sigurno vise trositi te stoga moras da nadjes odakle se otkacilo crevo. Iz tvog opisa ne mogu da zakljucim gde je crevo otkaceno. Isto imas u service manuel-u objasnjenje i za to. Probaj da procistis injektore nekim sredstvom koje se moze naci u prodavnicama (fuel injector cleaner).

Napuni rezervoar do cepa, predji 200 km, opet sipaj do cepa po mogucstvu na istoj pumpi (jer je isto bazdarena), pa ti je to tacnija potrosnja nego sto dobijes pracenjem meraca. Ponovi nekoliko puta i imas prosek.

Ako si u Bg, obavezno idi u neki servis koji se pominje na forumu, ima ih dosta, pa tebi na volju kod koga ces. Mislim da ce izdatak za majstora sam sebe otplatiti kroz manje potrosenog i placeng benzina bravo

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyUto Mar 01 2011, 18:33

slazem se za 5000 obrtaja ali sta reci za 10000, desna ruka mi je mnogo teza tu se potrosnja ne meri. smeh
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySre Mar 02 2011, 07:14

ivan85_zmaj ::
Slusaj prijatelju, ti ako auto vozis sa po 5000 obrtaja, nije ni cudo da trosi 15 litra... jesi probao da prebacis u 5-tu brzinu i da vozis sa po 2000-2500 o/min... smeh
Cini mi se da je kod tebe slucaj da ti volis da ti motor vristi, da ga przis, sa velikim br. obrtaja. a to je ipak auto sa 1600 kubika i 16 ventila, 105 KS, pa ako ga tako gazis nije ni cudo.

Nismo se razumjeli, to za 5000 sam naveo kao primjer da auto hoće da vuče, a inače ga šaltam 2500-3000, jedino sam zaboravio da navedem da se po mom načinu mjerenja (znači, resetovanje dnevne kilometraze na svako sipanje, a sipam uvijek na 3 crticu, znači kazaljka je tačno na njoj) i u zadnjih 40 sipanja goriva uvijek dobijam isto. A da, još ovo ako je relevantno, u toj kilometrazi najveća kilometraža je predjena na posao i sa posla, odnosno ujutru 3 km i popodne 3 km, što će reći da ne postigne radnu ni ujutru ni popodne.

A što se tiče uredjaja o kome govorim na ovoj slici (nije moj motor heheheheh) donji desni ugao slike, mesingani (zlatni) poklopac, sa crijevom na vrhu
[You must be registered and logged in to see this link.]

Svima se puno zahvaljujem na odgovorima i poklonjenom mi vremenu.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySre Mar 02 2011, 07:20

Zaboravio sam da kažem da sam osakaćen po pitanju servisera, jer živim u Podgorici, tako da
sam se najviše zbog toga obratio svima vama za pomoć, kako bih vidio šta se može uraditi. Jer
bio sam kod električara koji nije našao ni jednu jedinu grešku u sistemu, ne troši kapi ulja,
dimi malo više jer su otišle gumice ventila, išao je na kompjutersku ni tamo ništa nisu našli,
jedo mi je jedan drug, koji je elktričar, vidio da se otkačilo crijevo sa navedenog uredjaja, jer
je probao da se duva i uvlači vazduh kroz crijevo i došao do zaključka da je negdje u motoru
otkačeno
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySre Mar 02 2011, 19:38

Provjeri i pritisak pumpe goriva,da ti negde crevo slucajno ne pusta,jbt 15 litara je mnogo. bounce
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySre Mar 02 2011, 19:53

Hm... ako se ne varam, taj uredjaj ima neku vezu za startovanje, za paljenje... neznam dal on moze da pravi toliku potrosnju.
Neznam sta bi moglo da bude problem da toliko trosi, ako je zaista sve ispravno. Cim toliko trosi, znaci da ipak nije sve kako treba... neko gresi u dijagnozi da je sve dobro. Wink
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySre Mar 02 2011, 21:17

jedino mi preostaje da provjerim to, pritisak u pumpi i kopresiju... i neko da mi provjeri da negdje ne vuče falš vazduh jer bi to objasnilo potrošnju, mada mi je jedan majstor rekao da bi mogla pumpa da bude, da ne pumpa dovoljno pritisak, i onda kako fali pritiska, onda lamda otvara mnogo više nego što treba i pravi se ogromna potrošnja...... svi smo u rebusu
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptySre Mar 02 2011, 22:31

nije lose da proveris ali kod nekog malo boljeg majstora kako je auto uzubljen i nije lose da vratis fabricko kuciste filtera umesto ovaj KN pa da vidis
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyČet Mar 03 2011, 11:23

Siguran sam da je taj problem vece potrosnje benzina usko vezan sa tim problemom sa plinom sto imas... Nesto je tu zbudzeno i nije kako treba. Mozda kad je ugradjivan plin da je nesto lose uradjeno i poremeceno za benzin, pa sad ovaj mnogo trosi a onaj nece nikako...
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyPet Mar 25 2011, 19:50

Pozdrav svima....

Opet ja, nisam još uvijek ugrabio vremena da provjerim one pritiske, ali ću vam javiti rezultate čim budu, međutim pojavio mi se novi "problem". Prvo da kažem da mi se poklopila potrošnja u zadnja dva mjerenja i to je oko 19 20l/100km, normalne gradske vožnje.

Dakle, dešava mi se da vozim recimo trećom, a onda pritisnem kvačilo (prilazim semaforu i treba da se zaustavim, vozim recimo na 2000 o/min) i sigurno od 3-6 sekundi kako koji put, ostane mi gas na 2000 i ako pustim gas i jedna noga drži pritisnuto kvačilo a drugom kočim, i najčešće tek kad potpuno stanem mi padnu obrtaji.... Da li neko zna o čemu se radi....
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyPet Mar 25 2011, 20:53

Pozdrav. Ama ovo oko gasa kada se zaustavljas dok se auto jos "kotrlja"---da li na ovom forumu ili negde drugde sam citao da Daewoo automobili imaju taj neki "andrak" na motoru koji drzi odredjeni broj obrtaja dok se ne zaustavis.
To je meni ono kao kada ovi NATO avioni slecu na nosac aviona pa "koce" ali drze gas, ako omase onu sajlu da imaju "uzgon" pa da mogu ponovo u vazduh a ne u more.
Ja sam pratio "nubiru". Dok lagano kocim i ona se kotrlja motor se vrti na 1000 obrtaja/min a kada stane---padne na onih nemerljivih 700--750-800 obrtaja/min.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyPet Mar 25 2011, 21:29

Hvala ti na odgovoru.... Mada, da je hiljadu ja ne bih mnogo brinuo, ali se ovdje radi o "memorisanju" obrtaja, odnosno, ako sam vozio na 2500 toliko drzi, ako sam vozio na 3000 ili 3500 toliko drzi i to nekad i po 5 sekundi.... Zato mene to brine.... A da je to ta vrsta koju si opisao, ne bih se ja mnogo brinuo, ali ovo je kao da neko pritisne pauzu na par sekundi i onda je pusti.... heheheheheh
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 EmptyPet Mar 25 2011, 21:55

Pokusacu da nadjem gde to procitah pa cisto kada svratis kod majstora da mu "pomognes" u dijagnostici Arrow
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: daewoo nubira 1.6   daewoo - daewoo nubira 1.6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
daewoo nubira 1.6
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» daewoo nubira
» TESKO JUTARNJE PALJENJE-NUBIRA 98
» PUMPA za GORIVO Daewoo Nubira
» Daewoo Nubira nece da pali!
» Daewoo Nubira pali teško

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: